Jump to content

Στρώσιμο????


Recommended Posts

Καλημέρα το ενυδρείο μου τρέχει όπως φαινεται στο προφίλ μου εδώ και 15 μέρες περίπου :D και εκεί που προχτές η αμμωνία ήταν σχεδόν μηδέ ;) ν σήμερα είναι 1 :thumbup: τα ΝΟ2 αρχίζουν και πέφτουν κααι αυτά αν και είναι ψηλά ακόμα ενω τα ΝΟ3 είναι στα ύψη... που οφείλεται η άνοδος της αμμωνίας εφόσον εγώ ρίχνω πλέον ένα φυλλαράκι τροφή κάθε 2 μερές :blink: ... Δεν έχει ξεκινήσει ο κύκλος ή κάτι άλλο γίνεται???? :wootwoot: Help

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλο που δεν μου απαντάτε συνεχίζω με απορίες

Σήμερα μέτρησα

Αμμωνία 0

ΝΟ2 0.3

ΝΟ3 12,5

Και ρωτάω είναι φυσιολογικό να έπεσαν τα ΝΟ3??? τα χρησιμοποιούν τα φυτά??? και πόσο πρέπει να είναι κανονικά??? Ας απαντήσει κάποιος ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

διαβασε προσεχτικα για τον κυκλο του αζωτου και το στρωσιμο ενος ενυδρειου....

ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

διαβασε προσεχτικα για τον κυκλο του αζωτου και το στρωσιμο ενος ενυδρειου....

ΕΔΩ

To έχω διαβάσει αλλά δεν λέει κάτι για το αν πέφτει το ΝΟ3 κατά το στρώσιμο... :) ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

To έχω διαβάσει αλλά δεν λέει κάτι για το αν πέφτει το ΝΟ3 κατά το στρώσιμο... :) ευχαριστώ πάντως...

Τα φυτά που έχεις καταναλώνουν μέρος των νιτρικών (αλλά για τι μεταβολή μιλάμε??? όταν ήταν στα ύψη???).

Τιμές νιτρικών έως και 20 είναι επιτρεπτές (εάν αυτές μπορούν να περιοριστούν στο 10 με αλλαγές ή με κατανάλωση τους από τα φυτά σου αυτό θα είναι άριστο)

Πριν βάλεις ψάρια φρόντισε να έχουν μηδενίσει τα νιτρώδη... και πολύ προσοχή στην αρχή...

Έγινε επεξεργασία - chchhypno
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...