Jump to content

παμε για δισκους


mpougatsas

Recommended Posts

καλησπερα παιδια κ καλη χρονια!!παω για δισκους στο 260 ενυδρειο που εχω μαλλον 4 θα βαλω!αυτο βεβαια θα γινει οταν ειναι ολα ετοιμα τα ψαρακια που εχω δεν κανουν με δισκους εχω 2 κλοουν τα οποια δεν μπορω να τα δωσω με τους δισκους δεν μπενουνε με νεον μπενουνε?σιγα σιγα θα ετοιμαζω το ενυδρειο μου για να γινει καταληλο για τους δισκους!αλαγες νερου κανω μια φορα την βδομαδα με νερο διχτυου!αο θα παρω,ριζες,co2,ph controler,αυτα!τωρα να ξεκινησω να κανω αλαγες με αο?και ποσο αο κ ποσο δυχτυου?οι δισκοι υπολογιζω να μπουν σε 2-3 μηνες!!

Link to comment
Share on other sites

μμμ,ωραια αποφαση.!!!!

αντε με το καλο και καλη αρχη....

Link to comment
Share on other sites

θα κανω τα παντα για να πανε ολα καλα!για αυτο θα αργισω να τους αγορασω!θα ξεκησω με μισο αο κ μισο διχτυου κ μολις βαλω co2 θα ψαχτω!ετσι κ αλιως τα ψαρια που εχω δεν μασανε!!τελικα τα κλοουν με τα νεον πανε?

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι καλή επιτυχία στις Δισκοπροσπάθειές σου!!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέον θέλουν ποιο δροσερό νερό από ότι οι δίσκοι!

Καλύτερα να τα αλάξεις με cardinal tetra.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω το εξης:

Ενω οι περισσοτεροι αγοραζετε Α/Ο την ανακατευετε με νερο δικτυου. Γιατι ενω εχετε καθαρο νερο ξαναπροσθετετε σαβουρα(δικτυου)????

Βαλτε ηλεκτρολυτες του εμποριου που προοριζονται γι'αυτη τη δουλεια και διατηρηστε το νερακι σας πεντακαθαρο. Η Α/Ο δεν ειναι μονο για να ελενχουμε τις σκληροτητες του νερου αλλα για να το καθαριζει κιολας......

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως θα κανω κ γω nidal!με γαριδες πανε τα κλοουν?ειναι τα αγαπημενα μου ψαρια!μακαρι να μπορουσα να τα εβαζα με δισκους!(με τιποτα γιατι ειναι πολυ πηραχτιρια!!!)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...