Jump to content

Dwarf Puffers


mahites9

Recommended Posts

εδώ και 3-4 μήνες έχω σε ένα 60άρι 5 παφεράκια (+ 1 οτόκυκλο).Κατέληξα να βάλω παφερ διότι είχα ακούσει από πολλούς εδώ στο φόρουμ πόσο ιδιαίτερα ψάρια είναι και πόσο έξυπνα (αυτό το έχω ψιλοκαταλάβει και από το πως κινούνται).το θέμα είναι ότι έχω μπει σε σκέψεις αν έκανα καλά ή όχι.κι αυτό γιατί....

το ενυδρείο είναι καλα φυτεμένο με 2 ξύλα που σημαίνει ότι έχει πολύ πράγμα μέσα.Τα πάφερ είναι φυσικά πολύ μικρά (ούτε 2εκ) και το θέμα είναι ότι το ενυδρείο φαίνεται σαν άδειο....όποιος έχει έρθει και το έχει δει με ρωτάει γιατί δε βάζω ψάρια μέσα....όχι ότι με νοιάζει τι λένε οι άλλοι αλλά ρε γαμώτο έχουν δίκιο....

αυτό που θέλω να μου πείτε είναι μήπως έχω καταλάβει εγώ λα΄θος το είδος των ψαριών????δηλαδή τη συμπεριφορά τους????όσοι έχετε το ίδιο είδος ψαριών δε σας φαίνετα λίγο άδειο το ενυδρείο???ηλίθιες ερωτήσεις αλλά έχω προβληματιστεί ρε γαμώτο και στην άκρη του μυαλού μου μου έχει περάσει να αλλάξω τα ψάρια....

ααα και κάτι άλλο τελικό μέγεθος πόσο φτάνουν?????2,5εκ?????και εκτός από οτόκυκλους μπορώ να βάλω κάτι άλλο μέσα??κάπου είχα διαβάσει για νέον αλλά μάλλον είναι για μεγαλύτερα ενυδρέια....

Link to comment
Share on other sites

Οτι φαινεται αδειο το ενυδρειο, εχεις δικιο.

Προσωπικά δεν με νοιαζει.

Α, μπορεις να βαλεις και κανενα coolie loach (βεβαια και αυτα δεν πολυφαινονται)

Link to comment
Share on other sites

εσύ τα έχεις μόνα τους????

τελικό μέγεθος???

Link to comment
Share on other sites

αυρή είναι η επίσημη ονομασία τους????coolie loach?

γιατί δεν τα βρίσκω στο fish index.......

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 45 λιτρα εχω 2 παφερ (ειχα βαλει αρχικα 4 αλλα εχασα τα 2 απο εσωτερικα παρασιτα σχεδον αμεσως), 5 οτο και 2 κουλι.

Τα εχω ενα χρονο και το μεγεθος ειναι περιπου 2 ποντους.

Link to comment
Share on other sites

ρε γαμώτο είχα βάλει και εγώ 4 ότοκυκολους αλλά μου έχει μείνει μόνο ο ένας.....οι άλλοι 3 μάλλον δεν προσαρμόστηκαν....

τα κούλι είναι σαν χέλια-σκουλήκια????κινούνται στον πυθμένα????εννοώ πως θα τα ζητήσω σε ένα μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...