Jump to content

Νέο μέλος


voutsos1983

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Είμαι νέο μέλος και έχω ένα ενυδρέιο προς το παρόν άδειο και ακόμαμ σκέφτομαι πώς να το ξεκινήσω. Συμβουλές με το πως θα μπορούσα να αρχίσω (λιγότερο απαιτητικά ψάρια κτλ) δεκτές, γιατί δε θέλω να γίνω φονιάς!!!! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

:):bowdown::bowdown::blink::blink::blink::hysterical::hysterical:
Link to comment
Share on other sites

Καλός όρισες φίλε μου και καλή διαμονή για αρχή ξεκίνα απο εδώ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=8771

Και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.

Για ότι άλλο θέλεις άνοιξε θέμα στην ανάλογη κατηγορία. Πρώτα όμως ρίξε και λίγο διάβασμα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς Όρισες στην παρέα μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες voutsos1983 ! Πες μας το setup σου για να σε βοηθισουμε , παντος αν θελεις την γνωμη μου εγω θεωρω της Αφρικανες ψαρια ομορφα και με χαρακτηρα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες!!! Καλό κουράγιο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον φιλο !!! :)

Καλη διαμονη στο ΑΖ ... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χάθηκα λίγο, ε; Υποχρεώσεις! Λοιπόν, έχω ένα ενυδρείο Juwel 60lt μεταχειρισμένο που θέλει ένα καλό καθάρισμα πρώτα, αλλά μου φαίνεται μικρό, και η άλλη λύση είναι να πάρω αυτό από τα carefourr το 120lt που είναι και φτηνό (γιατί είμαι και μπατηράκι!!!!) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο σ'οτι αφορά τα φίλτρα κτλ που έχει. Υπάρχουν απόψεις για το συγκεκριμένο; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χάθηκα λίγο, ε; Υποχρεώσεις! Λοιπόν, έχω ένα ενυδρείο Juwel 60lt μεταχειρισμένο που θέλει ένα καλό καθάρισμα πρώτα, αλλά μου φαίνεται μικρό, και η άλλη λύση είναι να πάρω αυτό από τα carefourr το 120lt που είναι και φτηνό (γιατί είμαι και μπατηράκι!!!!) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο σ'οτι αφορά τα φίλτρα κτλ που έχει. Υπάρχουν απόψεις για το συγκεκριμένο; :)

το ενυδρείο από το Carrefour είναι σαν κατασκευή καλό , αρκεί να κάνεις κάποιες αλλαγές στο κυκλοφορητή (μεγαλύτερο) και να προσθέσεις ΄΄μακαρόνι΄΄ για τη βιολογία του.

Έγινε επεξεργασία - gbikes
Link to comment
Share on other sites

:)

Γεια σε όλους. Είμαι νέο μέλος και έχω ένα ενυδρέιο προς το παρόν άδειο και ακόμαμ σκέφτομαι πώς να το ξεκινήσω. Συμβουλές με το πως θα μπορούσα να αρχίσω (λιγότερο απαιτητικά ψάρια κτλ) δεκτές, γιατί δε θέλω να γίνω φονιάς!!!! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

όταν λέτε μακαρόνι τι ακριβώς εννοείτε?

είπαμε είμαι άσχετος!!!

Αν κανείς δίνει πάντως κανένα ενυδρειάκι γύρω στα 100€-150€ χωρίς έπιπλο, με όλα τ'αλλα παρελκόμενα, πάνω από 120λτ με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε piramaniac

Λες σε ένα νεο μέλος που κάνει το πρώτο του ποστ εδώ οτι εαν θα μπει σε ένα άλλο σύνδεσμο θα βρει οτι θέλει γύρο απο το ενυδρείο , με λίγα λόγια σαν να του λες ότι ξέρεις εδώ που ηρθες δεν θα βρεις αυτό που θέλεις και πήγαινε αλλού καλύτερα .

Αυτό δεν είναι κάτι που απαγορεύεται αλλά τουλάχιστον δεν είναι ευγενικό .

Πιστεύεις όμως πραγματικά οτι το Aquazone δεν έχει ή δεν μπορεί να δώσει αυτές τις πληροφορίες που χρειάζεται ;

Νομίζω ότι είναι καλύτερα εσύ που τα έχεις διαβάσει και τα γνωρίζεις να προσθέσεις και τη δική σου εμπειρία και να του τα μεταφέρεις .

Συγνώμη voutsos1983 και :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φιλαράκι και καλή αρχή!

:bowdown:

Όπως θα κατάλαβες έχεις να ρίξεις διάβασμα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια και ευχαριστω για τις συμβουλες!

Για το διαβασμα δεν το συζητω, ουτες στις πανελληνιες δεν ειχα ριξει τοσο!!!! :bowdown:

τελικά αγορασα ενα καινουριο ενυδρειο juwel 180 (επωφεληθηκα και της δωροεπιταγης του καταστηματος για επιπλεον εξωπλισμο) γιατι ειπα να κανω μια καλη αρχη.

Ακομα βεβαια δεν εχω καταφερει να ξεμπλεξω τα οσα εχω διαβασει αλλα προσπαθω.

Περασε και απο το μυαλο μου το θαλασσινο, αλλα ετσι οπως περασε ετσι εφυγε! Αργοτερα ισως!

Οταν αρχισω το στησιμο θα ενημερωσω και για οτι αλλο προκυψει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΟΜΕΝΟ FORUM!!!!!!!!!!!! :bowdown::):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια και ευχαριστω για τις συμβουλες!

Για το διαβασμα δεν το συζητω, ουτες στις πανελληνιες δεν ειχα ριξει τοσο!!!! :)

τελικά αγορασα ενα καινουριο ενυδρειο juwel 180 (επωφεληθηκα και της δωροεπιταγης του καταστηματος για επιπλεον εξωπλισμο) γιατι ειπα να κανω μια καλη αρχη.

Ακομα βεβαια δεν εχω καταφερει να ξεμπλεξω τα οσα εχω διαβασει αλλα προσπαθω.

Περασε και απο το μυαλο μου το θαλασσινο, αλλα ετσι οπως περασε ετσι εφυγε! Αργοτερα ισως!

Οταν αρχισω το στησιμο θα ενημερωσω και για οτι αλλο προκυψει.

[/quote

Συνέχησε έτσι καλά το πας (διαβάζοντας)!

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει!

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σταματη αν και δεν το εκανα για να θιξω το ΑΖ

ολοι ξερουν οτι ειναι οτι καλυτερο σε αυτο που κανει

καi παλλυ sorry :bowdown::):)

Πανος...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...