Jump to content

Υστερα απο 10 χρονια 180λιτρο ειπαμε να φτιαξουμε ενα 640λιτρο Αμαζονιου στην εταιρεια.


Guest Dennis_o_Tromeros

Recommended Posts

Σε ευχαριστουμε φιλε μου για τα σχολια σου αλλα διαφωνουμε σε αρκετα σημεια ...........

Οι απαιτησεις των 100 λιτρων εχουν μεγαλη διαφορα απο αυτες των 640 λιτρων.

Εισαι ευπροσδεκτος οποτε θελεις να ερθεις να δεις και μονο σου αν ευσταθουν ή οχι οι αποψεις σου.

Ευχαριστώ κι εγώ που το team σας διάβασε τις απόψεις μου....:lol:

Σίγουρα συμωνούμε ότι απαιτήσεις των 100 Lt είναι διαφορετικές από αυτές των 640 lt και ότι τα 100 Lt είναι πιό εύθραυστα και απαιτητικά από 640 Lt. :wacko:

Δεν βλέπω όμως τον λόγο που το αναφέρεις ή που κολλάει στην συγκεκριμένη περίπτωση, γιατί ο σκοπός που γράφω εδώ είναι η ανταλλαγή απόψεων με επιχειρήματα για να μάθω περισσότερα και όχι η αντιπαράθεση, γιατί όλα είναι σχετικά και ποτέ δεν τα γνωρίζουμε όλα!

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση, δεν βλέπω να χρειάζεται να αποδείξω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κι εγώ που το team σας διάβασε τις απόψεις μου....:lol:

Παρακαλουμε αν και το bitter υφος γραφης με υπονοουμενα δεν μας εκανε καλη εντυπωση!

Ως εκ τουτου δεν βλεπουμε το λογο να ξανασχοληθουμε με τις αποψεις σου!

Χαιρετισμους

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο φιλε συγγαυρε? δεν εχεις δει διχρωμες πετρες σε ποταμια και παραλιες? το τμημα μαρκετινγκ λεει οτι οχι μονο ταιριαζουν και με την αμμο αλλα και τα υπολοιπα της εταιρειας (πχ γραφεια και logo) αλλα σπανε και την μονοτονια. Αν το δεις απο κοντα θα διαπιστωσεις οτι το αποτελεσμα ειναι πολυ εντυπωσιακο.

δικιο εχεις,αλλα αυτο που εννοω ειναι να βαζετε παραπανω ξυλα,αλλα τωρα ειστε οκ μιας και θελουν χωρο για κολυμπι τα τερατακια :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μια και ειπες περι ξυλων φιλε ..... εχω σταμπαρει μια τεραστια ριζα mangroove που θα ταιριαζε πολυ ομορφα στο ενυδρειο αλλα θα επρεπε να βρουν οι περισσοτερες πετρες. Προσπαθω να τους ψησω να την παρουμε .....

Ιδωμεν.........

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι θα λιγοστευσουν οι κρυψωνες (αν βγουν οι πετρες) που ειναι απαραιτητες οταν υπαρχουν επιθετικα ειδη οπως τα Oscar γιατι περιοριζουν την επιθετικοτητα τους και δινουν την δυνατοτητα στα πιο αδυναμα να επιβιωσουν.

Πολυ ωραια ριζα ομως .........

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την αγορασα τη ριζα και αφου την εξυσα με γυαλοχαρτο προς αποφυγη τραυματισμων την εχω βαλει να μουλιαζει στο νερο. Το Σαββατο λοιπον θα αφαιρεσω 5 πετρες και αφου μετατοπισω την Egeria θα μπει διπλα στην αριστερη ριζα με μια πετρα απο πανω για να τις κραταει και τις δυο ριζες. Για να δουμε τι θα δουμε...

Έγινε επεξεργασία - MAMBO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ιδου το ενυδρειο οπως ειναι τωρα μετα την αφαιρεση μερικων πετρων και την τοποθετηση της ριζας.

post-6590-1204687945_thumb.jpg

post-6590-1204687978_thumb.jpg

post-6590-1204688027_thumb.jpg

post-6590-1204688079_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και η τελευταιαμε τα δυο μεγαλυτερα Oscar Albino που ειναι ακομα στο παλιο 200λιτρο και οπου ναναι 8α μεταφερθουν κι αυτοι στο νεο.

post-6590-1207673178_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - MAMBO
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...