Jump to content

τι Ψαρια κ ποσα ???


banik

Recommended Posts

τι ψαρια κ ποσα μπορω να βαλω σε ενα ενυδρειο 60 λιτρων θα ηθελα ή καποιο ειδος θηρευτων

ή πολλα μικροσκοπικα ψαρακια, γεια πειτε μου γνωμες λοιπον τι κ ποσα ???

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΗΜΕΡΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

ΓΚΑΜΠΙ ΜΟΛΥ ΞΙΦΟΦΟΡΟΥΣ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΙΑ 1ΑΡΣΕΝΙΚ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΘΥΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Για θηρευτή το μόνο που ίσως μπορείς να βάλεις είναι dwarf puffer αλλά δεν είμαι γνώστης για να είμαι σίγουρος ή να σου πω λεπτομέρειες απλά σου το αναφέρω. Για μικρά κοπαδόψαρα, πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογη για τα το ενυδρείο σου αλλά και έχεις πολλές επιλογές.

δες εδώ που έχει και το μέγεθος κάθε ψαριού για να πάρεις κάποιες ιδέες για το τι σου αρέσει και μετά μπορείς να ψάξεις στο fish index του φόρουμ ή στο google για λεπτομέρειες και ό,τι θες ξαναρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα 60αρι το καλύτερο που εχεις να κάνεις ειναι να παίξεις με πολλά μκροσκοπικά κοπαδάκια και στα 3 στάδια του ενυδρείου σου...επιφάνεια,μέσο και βυθος...για το πάνω μέρος red eye xiphophoruw..guppies..mollies..μέσο..black tetra..ινδιανακια.rainbow tetra..penguin tetra,Cardinal-Neon..για βενθικά προτίμησε coridoras και οχι pleco για λόγους μέγεθους,γαρίδες japon a mano..ελπίζω να σε βοήθησα..καλή αρχή!!

Έγινε επεξεργασία - NickTheFish
Link to comment
Share on other sites

ωραια σας ευχαριστω τωρα τα βαζω σε μια σειρα στο κεφαλι μου γιατι.......

κατι αλλο μπορω να βαλω ζωντανα φυτα σε αυτο το ενυδρειο η πλαστικα ?

Link to comment
Share on other sites

Ζωντανα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα......ποια φυτα πως θα τα ζητησω κ πως θα τα τοποθετησω

εχω διαβασει κατι αλλα ακρη δεν εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο plant index του φόρουμ θα βρείς αρκετές πληροφορίες για κάθε φυτό. Πρόσεξε τις απαιτήσεις τους, ξεκίνα με πολύ εύκολα-εύκολα και στην πορεία που θα μάθεις περισσότερα τα αναβαθμίζεις.

Μία προσωπική συμβουλή είναι να διαλέξεις είδη φυτών με μικρά φύλλα για να ταιριάζουν με την κλίμακα του ενυδρείου και να μην φαίνονται οτι πνίγονται.

Πρίν αγοράσεις μπορείς πάντα να ξαναρωτήσεις εδώ για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κ παλι, εχεις να μου προτεινεις καποια ωστε να ξερω τι να κοιταξω πανω κατω ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...