Jump to content

υπαρχον ενυδρειο σωστο η οχι ?


Recommended Posts

Λοιπον εχω ενα ενυδρειο στημενο 110lt εδω και 3 μηνες με τα εξης ψαρια 4 κυχλιδες (δεν ξερω περισσοτερα γι αυτες!) 2 παπαγαλοψαρα (red parrot) 2 αστακους μπλε και ενα γλυπτη.

εχω λοιπον τις εξης ερωτησεις :

αυτα τα ψαρια τεριαζουν μεταξι τους ?

τα red parrot ειναι συνεχως κρημενα γιατι ?

μπορω να βαλω αληθηνα φυτα και ποια?

post-7022-1205458334_thumb.jpgpost-7022-1205458358_thumb.jpgpost-7022-1205458453_thumb.jpgpost-7022-1205458548_thumb.jpgpost-7022-1205458742_thumb.jpgpost-7022-1205458727_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - antouang
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τα ψάρια σου δέν ταιριάζουν μεταξύ τους και στο μέλλον θα υπάρξει σίγουρο πρόβλημα επιθετικότητας αλλά το σημαντικότερο είναι ότι τα λίτρα σου είναι πολύ λίγα για αυτά τα ψάρια.

Επίσης θα πρέπει να ξέρεις ότι τα παπαγαλόψαρα είναι υβρίδια,οι κιχλίδες που έχεις είναι από την Αφρική και ο πλέκο από την Αμαζονία...

Όπως καταλαβαίνεις δέν συμβαδίζουν μεταξύ τους....... :)

Link to comment
Share on other sites

Κιχλίδες και παπαγαλόψαρα δεν ταιριάζουν. Βγάλε τους αστακούς. Πρόσθεσε ότι αληθινά φυτά θέλεις αλλά πιο ανθεκτικές είναι οι ανούμπιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τα ψάρια σου δέν ταιριάζουν μεταξύ τους και στο μέλλον θα υπάρξει σίγουρο πρόβλημα επιθετικότητας αλλά το σημαντικότερο είναι ότι τα λίτρα σου είναι πολύ λίγα για αυτά τα ψάρια.

Επίσης θα πρέπει να ξέρεις ότι τα παπαγαλόψαρα είναι υβρίδια,οι κιχλίδες που έχεις είναι από την Αφρική και ο πλέκο από την Αμαζονία...

Όπως καταλαβαίνεις δέν συμβαδίζουν μεταξύ τους....... :bowdown:

ο πλεκο ποιος ειναι ? μου αρεσουν επισης πολυ οι κυχληδες maui ? (σωστα?) τι αλλα ειδη υπαρχουν και που μπορω να τα βρω? ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες ! :)

και επισης τι χρειαζετε για να βαλω αληθηνα φυτα?

Έγινε επεξεργασία - antouang
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...