Jump to content

μεταφορα ψαριων


Recommended Posts

καλησπερα.την πεμπτη θα αποχωριστω το ενυδρειο μου χωρις ομως τα ψαρια του και ενω ηταν να ειχε ερθει το αλλο μου ειπαν σημερα οτι θα ερθει σε μια εβδομαδα!ποια ειναι η καλυτερη λυση?αν τα βαλω σε μια δεξαμενη προετοιμασιας νερου μαζι με το φιλτρο θα εχουν προβλημα?ειναι 12ροδοστομοι 5cory 1ancistrus

η αλλη λυση ειναι στο 16λτ αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου tsiro

αν η δεξαμενη ειναι γυαλινη και με προσωρινο φωτισμο για μια εβδομαδα θα ηταν καλα να κρατηθουν

εκει με το φιλτρο του παλιου ενυδρειου

αν δεν ειναι τα παραπανω, και στο 16λιτρο μπορεις(παντα με το φιλτρο σε λειτουργια) αλλα με πολυ προσοχη και φροντιδα(συχνες πολυ μικρες αλλαγες και πολυ λιγο ταισμα) μεχρι να ερθει το νεο ενυδρειο

εκτος και αν βεβαια υπαρχει δυνατοτητα απο καποιον φιλο να τα φιλοξενησει σε κανονικο μεγαλο κοινωνικο ενυδρειο μεχρι την παραλαβη του νεου σου ενυδρειου

Έγινε επεξεργασία - yiapasdiscus
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλυψε τα παντα ο φιλος yiapasdiscus!!!

αυτο που θα σου προτεινα,καλο θα ειναι να προσθετεις και λιγο anti-stress και λιγες κρυψωνες για αποφυγη αγχους....

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

η δεξαμενη ειναι πλαστικη οποτε?

μπορει καποιος φιλος να τα φιλοξενησει αλλα πρεπει να βγουν απο το δικο μου να πανε σε 200λτ με δισκους και απο εκει να ξαναβγουν λγο μανικι ε?το 16λτ ειναι λυση ομως τοσα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλυψε τα παντα ο φιλος yiapasdiscus!!!

αυτο που θα σου προτεινα,καλο θα ειναι να προσθετεις και λιγο anti-stress και λιγες κρυψωνες για αποφυγη αγχους....

τελικα δεν τα ειχα καλυψει ολα :thumbup: .....σωστος ο venom

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο μανικι,δες αμα μπορει ο φιλος σου αλλα δεν θα στρεσαριστουν οι δισκοι του?

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

λογικά φίλε tsiro το ενυδρείο που δείνεις είναι αυτό που πούλαγες στις αγγελίες ε; νομίζω πως το καλύτερο από όλα θα ήταν να πείς στον φίλο που θα το πάρει άν είναι απο εδώ σίγουρα θα καταλάβει το πρόβλημα αλλά και να μήν είναι δέν νομίζω να έχει πρόβλημα να το παραλάβει μία εβδομάδα αργότερα...ε; πάνω από όλα οι μικροί μας φίλοι... :thumbup::D:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα παιδια απο το pet shop που πηρα το ενυδρειο μου εδωσαν ενα 60αρι να κανω δουλεια για μια εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα παιδια απο το pet shop που πηρα το ενυδρειο μου εδωσαν ενα 60αρι να κανω δουλεια για μια εβδομαδα!

Παράδειγμα πρός μίμηση Μπράβο στα παιδιά του pet. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και ποιο μαγαζί είναι .

Ξέρεις για λόγους νομικούς δεν μπορουμε να κατηγορήσουμε κάποιο μαγαζί δημόσια μπορουμε όμως να αναφέρουμε (και πρέπει ) τα μαγαζιά αυτά που είμαστε ευχαριστημένοι .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...