Jump to content

Επαναλειτουργία του Aquazone


Aquazone Mod Team

Recommended Posts

Αγαπητοί Φίλοι και Φίλες, Μέλη του Aquazone,

Ειλικρινά λυπούμαστε, που βρισκόμαστε στην δυσάρεστη θέση να απολογηθούμε, για κάτι που δεν ευθυνόμαστε και που ανάγκασε την ιστοσελίδα μας, να παραμείνει εκτός λειτουργίας για το τελευταίο χρονικό διάστημα.

Δυστυχώς μια σοβαρή βλάβη στον server, που φιλοξενεί το site μας, ήταν η κύρια αιτία του προβλήματος, η οποία έγινε ακόμα μεγαλύτερη, από τη δυσκολία επανάκτησης των δεδομένων, μέσω των τα αρχείων backup που διαθέταμε.

Ευτυχώς τα δύσκολα πέρασαν και η επαναλειτουργία του Aquazone, είναι γεγονός.

Πιθανά να διαπιστώσετε κάποιες απώλειες δεδομένων, όπως φωτογραφιών, δημοσιεύσεων καθώς και πρόσφατων εγγραφών νέων μελών, που πραγματοποιήθηκαν την τελευταία αυτή περίοδο.

Ίσως εντοπιστούν και κάποιες δυσλειτουργίες, που προέκυψαν, από την όλη αναστάτωση και που ευελπιστούμε να διορθωθούν, με τη δική σας υπόδειξη, για την οποία θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, εκ των προτέρων.

Είμαστε σίγουροι, πως όλοι μαζί θα βοηθήσουμε, ώστε να ξεπεραστούν σύντομα οι όποιες παρενέργειες υπάρχουν και να επαναφέρουμε το Aquazone στην ίδια κατάσταση, πριν την ζημιά.

Για σχόλια και επισημάνσεις ελλείψεων απαντήστε σε αυτό το θέμα

Η ομάδα του Aquazone

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά.Δεν πειράζει,αυτά συμβαίνουν.Πάντως "μας λείψαμε"!!!

:thumbup::D:buttrock::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμη ένα πρόβλημα με τα uploads το οποίο το κοιτάμε! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθατε και παλι : :thumbup::thumbup::blink: πιστευω σιγα σιγα να επανελθει οπως ηταν πριν η ιστοσελιδα,γιατι εχει μερικα κενα ακομα.μπραβο σας παντως που τα καταφ :thumbup::D:buttrock: ερατε να επανελφεται γιατι μας λειψατε

Link to comment
Share on other sites

Μας λείψατε αλλά χαρήκαμε που σας ξαναβρήκαμε και μην μασάτε όλα θα επανέρθουν σιγά σιγά :thumbup:

(Έχω ένα θέμα με την κωδικοποίηση της σελίδας στον firefox. Μου την αναγνωρίζει ως ISO-8859-1 αντί για Windows-1253, αλλά επειδή ο Explorer την αναγνωρίζει κανονικά ως 1253, ίσως το πρόβλημα είναι στον υπολογιστή μου και όχι σε εσάς. Κάποιος άλλος με firefox βλέπει σωστά τα ελληνικά ;

Άκυρο το παραπάνω σε άλλο pc τα βλέπω κανονικά και στον firefox, άρα το πρόβλημα το έχω εγώ.)

Έγινε επεξεργασία - amnisia
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμε τι επαθε ο χαζοσερβερ

Με λίγα λόγια......(με την σειρά που έγιναν)

1.Έγινε αποτυχημένο upgrade από τον provider μας, στην πλατφόρμα που τρέχει ο σέρβερ μας.....

2.Στην προσπάθεια μετάβασης στην παλιά κατάσταση 'χτυπησε' ο kernel.....

3.Στην διαδικασία επιδιόρθωσης του kernel 'κάηκε' η συστοιχία των 4ων δίσκων του VPS μας.....

4.H ανάκτηση των δεδομένων από TAPES ήταν ανεπιτυχής.....

5.Οι δίσκοι έχουν σταλθεί σε εταιρεία ανάκτησης δεδομένων στην αγγλία.....

6.Δημιουργήθηκε νέος server.....

7.Μπήκε προσωρινή σελίδα.....

8.Επαναδημιουργήθηκε ο παλιός σερβερ.....

9.Έγινε ανάκτηση από τοπικά backup......

10.To Aquazone και πάλι στον 'αέρα'......

11.Η διόρθωση προβλημάτων συνεχίζετε.......

Επλπίζω μετά από μία εβδομάδα ξενύχτι να κοιμηθώ σαν άνθρωπος αυτό το ΣΚ....... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια......(με την σειρά που έγιναν)

Επλπίζω μετά από μία εβδομάδα ξενύχτι να κοιμηθώ σαν άνθρωπος αυτό το ΣΚ....... :thumbup:

Το αξίζεις και το δικαιούσαι !!!

Link to comment
Share on other sites

... για σκεψου ξεκινησα το φυτεμα (αρχαριος) και λεω ...χαλαρα θα μπω στο aquazone και θα βρω τα παντα για οτι χρειαστω. και αφου εχω βαλει μεσα τα φυτα .........και ανοιγω για να μπω στο site ...........Black out.

Εμεινα παιδια ....Πως το λενε επαθα ΒΛΑΚ ΑΟΥΤ.

Δεν πειραζει ομως καθε εμποδιο σε καλο .Σε λιγες μερες θα σας στειλω φωτο με το πρωτο μου επιτευγμα ....Αλλα δεν θελω γελια .

Καλως σε βρηκαμε και παλι AQUAZONE :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια......(με την σειρά που έγιναν)

1.Έγινε αποτυχημένο upgrade από τον provider μας, στην πλατφόρμα που τρέχει ο σέρβερ μας.....

2.Στην προσπάθεια μετάβασης στην παλιά κατάσταση 'χτυπησε' ο kernel.....

3.Στην διαδικασία επιδιόρθωσης του kernel 'κάηκε' η συστοιχία των 4ων δίσκων του VPS μας.....

4.H ανάκτηση των δεδομένων από TAPES ήταν ανεπιτυχής.....

Αυτό θα πει γκαντεμιά :thumbup:

κουράγιο και καλή ξεκούραση σε όσους ξεσκίστηκαν για την επαναλειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

τελος καλα ολα καλα αλλα δεν ανεβαινουν για καποιο λογω φωτο,μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν προσπαθω

ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ

Αποστολή αρχείου απέτειχε γιατί δεν υπάρχουν τα κατάλληλα δικαιώματα στον φάκελο αποστολής. Παρακαλώ επικοινωνήστε με κάποιο διαχειριστή και ενημερώστε τον για το σφάλμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τελος καλα ολα καλα αλλα δεν ανεβαινουν για καποιο λογω φωτο,μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν προσπαθω

ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ

Αποστολή αρχείου απέτειχε γιατί δεν υπάρχουν τα κατάλληλα δικαιώματα στον φάκελο αποστολής. Παρακαλώ επικοινωνήστε με κάποιο διαχειριστή και ενημερώστε τον για το σφάλμα αυτό.

+1 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμη ένα πρόβλημα με τα uploads το οποίο το κοιτάμε! :thumbup:

Το προβλημα με τα Uploads ειναι γνωστο οπως μπορειτε να δειτε και ελπιζουμε να το λυσουμε συντομα! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκαμε και παλι.

Κι εμεις το ιδιο προβλημα συναντησαμε μετα uploads.

Έγινε επεξεργασία - MAMBO
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι ειναι αδυνατο να διαβασω τα Ελληνικα μου εμφανιζονται σαν ιερογλυφικα,εαν σας ειναι

ευκολο στειλεται στο E-Mail που εχω στα στοιχεια μου οδηγιες πως μπορουν να εμφανιζονται τα

Ελληνικα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι ειναι αδυνατο να διαβασω τα Ελληνικα μου εμφανιζονται σαν ιερογλυφικα,εαν σας ειναι

ευκολο στειλεται στο E-Mail που εχω στα στοιχεια μου οδηγιες πως μπορουν να εμφανιζονται τα

Ελληνικα.

Ευχαριστω

Με τί browser είσαι?

Τί encoding έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Με τί browser είσαι?

Τί encoding έχεις?

Δημήτρη ρίχτου άλλη μια με greeklish giati logika den tha mporei na diavasei auto poy toy grafeis.

Me ti browser eisai file?

ti encoding exeis??

Link to comment
Share on other sites

Με τί browser είσαι?

Τί encoding έχεις?

Browser εχω Ιnternet Explorer,encoding δεν εχω ιδεα.Απαντησε μου σε greekenglish για να μπορω

να διαβασω την απαντηση σου.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Stav...pigene ston Internet Explorer panw poy leei View kai meta dialexe Encoding kai tsekare to Greek (ISO)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Manogr αυτο κανω βλεπω τα Ελληνικα αλλα μολις μπω σ' ενα θεμα μου το γυριζει απο

μονο του στο Western European(ISO),το ξαναβαζω στο Greek(ISO) βλεπω παλι Ελληνικα αλλα

μολις βγω απο το θεμα και μπω σε αλλο μου το γυριζει παλι στο Western European(ISO) και αυτο

γινεται συνεχως.Δεν μου το κραταει το encoding στο Greeck(ISO).

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να εβαζες (ή να εβγαζες αν το εχεις) το auto select ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...