Jump to content

Τι μουσικη ακουμε??


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι το καναμε δω ρε ψαροκαμμενοι? myspace? :wacko:

Τι πεταγεσαι εσυ ρε;;;; :wacko:

Ουυυυυυ Αντιχριστοι, 666ηδες, χεβυμεταλλαδες!!!!! Ουυυυυυυ στην πυρα!!!! :wacko::buttrock:

Τους περισσοτερους απο αυτους που ακουω, τους εχω κανει φιλους μου. Μια επισκεψη στη σελιδα (στο myspace) θα λυσει τις αποριες σας. Ρε μηπως να βαλλω εδω και μια αγγελια, που ψαχνω για νεα μελη;;;; Ντραμμερ, πληκτρας;;;; ^_^:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Τι πεταγεσαι εσυ ρε;;;; :blink:

Ουυυυυυ Αντιχριστοι, 666ηδες, χεβυμεταλλαδες!!!!! Ουυυυυυυ στην πυρα!!!! :excl::buttrock:

Τους περισσοτερους απο αυτους που ακουω, τους εχω κανει φιλους μου. Μια επισκεψη στη σελιδα (στο myspace) θα λυσει τις αποριες σας. Ρε μηπως να βαλλω εδω και μια αγγελια, που ψαχνω για νεα μελη;;;; Ντραμμερ, πληκτρας;;;; :wacko::excl:

ελα που εισαι...σου βρηκα και πληκτρα...ταλεντο το παλουκαρι λεμε.....CLICKXAXAXAXAXAXAXAX ^_^:rasp::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

stardust με εστειλες :buttrock:

Μπορειτε ομως να διαλεξετε μελη για την μπαντα σας και απο αυτο το σουπερ γκρουπ.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, έχω να πώ ότι θα πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ακούσει το καινούργιο των SOULFLY το CONQUER!!!!!!!!!!

Ο αγαπητός MAX θυμήθηκε τα παλιά και το album είναι THRASH του κερατάάάάάάά΄!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

ελα που εισαι...σου βρηκα και πληκτρα...ταλεντο το παλουκαρι λεμε.....CLICKXAXAXAXAXAXAXAX :rasp::wacko::wacko::wacko:

Οτι ακριβως χρειαζομουνα!!!!!!!!! Να΄σαι καλα.- :excl::excl::buttrock:^_^

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko::wacko::excl:

Που τα βρηκατε τα κλιπακια?....ειναι απιστευτα εχω χε...στο γελιοοοοοο :buttrock:^_^:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να απαντησω και σοβαρα, αρκετα σπαμαρα.

Δεν ειμαι κολλημενος σε ενα ειδος μουσικης.

Ακουω οποιαδηποτε μουσικη, αρκει να μου αρεσει.

Αγαπημενα των τελευταιων χρονων.

Sevendust ή Porcupine Tree οταν θελω να τα σπασω.

Zepelin οταν θελω να ροκαρω.

Pearl Jam, Soundgarden ή Peppers οταν θελω να νεοροκαρω.

Satriani ή Jeff Kollman οταν θελω να τα χωσω (κιθαριστικα).

SRV ή Hendrix οταν θελω να μπλουζαρω.

Jamiroquai οταν θελω να γκρουβαρω.

Hayseed Dixie οταν ταξιδευω στο αμαξι

Michel Camilo οταν θελω να παω Κουβα.

Περιδη, Μαλαμα, Ζαμπετα, Σωτηρια Μπελου παλια ρεμπετικα και Πετρο-Λούκα Χαλκια οταν θελω να ακουσω ελληνικη μουσικη.

Pink Floyd οταν θελω να ακουσω απλα την καλυτερη μουσικη του κοσμου.

κλπ

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Nevermore, Iron Maiden, Iced Earth, Megadeth, Motorhead, Candlemass, Queensryche, Sentenced, Disturbed, Οpeth, Symphony-X, Dream Theater, Deep Purple, Pink Floyd, 3 Doors Down, Oasis, Franz Ferdinand, Nirvana, Pearl Jam, R.Η.C.P. (μέχρι και Californication), Muse, Eric Clapton, Bob Marley... etc...

Σε γενικές γραμμές, όπως καταλάβατε, κυρίως metal (heavy, power, thrash, progressive) αλλά και rock (hard, progressive, post, soft, alternative), reggae... :buttrock:

Από ελληνικά, λίγα πράγματα, σε αυτά τα ίδη μουσικής + ελληνική punk...

Όταν ετοιμαστεί και myspace της μπάντας που παίζω (κιθάρα), θα σας ενημερώσω!! ^_^

Έγινε επεξεργασία - fouskas
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τον πονο μου?

για να μην τα πολυγολο ακουω

πιο πολυ rock αλλα σε πιο light καταστασεις

ακουω τον κυριο που εχω στην φωτο :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τον πονο μου?

για να μην τα πολυγολο ακουω

πιο πολυ rock αλλα σε πιο light καταστασεις

ακουω τον κυριο που εχω στην φωτο :buttrock:

Ποιος ειναι ο κυριος στη φωτο που παιζει rock αλλα σε πιο light καταστασεις ? ^_^

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον τα παντα εκτος απο heavy metal :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

death black dark metal......................αγαπημενοι μου ειναι οι immortal,darka tranquuillity ,saturnus!!!!!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο κυριος στη φωτο που παιζει rock αλλα σε πιο light καταστασεις ? ^_^

Michael Jackson :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Aπο εντεχνο λαικο..μεχρι και λιγα black..

Aπο chill out.. μεχρι doom death..

Ρεμπετικο αλλα και Πανουση και rory galagher και my dying Bride και suturnus και lorreena ..

απο παλιο καλο rock μεχρι portishead ..

marley και ξυλουρη..

Βeirut και roting christ..

..τα παντα που καθονται καλα στο αυτι μου

που μου προκαλουν απο αγαλιαση ,ηρεμια

μεχρι αυτα που τρεφουν τον θυμο μου για τα κακως 'γραμενα'

οτι δεν με προσβαλει

και οτι δεν ειναι φτιαγμενο στο ποδι για το καλοκαιρι που ερχεται

τα δαχτυλα με δαχτυλιδια και τα κουνιστα οπισθια..

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο κυριος στη φωτο που παιζει rock αλλα σε πιο light καταστασεις ? ^_^

εννοω αναλογα την διαθεση. ακουω rock αλλα σε ποιο χαλαρες στιγμες ακουω ποπ

Συγκεκριμενα τον king of pop :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

εγω ακουω πιο πολλη hip hop.

Έγινε επεξεργασία - aquarium.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω (psy)trance, μου αρέσουν πιο πολύ τα μελωδικά (Paranormal, Eskimo, Skazi...).

Αλλά και ελληνική χιπ χοπ (Αρτέμη Ευθύμη, Active Member), και κανένα ελληνικό που και που.

Link to comment
Share on other sites

Αν θα μπορούσα να πω πως "ανήκω" σε κάποιο είδος μουσικής θα έλεγα πως αυτό είναι το κλασσικό/παραδοσιακό/80ies Heavy-Speed-Thrash Metal (Anvil, Piledriver, Exciter, Razor, Destructor, Accept, Exodus, Annihilator, Dark Angel, Overkill, Running Wild, Anthrax, Motorhead, Megadeth, Testament....).

Γενικώς, πάντως, ακούω παλιό, καλό "μαύρο" blues, "λευκό" blues, southern/country, 70ies classic rock/hard rock, glam rock...

Από τα παραπάνω είδη ακούω ότι έχει βγει μέχρι τις 31/12/1989... Θεωρώ πως από τα 90ies και μετά δεν υπήρχαν αξιοόλογιες κυκλοφορίες από νέα συγκροτήματα και πως οι μόνοι που κρατάνε το λάβαρο ψιλά είναι οι "παπούδες". Από νέα συγκροτήματα που βγήκαν στα 90ies και μετά, θεωρώ πως υπάρχουν πολλά αξιόλογα stoner rock groups όπου μπορώ να πω πως με έχουν επηρεάσει σε έναν βαθμό (μικρό) και στη μουσική του γκρουπ μου (link).

Από ελληνικά... ΤΙΠΟΤΑ! Θεωρώ αξιόλογους πολύ λίγους καλλιτέχνες (Ξυλούρης, Σιδηρόπουλος, Πανούσης, Τρύπες) αλλά δεν είναι στις άμεσες προτιμήσεις μου. Γενικώς την σύγχρονη (εννοώ των νεότερων χρόνων) ελληνική καλλιτεχνική κουλτούρα, είτε αφορά ποίηση, είτε σινεμά, είτε μουσική, την θεωρώ φτωχή και ανάξια σημασίας.

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ αφάνταστα την υποκουλτούρα του σκυλάδικου/ελαφρολαϊκού, όπως και την μιζέρια των σύγχρονων ελληνικών και μη συγκροτημάτων που τα βλέπουν όλα μαύρα... Αν θέλουν να αυτοκτονήσουν ας το κάνουν... αλλά μη μας πρίζουν τα @@. Επίσης οτιδήποτε Nu rock/metal τύπου Radiohead, Portishead, Godspeed You Black Emperor (καλά, αυτοί είναι βλαμμένα) κλπ.. Φυσικά, βάζω τα γέλια με black metal γκρουπ, γιατί μου δίνουν την εντύπωση πως όλα έχουν τον ίδιο τραγουδιστή.... τον Donald Duck.

ΣΕΒΟΜΑΙ μεγάλους ποπ καλλιτέχνες (Madonna, Michael Jackson), που στο κάτω κάτω ποιος είμαι εγώ που θα αμφισβητίσω ανθρώπους που γεμίζουν ΓΗΠΕΔΑ!

ΠΡΟΣΚΥΝΩ μόνο δύο γκρουπ/καλλιτέχνες... PINK FLOYD και IRON MAIDEN, στους οποίους δεν μπορώ να κολλήσω κάμια απολύτως ταμπέλα. Οι Pink Floyd παίζουν Pink Floyd μουσική και οι Iron Maiden παίζουν Maiden μουσική... Κανένας από τους 2 δεν αντιγράφεται και ποτέ, ούτε στο παρελθόν, ούτε στο μέλλον, υπάρχει περίπτωση να ακουστούν αντίστοιχα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...