Jump to content

Rhombeus Piranha


antonis t83

Recommended Posts

Ωραίο ψάρι αλλά κατά πάσα πιθανότητα δέν είναι Serrasalmus Rhombeus αλλά Serrasalmus Compressus.

Θα χρειαστούν καλύτερες φωτό για σιγουριά..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε husky σιγουρα περιμενω να με βοηθησεις με την αναγνωριση. θα προσπαθησω να βαλω καμια καλυτερη αν κ ειναι λιγο δυσκολο. το πιρανχα αυτο μου το πουλησαν για manueli!!! η αγορα ιγινε μεσω internet - τηλεφωνου απο water inn κ δεν μου εστελναν φωτο του! οταν μου εσταλει το πιρανχα εδεσσα δεν θελησα για το καλο του ψαριου να μπω σε διαδικασια επιστροφης. απο ερευνα μου κατεληξα οτι ειναι rhombeus. μπορεις να μου πεις κατι πιο συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξω??

Link to comment
Share on other sites

επιτελους !!γεννησαμε αλλα αξιζε ,πανεμορφος ο κουκλος !

ποσο τον πηρες αληθεια γιατι σκεφτομαι και εγω να παρω εναν ,μου ειπαν 150 ευρω το μικρο(5 εκ) ενω το δικο σου ειναι τριπλασιο,το θελω μεγαλο μιας και μεγαλωνει αργα οπως θα εχεις διαπιστωσει

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τις φωτος θα κανω αλλη μια προσπαθεια... altuvei, compressus, rhombeus μοιαζουν πολυ ειδικα σε μεγεθη μεχρι 10-15cm. εγω πιστευω ειναι rhombeus αλλα ο husky κατι παραπανω θα ξερει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπάθησε να μας ξαναανεβάσεις φωτό γιατί δεν πρόλαβα να δω καμμία...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μεσα στη αλλη βδομαδα πιστευω να ανεβασω πολυ καλυτερες.!!!

Ok θα περιμένω :)

Link to comment
Share on other sites

το lap-top που ειχα κ ανεβαζα τις φωτο εφαγε κολημα κ πηγε για ρεκτιφιε. προσωρινα εχω ενα αρχαιο pc κ δεν μπορω να ανεβασω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...