Jump to content

το καινουργιο μου ενυδρειο 816λιτρων με σαμπ 204 λιτρα


kostas455

Recommended Posts

σα ευχαριστω για τα σχολια και τισ σημβουλεσ σασ

:):bowdown::bowdown::blink::blink:

Κώστα πολύ καλό.Νομίζω ότι παίρνει μπόλικο "πράμα" ακόμη μέσα.

_________.pdf

Link to comment
Share on other sites

:):bowdown:
Link to comment
Share on other sites

τα παραπανω ψαρια δεν κανουνε μαζι γιαυτο αμα μπορεις δωσε μερικα πισω π.χ ο μονοδακτυλος θελει υφαλμυρο νερο και το παγκασιους αν και δεν ειναι αμεσο προβλημα θα σου φαει τα παραπανω ψαρια σε κανα διμηνο

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ολυμπιακακια για πεσ μου για πιο λογο να μου φαει τα ψαρια?οσο για τουσ μονοδακτυλοσ ζουν παντου ξερωγενιουνται σε γλυκο νερο ποταμι και οταν μεγαλωσουν πανε στη θαλασσα εγω μεσα ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΡΙΧΝΩ ΛΙΓΟ ΑΛΑΤΙ ΠΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΩ?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΚΑΣΙΟΥΣ ΘΑ ΕΙΤΗΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΨΑΡΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 20 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥΣ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο καλο θα ηταν να κατεβασεις λιγο τον τονο σου,επισης καλο θα ηταν να γραφεις με μικρα και οχι με κεφαλαια.Δοξα σοι το θεο ακουμε μια χαρα.

Τωρα ,οταν βλεπω χομπιστες να προσπαθουν να ταιριαξουν τα αταιριαστα επειδη ετσι τους αρεσει,τρελενομαι .Εσυ δηλαδη αν ησουν καποιο ειδος ανθρωπου που ζουζες σε συγκεκριμενες συνθηκες,θα μπορουσες να ζησεις και σε καποιες που δεν θα ηταν ιδανικες για εσενα? Δηλαδη ριχνοντας ΛΙΓΟ αλατι τα αγγελοψαρα δεν νιωθουν καπως? ,δεδομενου οτι ειναι ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ= ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΑΤΙ.? Εγω παλι νομιζω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο.Αλλα μαλλον δεν σε νοιαζει, τα ψαρια να βλεπεις και δεν τρεχει τιποτα.

Εδω περα δεν κανουμε ουτε επιδειξη γνωσεων ουτε κατι αλλο.Εδω ημαστε για να γινομαστε καλυτεροι,ακουγωντας καποιους εμπειροτερους και μαθαινοντας απο τα λαθη μας.Σε οποιον δεν αρεσει αυτο μπορει να αποχωρησει.

Λυπαμαι που στην περιγραφη της εμπειριας σου γραφει πολυ καλη ,αλλα απο τα λεγομενα σου κατι τετοιο δεν βλεπω να ισχιει.

Φιλικα

Χρηστος

Έγινε επεξεργασία - iki28
Link to comment
Share on other sites

γεια σου ολυμπιακακια για πεσ μου για πιο λογο να μου φαει τα ψαρια?οσο για τουσ μονοδακτυλοσ ζουν παντου ξερωγενιουνται σε γλυκο νερο ποταμι και οταν μεγαλωσουν πανε στη θαλασσα εγω μεσα ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΡΙΧΝΩ ΛΙΓΟ ΑΛΑΤΙ ΠΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΩ?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΚΑΣΙΟΥΣ ΘΑ ΕΙΤΗΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΨΑΡΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 20 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥΣ?

σε παρακαλω κατεβασε τους τονους .τωρα για τους μονοδακτυλους....εχεις δικιο,σε μικρη ηλικια μενουν και σε γλυκο νερο αλλα μετα πρεπει να μεταφερθουω σε υφαλμυρο εως και πληρως θαλλασινο ενυδρειο,πραγμα το οποιο μαλλον δεν βλεπω να γινετε στο δικο σου ενυδρειο γιατι πολυ απλα εχεις αλλα ψαρια που ΑΠΑΙΤΟΥΝ μαλακο νερο για να ζησουν ευτιχισμενα και προφανως ανηκουν στο γλυκο νερο.το πανγκασιους ειναι σχετικα μικρο τωρα,οπως θα ξερεις φτανει μεγαλο μεγεθος στην φυση αλλα οχι στο ενυδρειο(130 εκ),στο δικο σου ενυδρειο ομως ειναι πολυ ικανο να φτασει τα 50-60 εκ και μαλιστα γρηγορα.φαντασου 40 εκ ψαρι νευρικο σαν το παγκασιους παρεα με κατι αγκελοψαρα και red tail shark των 5-15 εκ.μην ξεχνας πως το παγκασιους εχει και ποοολυ μεγαλο στομα για το μεγεθος του,τα συμπερασματα δικα σου.

εγω μια συμβουλη σου εδωσα,τωρα το αμα σε ενδιαφερει :) .......

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ για πιο τονο μιλατε βρε παιδια?λιπον εχουμαι ωσ εξησ εμενα με ενδειαφερουν τα ψαρια που εχω μαρεσουν αυτα τα ιδοι που χω φιλε μου ικι28 λεσ τα αγγελοψαρα ζουν σε μαλακο νερο στη φηση τουσ αν ειναι αναπαραωγη απο περιοχη τισ συνδου που ειναι πολυ χαλι τα νερα σχεδον απαγορευμενα?ολυμπιακακια για πιο τονο μιλασ?το παγκασιουσ δεν μπορω να ξερω πως θα φερεται οταν μεγαλωσει παντοσ αν αν αντιληφτο οτι λιποι ψαρι θα τον πουλισω καμια 100ευρω!θα τα πιασει ε τι λεσ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ για πιο τονο μιλατε βρε παιδια?λιπον εχουμαι ωσ εξησ εμενα με ενδειαφερουν τα ψαρια που εχω μαρεσουν αυτα τα ιδοι που χω φιλε μου ικι28 λεσ τα αγγελοψαρα ζουν σε μαλακο νερο στη φηση τουσ αν ειναι αναπαραωγη απο περιοχη τισ συνδου που ειναι πολυ χαλι τα νερα σχεδον απαγορευμενα?ολυμπιακακια για πιο τονο μιλασ?το παγκασιουσ δεν μπορω να ξερω πως θα φερεται οταν μεγαλωσει παντοσ αν αν αντιληφτο οτι λιποι ψαρι θα τον πουλισω καμια 100ευρω!θα τα πιασει ε τι λεσ?

No comments

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τελικα δεν παιζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παει στον kostas 455 οχι σε σενα φιλε γαυρο :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ για πιο τονο μιλατε βρε παιδια?λιπον εχουμαι ωσ εξησ εμενα με ενδειαφερουν τα ψαρια που εχω μαρεσουν αυτα τα ιδοι που χω φιλε μου ικι28 λεσ τα αγγελοψαρα ζουν σε μαλακο νερο στη φηση τουσ αν ειναι αναπαραωγη απο περιοχη τισ συνδου που ειναι πολυ χαλι τα νερα σχεδον απαγορευμενα?ολυμπιακακια για πιο τονο μιλασ?το παγκασιουσ δεν μπορω να ξερω πως θα φερεται οταν μεγαλωσει παντοσ αν αν αντιληφτο οτι λιποι ψαρι θα τον πουλισω καμια 100ευρω!θα τα πιασει ε τι λεσ?

Οταν γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις.Παμε τωρα στο setup του ενυδρειου σου.Το γκαλαχερ το πουλανε 29euro περιπου οποτε ξεχνα το για 100 εκτος και αν ειναι πολυ μεγαλο.Θα σου προτινα να βγαλεις ολα τα ψαρια που εχει μεσα και να κατσεις μια εβδομαδα τουλαχιστων να διαβασεις τα ψαρια που σου αρεσουν αν ταιριαζουν.Το γκαλαχερ ειναι επιθετικο σε λιγο καιρο θα αναρωτιεσαι γιατι χανεις ψαρια.Τους μονοδαχτυλους τωρα που κολανε με το setup του ενυδρειου σου...Τεσπα.Αγγελοψαρα με αλατι????omg.

Αν θες κανε αυτο που σου ειπα.Δωστα ολα πισω κατσε σκεψου μια ενδομαδα τι θελεις να εχεις μεσα και ξεκινα παλι απο την αρχη.Απο κει και περα εσυ αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

επιδεισ δεν εχω σηνηθησει να γραφω ελινικα γιαυτο μπερδευτικα και εβαλα κεφαλαια δεν σημενει οτι φοναζω!φιλε νικοσ κρικ δεν ειναι γκαλαχερ ειναι παγκασιουσ!οταν πηγα να αγορασω ενα παγκασιουσ απο ενα μαγαζη στα 20 εκατοστα μου ζητησαν 75ευρω γιατι να μην μπορεσω να το πουλισω 100 ευρω οταν θα γηνει 50 και 60 εκ.?γιατι δεν πεζομαι ικι28?

Link to comment
Share on other sites

ιδιο πραμα ειναι περιπου,οπως και να εχει προβλημα ειναι.τωρα αυτο με το πουλημα πως σου ηρθε?!θα το βασανισεις μεχρι τα 60 εκ. αμα ζηση για να το πουλησεις?αμα ειναι ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...