Jump to content

The Guppiator


GG707

Recommended Posts

Γεια χαρα πριν καμια βδομαδα ειχα την πρωτη γεννα απο guppies και μεσα σε αυτη την βδομαδα μεσολαβησαν 3-4 γενες ολα τα μωρα τα μετεφερα στο μικρο 20λιτρο το οποιο μετετρεψα σε γενηστρα και τωρα καλιστα εχει πανω απο 50 μικρα εκει μεσα...ηθελα απλα να μου πειτε το εξης τα μωρα της πτρωτης γεννας ειναι περιπου 1 βδομαδα και ηδη φενωνται πτεριγια και χρωματα αλλα κυριως το γονοποδιο (η οπως λεγεται) εχει κανει την εμφανιση του ειναι οκ η μου φενεται..????ειναι οκ να τα αφησω μερικες μερες ακομα η να ξεκινησω να τα ξεχωριζω..?????ευχαριστω εκ των πρωτερων Γερακης Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα πριν καμια βδομαδα ειχα την πρωτη γεννα απο guppies και μεσα σε αυτη την βδομαδα μεσολαβησαν 3-4 γενες ολα τα μωρα τα μετεφερα στο μικρο 20λιτρο το οποιο μετετρεψα σε γενηστρα και τωρα καλιστα εχει πανω απο 50 μικρα εκει μεσα...ηθελα απλα να μου πειτε το εξης τα μωρα της πτρωτης γεννας ειναι περιπου 1 βδομαδα και ηδη φενωνται πτεριγια και χρωματα αλλα κυριως το γονοποδιο (η οπως λεγεται) εχει κανει την εμφανιση του ειναι οκ η μου φενεται..????ειναι οκ να τα αφησω μερικες μερες ακομα η να ξεκινησω να τα ξεχωριζω..?????ευχαριστω εκ των πρωτερων Γερακης Γιωργος

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για τα μωρά σου. :lol: Το γονοπόδιο αποκλείεται να φάνηκε απ' την πρώτη βδομάδα ζωής τους. Μάλλον σου φαίνεται, αλλά δεν είναι. Όσον αφορά τη μεταξύ τους συμβίωση, δε θα έχουν κανένα πρόβλημα. Ο διαχωρισμός θα γίνει όταν πλέον είναι θα εμφανές το φύλλο των μικρών. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για τα μωρά σου. ;) Το γονοπόδιο αποκλείεται να φάνηκε απ' την πρώτη βδομάδα ζωής τους. Μάλλον σου φαίνεται, αλλά δεν είναι. Όσον αφορά τη μεταξύ τους συμβίωση, δε θα έχουν κανένα πρόβλημα. Ο διαχωρισμός θα γίνει όταν πλέον είναι θα εμφανές το φύλλο των μικρών. :thumbup:

Συνήθως το γένος του κάθε ψαριού φαίνεται μετά από τον πρώτο μήνα όπου είναι κοντά στην ενηλικίωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...