Jump to content

To Enudrio M


Helis

Recommended Posts

exw ena 60l enudreio tis juwel me enswmatomena filtra k 8ermostati dn exw mesa fita mono mauro xaliki k ena karavi teleutaia exw mesa ena plekostomo k ena pangasiide(oxi galaher telika opws voi8i8ika stis photo sas).exw ta ekseis problimata sta xalikia arxisan k vgainoun polla skoulikakia san rizes aspra k anusixw!! enw o plekostomos einai sunexeia katw apo to karavi k dn ta trwei.. episis to gatopsaro m dn trwei filarakia pou tou petaw stin epifania para mono kati portokali sporous pou eixa apo prin gia to monomaxo(8eos xwresto) kamia fora trwei k to diskio tou glufti alla pali to ftunei. kserei kaneis ti na kanw ti na to taisw?? k ti na kanw me to xaliki m? plz :thumbup: euxaristwww :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες γιατι είναι ταλαιπωρία να διαβάζουμε κατεβατά greenglish.

Στο παρασύνθημα τώρα...τα "σκουλήκια" μοιάζουν με αυτά? Τι μετρήσεις έχει το νερό?

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου ειναι πιο μικρα δες στη φοτο αν μπορεις..μερα με τη μερα αυξανονται :thumbup:

post-6828-1202904747_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου μοιάζουν με κόπρανα αλγοφάζου ψαριού, αυτά θα τα καθαρίζεις με τις αλλαγές νερού με σιφωνάρισμα.

Κάνε μια αναζήτηση για να δείς οως γίνεται, τη σκούπα την φτιάχνεις εσύ ή αγοράζεις έτοιμη εμπορίου.

ΩΠ! Γιώργο με πρόλαβες :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε παιδια με σωσατε.. :thumbup: τι σκουπα δλδ πως θα τη φτιαξω? εχει σε ολα τα πετ σοπ? τελικα το γατοψαρο τι να το ταιζω?? γιατι δεν παει καθολου στην επιφανεια?

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή σκουπα που μπορεις να φτιαξεις ειναι ενα κομματι λαστιχο ενυδρειου που να φτανει απο τον βυθο του ενυδρειου σου μεχρι κατω στο δοχειο που θα πηγαινει το νερό. και στην ακρη στερεωνεις ενα ξυλακι απο σουβλακι (αχρησιμοποιητο κατα προτιμηση :thumbup: ) που να προεξεχει απο την ακρη του λαστιχου 4-5 ποντους.

Την ακρη που εχει το ξυλακι την βαζεις μεσα στο ενυδρειο και ρουφας απο την αλλη μεχρι να ξεκινησει να τραβαει νερό. Με το ξυλακι ανακατευεις ελαφρια τον βυθο και οι βρωμιες σηκονωνται και τις τραβαει το λαστιχο...

Link to comment
Share on other sites

Σωστόοοος.... :thumbup:

Μια τροποποίηση που λειτουργεί καλά σε εμένα είναι μισό μπουκάλι ξυδιού μπροστά, σαν χωνί, που το βυθίζεις στο χαλίκι (εκτός αν έχεις υπόστρωμα ή ταμπλέτες) και ρουφάει μόνο τη μπίχλα.

Link to comment
Share on other sites

thnx για ολα..8α το δοκιμασω καλο βραδυ!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...