Jump to content

Please Help Me....


makis-piranha

Recommended Posts

kalws sas vrhka kai kalh xronia....eimai neos(arxarios) sxetika me to xompi kai 8a h8ela arketh voh8eia...suntoma 8a exw ena 300ri enudreio sta xeria mou me olo ton eksoplismo (filtra ktl..) alla xwris psaria...skeftomai gia rbp...pou mporw na vrw mikra (2 ek peripou)??posa einai kala na mpoun mesa??poso peripou kanoun??euxaristw ek twn proterwn....

Link to comment
Share on other sites

αυτη την εποχη τα μαγαζια δεν φερνουν συχνα. παρε εδω 2105027710. αλλα και αβυσσος , aqqua club design , water in. πληροφοριες κ τηλ εχει στο forum στην ενοτητα μαγαζια. κατα ταλλα 70 λιτρα για καθε ψαρι .

Link to comment
Share on other sites

αυτη την εποχη τα μαγαζια δεν φερνουν συχνα. παρε εδω 2105027710. αλλα και αβυσσος , aqqua club design , water in. πληροφοριες κ τηλ εχει στο forum στην ενοτητα μαγαζια. κατα ταλλα 70 λιτρα για καθε ψαρι .

euxaristw polu...nasai kala...to thl auto se poio magazi anhkei...petroupolh einai??

Link to comment
Share on other sites

καλωσήρθες στην πιο συναρπαστική κατηγορία ψαριών

έχουμε και λέμε

1)στα 300λίτρα 4-5 ψάρια είναι καλά (4 το ιδανικό, αν και μπορείς να πάρεις περισσότερα μόνο με την προοπτική ννα τα πας σε μεγαλύτερο ενυδρείο όταν μεγαλώσουν)

2)μαγαζία θα έλεγα osmosis (από εκεί τα πήρα εγώ είναι λίγο μακρια βέβαια αλλά ο άνθρωπος που το έχει είναι πολύ εξυπηρετικός) και water inn.

aqua club kai abyssos από οσο ξέρω δεν έχουν φέρει τουλάχιστον μικρά τους τελευταίους μήνες.βέβαια το καλύτερο είναι να κάνεις ένα τηλ σε όλα τα μαγαζιά που θα βρείς στο φόρουμ να μην τρέχεις τζάμπα

3)τιμές από 3 μέχρι 8 ευρώ θα τα βρείς σε μικρό μέγεθος πάντα

ότι άλλο θες ρώτα

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΑ!!!!!!!!!

1)μαγαζία θα έλεγα osmosis (από εκεί τα πήρα εγώ είναι λίγο μακρια βέβαια αλλά ο άνθρωπος που το έχει είναι πολύ εξυπηρετικός)!!!!!

2)aqua club kai abyssos ειχαν μεχρι χθες που τα πηρα εγω!!!!!!!

3)τιμές απο 2 εως 4 cm 6 εως 10 ευρω κ επισης εξυπηρετικοι...

Link to comment
Share on other sites

καλωσήρθες στην πιο συναρπαστική κατηγορία ψαριών

έχουμε και λέμε

1)στα 300λίτρα 4-5 ψάρια είναι καλά (4 το ιδανικό, αν και μπορείς να πάρεις περισσότερα μόνο με την προοπτική ννα τα πας σε μεγαλύτερο ενυδρείο όταν μεγαλώσουν)

2)μαγαζία θα έλεγα osmosis (από εκεί τα πήρα εγώ είναι λίγο μακρια βέβαια αλλά ο άνθρωπος που το έχει είναι πολύ εξυπηρετικός) και water inn.

aqua club kai abyssos από οσο ξέρω δεν έχουν φέρει τουλάχιστον μικρά τους τελευταίους μήνες.βέβαια το καλύτερο είναι να κάνεις ένα τηλ σε όλα τα μαγαζιά που θα βρείς στο φόρουμ να μην τρέχεις τζάμπα

3)τιμές από 3 μέχρι 8 ευρώ θα τα βρείς σε μικρό μέγεθος πάντα

ότι άλλο θες ρώτα

kala o tupos sto osmosis einai ola ta lefta....ekei konta menw alla phga xtes kai eixe mono ena rbp megalo 77 € nomizw...autos fairnei suxna mikra??

Link to comment
Share on other sites

είχαν το aqua club kai i avissos μικρά πιράνχας???έλα ρε....όσες φορές είχα ρωτήσει δεν είχαν.πόσο τα έδωσαν????

το osmosis δύο φορές που είχα πάει εγώ είχε όχι μόνο rdp αλλά και άλλα 3-4 είδη.τώρα μπορεί να έτυχες στην περίπτωση.τον ρώτησες αν θα ξαναφέρει?????

αφού μένεις εκεί κοντά δοκίμασε και τη ζωωφιλία,κάπου στο περιστέρι είναι

τα πιο φθηνά πάντως τα έχει το water inn από μια μικρή έρευνα που έίχα κάνει

Link to comment
Share on other sites

aqua club kai abyssos είναι στην αλεξάνδρας στο πεδίο του άρεως κοντά

πάντως εγώ λέω πάρε τηλ να σου πουν αν έχουν ή όχι.βρες τα τηλέφωνα από το φόρουμ στην κατηγορία μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε αφου ειναι κ στη γειτονια σου πεταξου μια βολτα κ θα σου τα πει καλυτερα απο μας!!!

Link to comment
Share on other sites

απο osmosis εχω παρει ηδη ενα elongatus και ενα piraya. απο αβυσσος μου ηρθαν χθες εδεσσα με κτελ 10 κομματια περιπου 3 cm 6 ευρω

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ 4 χρόνια είχα red belly τα οποία και όμορφα είναι και είναι τα μόνα,από όσο ξέρω, που μπορείς να βάλεις >1.όλα τα άλλα νομίζω ότι πρέπει να είναι μόνα τους

όταν το έψαχνα κι εγώ είχα διαβάσει ότι τα piraya θεωρούνται οι βασιλιάδες των πιράνχας. και τα μαύρα πιράνχας επίσης πρέπει να είναι εντυπωσιακά

επίσης ένα άλλο συμπέρασμα που είχα βγάλει,καθαρά αισθητικό, είναι ότι η κατηγορία serrasalmus είναι αποκρουστικά άσχημη

αντώνη μπορείς να βάλεις φότο του piraya soy????αυτά δεν είναι που είναι χρυσαφί από κάτω????καλά 60 λίτρα δεν είναι λίγα????από ότι ξέρω θέλουν τουλ. +200

Link to comment
Share on other sites

λάθος αυτό με τους βασιλιάδες των πιράνχας ήταν για τα cariba

Link to comment
Share on other sites

εχω φωτο στο ¨"ενυδρεια μελων". δες τες!!! ακομα ειναι περιπου 10 cm κ χωραει. αλλα το piraya γινεται μεχρι 60 cm γιαυτο λεγεται βασιλιας. προσωπικα τα caribe μου αρεσουν πιο που αλλα δεν βρηκα. τε serresalmus ειναι αρκετα ασχημα σε σχεση με τα red belly αλλα πολυ πιο επιθετικα κ πρεπει να ειναι μονα τους!!! συντομα θα στειλω κ φωτο απο serrasalmus rhombeus για παρτι σασ ΠΙΡΑΝΧΟΒΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δε βρίσκω το ενυδρείο σου,δε βάζεις το link

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...