Jump to content

ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΦΥΤΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ....


Recommended Posts

ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΦΥΤΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ....ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟ ΧΟΝΤΡΟ ΧΑΛΙΚΙ....ΑΤΑΝ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΑΒΛΕΤΕΣ ΤΗΣ SERA ΦΛΟΡΕΝΕΤΤΕ Α ΛΕΓΟΝΤΑΙ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΩΜΑ ΛΥΠΑΣΜΑΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ....ΤΙ ΛΕΤΕ ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΝ????

Link to comment
Share on other sites

Αν θες σίγουρη απάντηση, ψάξε στο plant index και πες μας ποιά είδη είναι.

Τις λάμπες τις άλλαξες?

Τέλος, τις ταμπλέτες βαλ' τες βαθιά, να πιάσουν πάτο για να απελευθερώνονται αργά τα συστατικά τους αφού το χαλίκι "αερίζεται" πολύ λόγω μεγάλου κόκκου, είναι καλές αν χρησιμοποιηθούν σωστά.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

1)DRACAENA SANDERIANA RED

2)SPATHIPHYLLUM QUATRO

MEΣΑ ΣΤΟ ΕΝΘΔΡΕΙΟ ΕΧΩ 4 ΑΓΓΕΛΟΨΑΡΑ, 2 ΓΛΥΦΤΕΣ, 2 ΓΑΤΟΨΑΡΑ 2 SILVER SARK ΜΙΚΡΑ,2 RAMIREZI BLUE LONGFIN, ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΨΑΡΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΤΡΩΝΕ-ΤΣΙΜΠΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΥΤΟ....

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τα φυτά από το νερό και φύτεψέ τα σε γλάστρες, έχω και εγώ στο σαλόνι και είναι πολύ όμορφα... :thumbup:

Συγγνώμη για την απογοήτευση φίλε αλλά τα φυτά, ή τα πήρες από φυτώριο ή ο πετσοπάς που στα πούλησε ήταν άσχετος, με λίγα λόγια αυτά είναι φυτά καθαρά φυτά ξηράς και δεν αναπτύσσονται μέσα σε νερό, σιγουρέψου οτι την επόμενη φορά τα φυτά θα είναι υδροχαρή ή υδρόβια, αν δεν έχεις πολλές επιλογές στην περιοχή σου, συγκέντρωσε ότι "ενυδρειακά" φυτά πουλάνε τα πετσοπάδικα για να σου πούμε τις επιλογές σου, οι λάμπες σου όπως σου είπα δεν κάνουν για φυτά και πρέπει να βάλλεις ειδικές.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΒΛΑΛΩ....ΔΩΡΟ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΕΡΑΝ....ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΨ ΕΓΨ.....

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ....ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΒΓΑΛΑ ΤΙΣ 2 ΤΑΜΠΛΕΤΕΣ ΔΝ ΤΙΣ ΒΡΙΚΑ....ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ????

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τις βγάλεις απλά αν σηκωθεί σκόνη από τις ταμπλέτες που διαλύθηκαν, κάνε μια αλλαγή νερού να ξεθολώσει το νερό.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...