Jump to content

Καινούργιες ενότητες...


Recommended Posts

Λοιπόν σας έχω ζαλήσει με τις χαζομάρες μου αλλά νομίζω πως ήρθε η ώρα να συζητήσουμε ένα πολύ σοβαρό θέμα που αφορά πολλούς από εμάς σε αυτό το forum...

Με αφορμή το καλοσόρισμα ενός καινούργιου μέλους του Xristis βλέπω όλο και συχνώτερα το μόνιμο πρόβλημα του ενυδρείου (σαν αρώστια ακούγετε :) )είτε γλυκού είτε αλμυρού που ονομάζεται γυναίκα (πρός θεού δεν μπαίνουν όλες οι γυναίκες σε ένα τσουβάλι) αλλά βρε παιδιά νομίζω πως πρέπει να φτιαχτούν δύο καινούργιες κατηγορίες...Α) ΚΑΤΟΧΟΣ ΓΛΥΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ Β)ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ πώς λέμε πχ μονομάχος με ick; το πρόβλημα πλέον έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις και μήν μου πείτε πως δεν έχετε πρόβλημα με τις γυναίκες σας οι περισότεροι εδώ μέσα; πχ πάλι είσαι μπροστά στο ενυδρείο;...μην μου ρίχνεις νερά τώρα σουγγάρισα...κιάλλα φάρμακα για τα ψάρια;...δώσε μας και μας λίγο σημασία...μπλά μπλά μπλά μπλά... :)

ακούω γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι μάλλον ασχολήστε μόνο με όλα τα άλλα εκτός από τις γυναίκες σας. Γιατί τις παντρευτήκατε τότε................... την γυναίκα την έχετε μόνο για "δούλα" :) και εσεις ασχολήστε με τα ενδιαφέροντά σας. Θες να μην γκρινιάζει η γυναίκα σου...........πάρε και καμία φορά την μάπα και σκούπισε τα νερά, τόσο δύσκολο είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι μάλλον ασχολήστε μόνο με όλα τα άλλα εκτός από τις γυναίκες σας. Γιατί τις παντρευτήκατε τότε................... την γυναίκα την έχετε μόνο για "δούλα" :) και εσεις ασχολήστε με τα ενδιαφέροντά σας. Θες να μην γκρινιάζει η γυναίκα σου...........πάρε και καμία φορά την μάπα και σκούπισε τα νερά, τόσο δύσκολο είναι :thumbup:

Mακάρι να ήταν έτσι απλά τα πράγματα... :thumbup:

Γύρω από το ενυδρείο τα πάντα γυαλίζουν δεν αφήνω σταγόνα να πέσει, τα καθαρίζω πάντα μόνος μου.

Παρόλα αυτά υπάρχει πρόβλημα ….δίνω μεγαλύτερη προσοχή στα ψάρια….δεν πρέπει να τα κοιτώ καν... … :)

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να ήταν έτσι απλά τα πράγματα... :thumbup:

Γύρω από το ενυδρείο τα πάντα γυαλίζουν δεν αφήνω σταγόνα να πέσει, τα καθαρίζω πάντα μόνος μου.

:)

Όχι εαν μπορούσες ας άφηνες σταγόνα....

Σε αυτή την περίπτωση ένα βλέμα της αρκεί, και μετά... 'Τώρα μωρό μου, φέρνω σφουγγαρίστρα γυαλί θα το κάνω ...' :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε sporakos εχεις δικιο

ειναι το αντιστοιχο να μας τραβαει εμας η γυναικα μας καθε μερα στην Ερμου, στο TheMall και στα HondosCenter και να ασχολειται με τα καλυντικα της συνεχεια

απλα δεν γινεται να πετυχεις μια να εχει ενδιαφεροντα σαν τα δικα σου, οποτε η κανεις υπομονη στην μουρμουρα η τα παρατας ολα και κανεις χομπυ σου τις καλυντικες κρεμες :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς την δικιά μου την αρέσουν, άσε που είχα ενυδρεία προτού γνωρίσω την γυναίκα μου οπότε εξ αρχής συμβιβάστηκε γρήγορα και ευτυχώς το αγκάλιασε το ενυδρείο.

Έπρεπε πρώτα να είχατε ενυδρείο και μετά να παντρευόσασταν :):):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρε παιδιά τα ίδια μου κάνει ο άντρας μου. Οι δηλώσεις ...όλο με το ενυδρείο σου ...μ'εμένα τίποτα ...αλλά ποιός είμαι εγώ? ...κλαψ σνιφ! ". Άσε τις ερωτήσεις ....πόσα χάλασες πάλι; ....αν ρίξω πιπέρι στα ψάρια σου τι θα πάθουν; ...." και βέβαια οι παρατηρήσεις ...μην βάζεις πολλά φυτά δεν θα φαίνονται τα ψάρια. Μήπως πρέπει οι κατηγορίες να γίνουν ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ και ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΕΡΓΕΝΗΣ? :)

Πάντως πρέπει να πω, πως στο βάθος του αρέσουν τα ψαράκια μας και ίσως ήθελε να έχει το χρόνο να ασχοληθεί ο ίδιος με το hobby.

Tώρα για τις γυναίκες σας. Όσοι έχετε παιδιά θα λέτε πως το ενυδρείο το φτιάξατε για τα παιδιά, για την σωστή συναισθηματική τους ανάπτυξη κλπ. Όσοι δεν έχετε, ή να κάνετε (ακόμα και η διαδικασία έχει τα οφέλη της ) ή να βάλετε στο ενυδρείο κανένα στρείδι, αυτά με τα μαργαριτάρια ( κατά προτίμηση τα μαύρα )

Σε συνδυασμό με λίγη μάπα στις αλλαγές του νερού θα κάνει θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πουν και οι γυναίκες με τους φίλαθλους συζύγους.

Κάθε μέρα έχει μπάλα, μα κάθε μέρα. Έχεις και το σούπερ σπορ και δεν σταματάει ποτέ.

Τώρα να γκρινιάζετε και για κανένα HondosCenter, δεν σας πάμε και καθε μέρα. Φαντάσου να υπήρχαν εκπομπές για καλλυντικά και να τις παίζαμε, θα είχατε λαλήσει, εδώ θα είχα λαλήσει εγώ.

Πως μπορείτε να βλέπετε μπάλα non stop και να ξαναβλέπετε τον αγώνα στο καπάκι αν τον ξαναδείχνει και αργότερα το ίδιο βράδυ τις καλύτερες φάσεις από το παιχνίδι που ήδη έχετε δει?

Μήπως να γίνουν οι γυναίκες σας σαν μπάλες??????

Βέβαια εδώ στην ενυδρεική κοινότητα μπορεί να μην υπάρχουν τόσοι πολλοί φίλαθλοι ή τόσο φανατικοί, αλλά έξω είναι πολλοί.

Και όπως είπε η Κατερίνα πριν, εγώ ακούω πάλι λεφτά χάλασες για τα ψάρια κ.λ.π. κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μας μία είναι η λύση. Δωροδοκία! Όσο πιο πολλά λεφτά τους δίνεις...τόσο λιγότερο μιλάνε!!! Μόνο έτσι θα ασκήσουμε την αγαπημένη μας ασχολία χωρίς ενοχλήσεις και γκρίνια...

Link to comment
Share on other sites

Και στο σπιτι μας μια απ'τα ιδια......ο αντρας μου φυσαει και ξεφυσαει...παλι λεφτα για τα ψαρια?...αμαν,ολο με τα ψαρια ασχολεισαι....τι βλεπεις παλι στο ιντερνετ?ψαρια?..... :thumbdown:

Το καλο ειναι που ο δυσμοιρος πληρωνει για κατι που δεν τον ενθουσιαζει,μονο που και που περνόντας απο το ενυδρειο ακουω κανενα.... κουτσου-κουτσου το ψαρακι και τι καλος που εισαι ψαριλο....και χαιρομαι που καταβαθος το συμπαθει. :)

Το κακο ειναι που μου βγαινει η μεση με τους κουβαδες και τις λεκανες να κανω τις αλλαγες και ακουω σχολια τυπου...βεβαια τωρα ειμαι καλος που με θες να σου κουβαλαω,οταν με ξεχνουσες και αποβλακωνοσουν με αυτο το aquazone στον υπολογιστη.....και τετοια!! ^_^

Υπομονη αντρες και γυναικες των ενυδρειοφιλων....ειναι το κουσουρι μας,ο καημος μας,το μερακι μας.Αυτο ειναι που μας κανει αυτους που ειμαστε...ενυδρειοφιλοι μεν-ευαισθητες ψυχες δε....!!!! :thumbup::thumbup::)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παιδιά θα λέτε πως το ενυδρείο το φτιάξατε για τα παιδιά, για την σωστή συναισθηματική τους ανάπτυξη κλπ.

Αυτό έκανα στο πρώτο-δεύτερο, αλλά μετά το τεταρτο-πέμπτο μάλλον δεν πρεπει να με πιστευει πλέον :)

Δυστυχώς για μας μία είναι η λύση. Δωροδοκία! Όσο πιο πολλά λεφτά τους δίνεις...τόσο λιγότερο μιλάνε!!! Μόνο έτσι θα ασκήσουμε την αγαπημένη μας ασχολία χωρίς ενοχλήσεις και γκρίνια...

Αυτό το κόλπο ειναι δοκιμασμένο και πιανει πάντα.

Μόλις πάει να σε ρωτήσει "ποσα χαλασες πάλι", απαντάς "Αλήθεια πόσα είπες ότι έσκασες για εκεινη την κρεμα, φορεμα, μπλουζα κ.λ.π.". Όλο και κατι θα εχει αγορασει μες στη βδομαδα...

Έγινε επεξεργασία - Zorba_The_Freak
Link to comment
Share on other sites

μετα απ'ολα αυτα αισθανομαι απλα τυχερος.... :)

εμενα χωρις να εχει σχεση με το χομπυ, εδω και 6 χρονια που ειμαι παντρεμενος δεν εχει τσινισει καθολου...

ισα ισα που καποιες φορες με βλεπει σκασμενο απο την δουλεια και μου λεει...δεν παμε να κανουμε καμια βολτα στα ενυδρειομαγαζια να ξεσκασεις.

ασε που απο μονη της μου προτεινε το 3ο ενυδρειο (30 λιτρα φυτεμενο) σαν διακοσμηση σε μια γωνια του σπιτιου....και μολις προσφατα αποφασισαμε οτι το 250αρι ενυδρειο ειναι καιρος να γινει 450αρι.

αρα ειναι θεμα ...ανθρωπου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι να πουν και οι γυναίκες με τους φίλαθλους συζύγους.

Κάθε μέρα έχει μπάλα, μα κάθε μέρα. Έχεις και το σούπερ σπορ και δεν σταματάει ποτέ.

Τώρα να γκρινιάζετε και για κανένα HondosCenter, δεν σας πάμε και καθε μέρα. Φαντάσου να υπήρχαν εκπομπές για καλλυντικά και να τις παίζαμε, θα είχατε λαλήσει, εδώ θα είχα λαλήσει εγώ.

Πως μπορείτε να βλέπετε μπάλα non stop και να ξαναβλέπετε τον αγώνα στο καπάκι αν τον ξαναδείχνει και αργότερα το ίδιο βράδυ τις καλύτερες φάσεις από το παιχνίδι που ήδη έχετε δει?

Μήπως να γίνουν οι γυναίκες σας σαν μπάλες??????

Βέβαια εδώ στην ενυδρεική κοινότητα μπορεί να μην υπάρχουν τόσοι πολλοί φίλαθλοι ή τόσο φανατικοί, αλλά έξω είναι πολλοί.

Και όπως είπε η Κατερίνα πριν, εγώ ακούω πάλι λεφτά χάλασες για τα ψάρια κ.λ.π. κ.λ.π.

;):blink::thumbup::D:wootwoot::wootwoot::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα απ'ολα αυτα αισθανομαι απλα τυχερος.... :)

εμενα χωρις να εχει σχεση με το χομπυ, εδω και 6 χρονια που ειμαι παντρεμενος δεν εχει τσινισει καθολου...

ισα ισα που καποιες φορες με βλεπει σκασμενο απο την δουλεια και μου λεει...δεν παμε να κανουμε καμια βολτα στα ενυδρειομαγαζια να ξεσκασεις.

ασε που απο μονη της μου προτεινε το 3ο ενυδρειο (30 λιτρα φυτεμενο) σαν διακοσμηση σε μια γωνια του σπιτιου....και μολις προσφατα αποφασισαμε οτι το 250αρι ενυδρειο ειναι καιρος να γινει 450αρι.

αρα ειναι θεμα ...ανθρωπου

:helpjim::bowdown::D:blink:

Πλάκα κάνεις...........!!!!!!!!!!!!!

Να κάνει παρέα με την δικιά μου μπας και την "εκπαιδεύσει";;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...