Jump to content

ερωτηση για την κυκλοφορια νερου σε Reef


Recommended Posts

γεια σας και παλυ μετα απο πολυ καιρο που εχω γραπσει στο forum.με την βοηθεια σας εστησα πριν κανα 8 μηνο ενα reef 125l.αυτην την στιγμη μεσα εχει εναν κλοουν και ενα Fox Face το οποιο το εβαλα πιν μερικες μερες.να πω την αληθεια το ειχα αμελησει λιγο καιρο και ειχε γεμισει ενα σαν φυτο που μοιζει με τσαμπια απο σταφυλια.κορολια δεν εχω βαλει ακομα γιατι το φωσ δεν ειναι και οτι καλητερο που εηω(2 τ8 .εκανα μετρησεις και ειναι μια χαρα.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν φτανουν οι κυκλοφορητεσ που εχω?εχω δυο maxijet ο ενας ειναι 1200λ και ο αλλος 900λ.εχω και εναν powerhead που ειναι 2000λ αλλα αυτον δεν το εχω σε λειτουργια.ειναι καλα?τι να κανω να βαλω και αυτον να δουλευει?η να τον βαζω καποιες ωρες?ευχαριστω και παλυ για την βοηθεια σας μου ειναι αρκετα χρισημη. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα λίτρα κυκλοφορίας είναι καλά, αρκεί να έχουν τοποθετηθεί σωστά οι κυκλοφορητές.

Τον μεγάλο, μπορείς να τον βάλεις σε χρονοδιακόπτη και να δουλεύει διακεκομμένα, ώστε να μην δημιουργεί μεγάλες περιδινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

οποτε θα βαλω και τον μεγαλο καποιες ωρες.ποτε θα ηταν καλο να τον βαλω οταν κλεινουν τα φωτα η αναμενα?και κατι αλλο τι αλλο μπορω να βαλω μεσα πχ(μαλακο κοραλι,ψαρι,ασπονδυλο)?τι μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...