Jump to content

Diy Co2


Recommended Posts

Καλησπερα,μετα απο λιγο καιρο ειπα να φυτεψω το ενυδρειο μου εχω ξεκινισει εχω βαλει μερικα φυτα και οπως ηταν απαραιτητο επρεπε να βαλω και παροχη co2 το εψαξα λιγο στο internet και πιγα στη λυση την οικονομική diy το θεμα ειναι οτι εκανα το μιγμα δεν ξερω βεβαια τι παιζεται και δεν κάνει τη ζίμωση και για να γινω ποιο διευκρινιστικώς σε καυτο νερο διελυσα την ζάχαρη 6κουπες τσαγιου σε χλιαρο νερο διελυσα 3 κουταλιες μαγια και εριξα και τρεις κουταλιες σόδα,αυτα για μιγμα 3lt,εχουν περασει 12 ωρες αλλα τιποτα!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

προσεξε μην υπαρχει διαρροη απο το μπουκαλι εως το ενυδρειο σου και χανεις το co2

το καυτο νερο με την ζαχαρη το αφησες να κρυωσει πρωτα???μηπως παιζει και αυτο ρολο???

βαλε πιο λιγο σοδα

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 1,5 λτ κρυο νερο στο δοχειο και μετα εριξα το μειγμα που ητανε πραγματι ζεστο λες να επαιξε ρολο αυτο?επρεπε να το αφησω να κρυωσει τελειως και μετα να το ανακατέψω?

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε κανα 24 ωρο και μετα βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα το ελυσα ειχα διαροη απο το μπουκαλι και ετσι κατεφυγα στη λυση του μπουκαλιου cola και ολα καλά αξιοσημειωτο το γεγονος οτι σε μιση ωρα ειχε ξεκινησει και η παραγωγη co2! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...