Jump to content

παρουσίαση των ενυδρείων μου


cichlidakias

Recommended Posts

περιμένω σχόλια και παρατηρήσεις για τα ενυδρεία και τα ψάρια μου

1. 200λίτρα - κιχλίδες Αμερικής

channa pulchra

crenicichla xingu orange

revulatus

heickelli

firemouth

texas

frontosa

severus

2 lepurinus

pleco leopard

2. 100λίτρα

Flowerhorn

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες revulatus εννοεις aequidens rivulatus?Αν ναι εχεις και κανενα ζευγαρι που ισως γεννησει?Εχω εναν αρσενικο μεγαλο μονο του σε 176λιτρα και ψαχνω θηλυκο και δε βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

γιατι το flowerhorn killer????

Link to comment
Share on other sites

περιμένω σχόλια και παρατηρήσεις για τα ενυδρεία και τα ψάρια μου

1. 200λίτρα - κιχλίδες Αμερικής

channa pulchra

crenicichla xingu orange

revulatus

heickelli

firemouth

texas

frontosa

severus

2 lepurinus

pleco leopard

2. 100λίτρα

Flowerhorn

Πρώτα από όλα καλώς ήρθες αλλά έχω να πώ ότι τα είδη που έχεις βάλει μαζί σε συνδυασμό με τα πολύ λίγα λίτρα σου είναι ένας τουλάχιστον ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟΣ συνδυασμός....

τί μεγέθη είναι τα ψάρια και πόσο καιρό "συμβιώνουν"????

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα καλώς ήρθες αλλά έχω να πώ ότι τα είδη που έχεις βάλει μαζί σε συνδυασμό με τα πολύ λίγα λίτρα σου είναι ένας τουλάχιστον ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟΣ συνδυασμός....

τί μεγέθη είναι τα ψάρια και πόσο καιρό "συμβιώνουν"????

Link to comment
Share on other sites

file mou ta psaria mou einai apo 18 ews 10 cm se ena mina mpainoun se 640ltr

opote de pisteuw na einai toso katastrofikos sundiasmos?!

pantws euxaristw gia to sxolio.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια σου είναι ΚΑΙ αμερικής μαζι με τον υπόλοιπο κόσμο...

Πές μου λίγο,με ποιά λογική έχεις αυτά τα τερατα σε 200 λίτρα,και έστω με ποιά λογική θεωρείς οτι μπορούν να συμβιώσουν όλα μαζι σε 640 λίτρα.

Επίσης πές μου ποιές θα είναι οι παράμετροι των τιμών νερου που θα έχεις στο ενυδρείο σου,και επίσης ποιά θα είναι η διακόσμηση που θα κάνεις.

Στα ελληνικά αν μπορείς γιατι μας έχουν βγεί τα μάτια...

Link to comment
Share on other sites

περιμενε να σε βοηθησει ο AMERIKANOS!!Σιγουρα αυτος θα ξερει πως ανεβαζουν φωτο!Μονο πες του να προσεξει τα ΙΡ!!!

Παντελη μετακομισες Λαρισα?!!!Νομιζα οτι εμενες Πειραια! :)

Έγινε επεξεργασία - jimfytakis
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ...δεν εχει το ...νου του.Κανονισε την πορεια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ...δεν εχει το ...νου του.Κανονισε την πορεια σου!!!

το aquazone είναι σοβαρό site δεν είναι gab για να gabγίζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

το aquazone είναι σοβαρό site δεν είναι gab για να gabγίζουν!!!

Εδώ ήμαστε μια παρέα όπως και μια παρέα είναι και το GAB. Ο κοινός μας στόχος είναι το χόμπι.

Κατά διαστήματα μπορούν να συμβούν παρεξηγήσεις με το ένα ή το άλλο φόρουμ. Ας της κρατήσουμε για τον εαυτό μας.

Προσωπικά δεν με αρέσει να κατηγορούμε άλλα φόρουμ ή να αφήνουμε υπονοούμενα. Προσπαθούμε εδώ να έχουμε ένα υψηλό επίπεδο μακριά από αντιπαραθέσεις με άλλα φόρουμ. Με το να μην αντιδράσω στον χαρακτηρισμό αυτό είναι σαν να τoν αποδέχομαι. Για τον λόγο αυτό παρακαλώ να μην επαναληφτούν τέτοιου είδους χαρακτηρισμοί.

Ας ασχοληθούμε με το χόμπι μας.

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

το aquazone είναι σοβαρό site δεν είναι gab για να gabγίζουν!!!

Παντελη σε λενε ειπαμε?Δεν μου απαντησες,πως πηγε η μετακομιση?Ευκολη?Γιατι νομιζω εχεις 1200λιτρα ενυδρειο...Καλα βεβαια φαινεσαι καλος στις μετακομισεις καθως μεσα σε ελαχιστο χρονο στο ενυδρειο σου αφαιρεσες το χαλικι και εβαλες πλαστικη πλατη,χωρις μαλιστα να θολωσει το νερο...

Ουπς να τα ψαρακια σου!!!Ειναι πριν η μετα τη μετακομιση?!!!

http://www.aquarticles.com/images/China%20...cock%20bass.jpg

http://aquatopiaforum.com/index.php?act=At...&id=4890499

:)

Αν ειχες ξεκινησει την ιστορια εδω στο aquazone,τις ιδιες ιστοριες θα μας ελεγες στο gab για το aquazone.Μονο που κανενα σαητ απτα δυο δεν γαυγιζει.Και τα 2 υπαρχουν για να προαγουν το χομπυ.Φυσικα εσυ μπηκες για χαβαλε.Ομολογουμενως,ο παιδιαρισμος σου μας εκανε να γελασουμε.Αλλα το αστειο παρατραβηξε γιαυτο κοφτο πια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήμαστε μια παρέα όπως και μια παρέα είναι και το GAB. Ο κοινός μας στόχος είναι το χόμπι.

Κατά διαστήματα μπορούν να συμβούν παρεξηγήσεις με το ένα ή το άλλο φόρουμ. Ας της κρατήσουμε για τον εαυτό μας.

Προσωπικά δεν με αρέσει να κατηγορούμε άλλα φόρουμ ή να αφήνουμε υπονοούμενα. Προσπαθούμε εδώ να έχουμε ένα υψηλό επίπεδο μακριά από αντιπαραθέσεις με άλλα φόρουμ. Με το να μην αντιδράσω στον χαρακτηρισμό αυτό είναι σαν να τoν αποδέχομαι. Για τον λόγο αυτό παρακαλώ να μην επαναληφτούν τέτοιου είδους χαρακτηρισμοί.

Ας ασχοληθούμε με το χόμπι μας.

SECTION MOD NOTE

Παρακαλω μετα απο το ποστ του Χρηστου να ληξει η κοκορομαχια και να ασχοληθουμε μονο μ,ε το ενυδρειακο κομματι του αρχικου ποστ!

Οποιοδηποτε ασχετο ποστ θα διαγραφεται!!!

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...