Jump to content

υψος ενυδριου


Guest ενυδριακιας

Recommended Posts

Guest ενυδριακιας

Καλησπερα θα ήθελα να συζητήσουμε για το ύψος του ενυδρίου . Ξέρω ότι είναι δύσκολο το ένα μέτρο στη συντήρηση του αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι πολύ καλή διάσταση σε σχέση με το μήκος του.

Το μήκος και το πλάτος είναι στις μέγιστες δυνατές διαστάσεις και το μόνο που αλλάζει είναι το ύψος προς το πάνω ή προς τα κάτω 2,50 Χ 0,80 Χ 1,00.

Οσον αφορά το βιολογικό φίλτρο σκέφτομαι να φτιάξω δυο τάνκ 100 Χ 70 Χ 50 .

Θα ήθελα πληροφορίες για το βασικό εξοπλισμό του ενυδρίου δηλαδή ( σοβαρές εταιρείες για το σωστό και γρήγορο σέρβις των μηχανημάτων ).ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

εγω απλα ισως σε προβληματισω λιγο παραπανω λεγοντας σου,οτι ισως αντιμετωπισεις προβλημα με τη σχεση υψος-φωτισμος...!!!

ειναι δυσκολη περιπτωση τοσο μεγαλο υψος,αν και σαφως εξαρταται απο το τι ακριβως θελεις να κανεις....

Link to comment
Share on other sites

Guest ενυδριακιας

εγω απλα ισως σε προβληματισω λιγο παραπανω λεγοντας σου,οτι ισως αντιμετωπισεις προβλημα με τη σχεση υψος-φωτισμος...!!!

ειναι δυσκολη περιπτωση τοσο μεγαλο υψος,αν και σαφως εξαρταται απο το τι ακριβως θελεις να κανεις....

Αν βαλω metal halide θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω metal halide θα εχω προβλημα?

νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση.
Link to comment
Share on other sites

Guest ενυδριακιας

νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση.

Εκτος Απο τα δυο σαμπ και το skimmer σκεφτομαι για φιλτρο βυθου και δυο εξωτερικα κανιστρα για χημικο φιλτρο φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...