Jump to content

Νεος και πολυ ασχετος.


iliastra

Recommended Posts

Καταρχην γεια σας και συνχαρητηρια για το πολυ καλο Forum και πανω απο ολα για τις γνωσεις σας :lol: Πραγματικα εχω μεινει με το στομα ανοιχτο :wacko: Πιστευω κανενας Pet shopας δεν εχει τετοιες γνωσεις και αν τις εχει δεν τις λεει λογω προσωπικου οφελος :thumbup: ....

(και αφου εριχα ενα καλο γλυψιμο :rasp::thumbup: συνεχιζω στο κυριος θεμα)

Καταρχην εχω ενα 60 λιτρο ενυδρειο με χρυσοψαρα και μεχρι τωρα εχω διαβασει απειρες ωρεσ σε διαφορα site κ forum και ειδικα εδω μεσα...θελω να μαθω ομως καποια παραπανω πραγματα για τα θαλασσινα ενυδρεια (οχι οτι σκοπευω στο αμεσο μελλον να κανω αλλα στο μακρινο :wacko: )..Δεν καταλαβαινω μερικους ορους και ειδικοτερα απο τον εξοπλισμο..

α) Τι ειναι το skimmer, τι ακριβως κανει και που τοποθετειται (μεσα εξω απο το ενυδρειο)?????

β) Τι ειναι το sump, τι ακριβως κανει και που τοποθετειται (μεσα εξω απο το ενυδρειο)?????

γ) Τα φιλτρα που χρησιμοποιουμε στα θαλασσινα ενυδρεια ειναι ιδια με του γλυκου νερου ή ειναι ειδικα για θαλασσινο ενυδρειο???

:thumbup: θα ημουν ευγνομων αν μου δειχνατε και καμια φωτογραφια απο τα ενυδρεια σας με το πώς ειναι και που ακριβως τα εχετε τα α και β...

προς το παρον αυτα...και συνχωρεστε με για τις χαζες ερωτησης μου και τα ορθογραφικα μου λαθοι :rasp::rasp:

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Υ.Γ Οποιος τολμησει να με κοροιδεψει για αυτα που ρωταω..........................Καλα θα κανει :hysterical::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Τα ερωτήματα που θέτεις έχουν απαντηθεί πολλές φορές μέσα στο φόρουμ και αν ψάξεις λιγάκι θα βρεις πολλές αναλυτικές πληροφορίες. Για αρχή να πάρεις μια πρώτη γεύση διάβασε αυτό (προς το τέλος), και αυτό.

Και γενικά πολύ διάβασμα

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αναζήτηση με τις λέξεις "κλειδιά", θα βρεις πολλές πληροφορίες. Κατόπιν ότι απορίες προκύψουν, μπορείς να τις θέσεις σαν ερωτήματα.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...