Jump to content

μετα τα χρυσοψαρα τι??????????


Recommended Posts

Γεια σας

θα ηθελα να μου βαλετε σε μια σειρα (με τι ψαρια....αναλογα με το βαθμο δυσκολιας συντηρησης τους) πως θα πρεπει να αρχισει ενας αρχαριος στο θεμα του ενυδρειου και πως να συνεχισει....

ας πουμε οτι σιγουρα τα πρωτα ψαρια ειναι τα χρυσοψαρα...........μετα τι (σιγουρα οχι δισκοι)???και ποιο μετα τι???? και παρα μετα τι???? :lol::wacko:

και παντα μιλαμε για γλυκο νερο......σε λιγα χρονια ισως σας ρωτισω το ιδιο και για θαλασσινο :wacko::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις απο γκαπυ εως αφρικανες,ή αγγελοψαρα η ενα ζευγαρι απο κατι μεγαλυτερο.κλπ

\

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σου...

απλα επειδη ειμαι λιγο αρχαριος και εχω διαβασει τοσα εδω μεσα,εχω ψιλομπερδευτη λιγο....μηπως ξερεις κανενα site στο οποιο να υπαρχουν ολα τα ειδη και σε ποσα λιτρα πρεπει να τα εχουμε με ποια ειδη ταιριαζουν και ολα τα σχετικα.........βρηκα εδω μεσα αλλα δεν υπηρχαν ολες οι πληροφοριες (οπως τα λιτρα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που θα σου πω είναι προσωπική μου γνώμη.

Πρώτα από όλα πρέπει να αποφασίσεις τι είδους ψάρια θέλεις μέσα. Τα λύτρα σου είναι καλά πάντως αλλά όπως είπαμε ανάλογος το τι θα βάλεις μέσα.

Για παράδειγμα. Αν θες ένα ενυδρείο με απλά ψάρια όπως γκουράμι, τιγράκια κτλ κτλ μπορείς να βάλεις από 20 εώς 30 (μπορείς και παραπάνω αλλά καλό θα ήταν να έχουν μεγάλη άνεση-όπως είπαμε προσωπική μου γνώμη )

Αν θες λίγο πιο άγρια πάμε σε κιχλίδες. Υπάρχουν Αμερικής Αφρικής Μαδαγασκάρης κτλ

Δες εσύ τι είδος ψάρια σου αρέσουν και εδώ είμαστε !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...