Jump to content

μας κρύβει κάτι ?


salTasos

Recommended Posts

Κάτι μου λέει ότι το πρώτο κάτι έχει στο στόμα..... :lol:

Άντε με το καλό.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω πολύ ωραία. Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι!

Επίσης βλέπω ότι χαραμίστηκαν τα λεφτά που έδωσες για την αγορά της νέας σου φωτογραφική μηχανής.

Κάτσε να διαβάσεις το εγχειρίδιο χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

είναι πιθανό να κρατάει αυγά στο στόμα ..

θα δούμε την εξέλιξη ..

Νίκο το να κυνηγάς ψάρια χωρίς φλας δεν είναι εύκολο ..

.. παρόλα αυτά νομίζω ότι οι φωτογραφίες δείχνουν αυτό που θέλω να πω ..

Link to comment
Share on other sites

Τασο μπραβο!!

Αν ειναι οντως αναπαραγωγη παρε το θεμα σου και αντε στο Αναπαραγωγες ψαριων :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν και το συγκεκριμενο ειδος Καρδιναλιων δεν το ειχα ποτε για να σου πω με μια παραπανω σιγουρια. Σου ευχομαι η διαισθηση σου να ειναι σωστη και να εχεις καλους απογονους απο αυτα τα υπεροχα ψαρακια!!

Μπραβο Τασο οπως και να εχει!! :lol::wacko:

Link to comment
Share on other sites

θα δούμε αν αξίζει η μεταφορά του θέματος …

προς το παρόν αν υπάρχουν σχετικές πληροφορίες… θα βοηθούσαν . :lol: .

Link to comment
Share on other sites

θα δούμε αν αξίζει η μεταφορά του θέματος …

προς το παρόν αν υπάρχουν σχετικές πληροφορίες… θα βοηθούσαν . :lol: .

Oπως?? :wacko:

Εαν οντως ειναι οπως ελπιζουμε. Τοτε η μεταφορα του ζευγους σε ενα ενυδρειο μονο του ειναι αυτοσκοπος. Χωρις πολυ ροη αλλα καλη βιολογια και σχετικα χαμηλο φωτισμο αφου ειναι ευαισθητα σε αυτο το θεμα λιγο. Απο διατροφη αρτεμια φρεσκια (ζωντανη κατα προτημηση) ειναι οτι καλυτερο και σταδιακα οσο μεγαλωνουν προχωρας σε σε μεσαιο μεγεθος κατεψυγμενη. Τα ζωντανα αυτα θελουν προτεϊνη και η φρεσκια αρτεμια τα καλυπτει τελεια. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον πρέπει να μεταφέρουμε το θέμα ..

ο λεβέντης κουβαλάει αυγά ..

ελπίζω να είναι ευδιάκριτα

γιατί πιάστηκε η μέση μου να περιμένω καλύτερη πόζα ..

δεν μπορώ να πιάσω αυτά τα ψάρια ..

αυτός που κρατάει τα αυγά .. δεν τρωει .. για να τον δελεάσω να μπει σε παγίδα .. την απόχη σε 2 μέτρα ενυδρείο τη ξεχνάμε ..

καλή τους τύχη

IMG_0593.jpg

IMG_0592.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα!!!

Το εχεις τελικα το σεξουαλικο Τασουλη μας :lol::wacko: :wacko:

Πολλες, παρα πολλες, εξαιρετικες πληροφοριες θα βρεις στο http://www.marinebreeder.org ... εδω ειναι ενα thread ειδικα για τα ψαρια σου http://www.marinebreeder.org/phpbb/viewtopic.php?t=1221 και εδω ειναι το ειδικο forum για cardinals: http://www.marinebreeder.org/phpbb/viewforum.php?f=3

Αν θες βοηθεια στην μεταφραση μην διστασεις!!

Το θεμα μεταφερθηκε :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις τελικα το σεξουαλικο Τασουλη μας :lol::wacko: :wacko:

άσε τώρα μετά τα τελευταία γεγονότα (σε προσωπικό επίπεδο ) … νοιώθω βαριά ευθύνη .. αλλιώς φαντάζεσαι τι έχω να ακούσω ?

< μόνο τα σαλιγκάρια και τα ψάρια σε ενδιαφέρουνε !.. τεμπέλη !> σα να τη ακούω ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μεγάλε καλλιτέχνη Τάσο!!!

Τα συγχαρητήριά μου και πάλι!!!

Καλά τι κάνεις στο ενυδρείο σου και τα ψάρια σου είναι τόσο καρπερά????

Καλή συνέχεια και περιμένουμε νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

ούτε αυτές οι φωτο είναι άψογες .. αλλά δείχνουν αυτό που θέλω .. και αυτός είναι ο στόχος τους ..

τα συγχαρητήρια αξίζουν στα ψάρια .. όχι σε μένα ..

ο μόνος λόγος που βλέπω για να ζευγαρώσουν είναι η πλήξη :lol: .. μετά από 2+ χρόνια μόνα τους στο ίδιο ενυδρείο .. τι να κάνουν να περάσει η ώρα ? ..

πέρσι δοκίμασα να τους φέρω παρέα .. λέει . :wacko: .

μόλις μπήκαν 2 μικρότερα στο ενυδρείο .. οι παλιοί τα πετάξανε έξω με τις κλωτσιές .. δεύτερη μέρα δεν είδαν στο ενυδρείο μου .. πολύ κυνηγητό. :wacko: .

φιλε geso εύχομαι και σε σένα καλή επιτυχία ..!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Τάσο αφού δεν θέλεις τα συχαρίκια εσύ τότε μεταβίβασε τα συγχαρητήρια μου στους καρδινάλιους σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα .. δεν υπάρχουν αυγά ..

δεν ξέρω τι απογίνανε .. φαντάζομαι όμως ..

Σύντεκνε όπως και νά χει αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και σε σένα και στα cardinal :wacko:

Να σου φέρω για παρηγοριά καμπόσα αυγά corydoras; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμενοι καρδιναλιοι δεν ειναι οπως οι Bangaii Cardinalfish (Pterapogon kaudernii) που ειναι σχετικα ευκολα ψαρια στην αναπαραγωγη τους (ετυχως μιας και στην φυση απειλουνται πλεων) οπου τα ψαρια αναπτυσονται ουσιαστικα προστατευμενα μεσα στο στομα του αρσενικου.

Στα δικα σου τα μωρα τους εχουν πελαγικο σταδιο προνυμφης...οποτε ειναι πιθανο να εγιναν ολα σωστα και να τα αφησε οποτε ποιος ξερει που ειναι οι προνυμφες τωρα ή αν μπορεις να τις δεις.... φυσικα για να υπαρχει επιτυχια θα επρεπε να ειναι σε αλλο ενυδρειο κτλ κτλ... δεν πειραζει... το θεμα ειναι οτι τα ψαρακια σου περνανε καλα εκει :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απο την δικη μου εμπειρια πανω στο ειδος θα σου πω οτι ευκολα γινεται αναπαραγωγη αλλα μετα το περας της στοματικης φροντιδας του πατερα τα μωρα παντα γινοντουσαν ευκολο γευμα για τα υπολειπα ψαρια του ενυδρειου μου..

Link to comment
Share on other sites

Απο την δικη μου εμπειρια πανω στο ειδος θα σου πω οτι ευκολα γινεται αναπαραγωγη αλλα μετα το περας της στοματικης φροντιδας του πατερα τα μωρα παντα γινοντουσαν ευκολο γευμα για τα υπολειπα ψαρια του ενυδρειου μου..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...