Jump to content

Τη ψαρι ειναι???


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους,

θα ηθελα τα φωτα σας για το τη ψαρι ειναι αυτο που αγορασα και εβαλα στο 120 λιτρων ενυδρειο μου σαν πρωτο ψαρι, αφου πρωτα στροσαν τα νερα για 10 μερες, Αν καποιοσ το γνωριζει θα ηθελα να μου πει με η αλλα ψαρια κανει να το βαλω κτλ.

Ευχαριστω.

post-6228-1198977721_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλημερα και καλωσηλθες στην παρεα του ΑΖ

δεν ξερω τι ψαρι ειναι ....απλως πως εστρωσες τα νερα σε 10 μερες?????

και μια φιλικη συμβουλη :D να ρωτας τον petshopa που σου πουλαει το ψαρι τι ειδος ειναι και να διαβαζεις πρωτα ή να μαθαινεις γι'αυτο και αν εχεις τις καταλληλες συνθηκες στο ενυδρειο σου να το φιλοξενησεις....τότε αγορασε το...αλλιως μην τα ταλαιπορουμε τα κακομοιρα

Link to comment
Share on other sites

Convict Cichlid - Archocentrus Nigrofasciatus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντισεις,

Το ενυδρειο το εχω περιπου 10 μερες και αφου εριξα τα αντιχλορια, καθε μερα απο τοτε ριχνο και βακτιρια και θερμοκρασια στους 25 βαθμους, και εχτες τελικα αποφασισα και εβαλα τον κατοικο που σας εδειχα ποιο πανω.

Απο οτι διαβασα το συγκεκριμενο ψαρι αναπαραγεται πολυ ευκολα, αλλα θα ηθελα καποιος να μου πει πως ξεχωριζω το αρσενικο απο το θυλικο, γιατι ο πετσοπας εχει αρκετα αυτου του ιδους, αλλα οι γνωσεις του γυρω απο τα ψαρια ειναι χειροτερες απο τις δικες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντισεις,

Το ενυδρειο το εχω περιπου 10 μερες και αφου εριξα τα αντιχλορια, καθε μερα απο τοτε ριχνο και βακτιρια και θερμοκρασια στους 25 βαθμους, και εχτες τελικα αποφασισα και εβαλα τον κατοικο που σας εδειχα ποιο πανω.

Απο οτι διαβασα το συγκεκριμενο ψαρι αναπαραγεται πολυ ευκολα, αλλα θα ηθελα καποιος να μου πει πως ξεχωριζω το αρσενικο απο το θυλικο, γιατι ο πετσοπας εχει αρκετα αυτου του ιδους, αλλα οι γνωσεις του γυρω απο τα ψαρια ειναι χειροτερες απο τις δικες μου.

Καλησπερα και απο εμενα,τα αρσενικα κρατανε τα χρωματα που βλεπουμε στην φωτο που εχεις βαλει,ενω τα θυληκα αν τα παρατηρησεις απο πολυ μικρα σε ηλικεια βγαζουν στην κοιλια τους κοκκινοπορτοκαλι χρωματα.Οπως ειπες και συ αναπαραγωνται σαν τρελα,και στην περιοδο αναπαραγωγης γινονται αρκετα επιθετικα με τα αλλα ψαρια του ενυδρειου.Ειναι Αμερικανικες κυχλιδες και ζουνε ανετα με παπαγαλακια,oskar,κ.τ.λ.

Πιστευω να σε κατατωπησα.Προσεχε το νερο σου λιγο γιατι ειναι θολο!

δεν εχει στρωσει ακομα! Καλη αρχη και χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...