Jump to content

Καλησπερα


playinteractive

Recommended Posts

Γεια σας..Λοιπον εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρα με 1m-2f guppies , 2m-4f mollies , 2 angelfish k.a Που ολα ειναι ετοιμα να γεννησουν.Τα angelfish τριβονται στα φυτα και τα αλλα πρισμενα και φαινονται τα ματακια των μωρων.Πηρα μια γεννιστρα για να βαλω τα αυγα των angelfish αλλα μπικε μεσα ενα guppy μονη της και αμολισε 4 μικρα και εφυγε μονη της(δεν παμε καλα :) )ΑΑΑ ναι εχω στη γεννιστρα ενα μωρο molly που μου χαρισαν οταν πηρα τα guppies......Θα αλλαξω ενυδρειο , ποσα λιτρα να ειναι ???300 λιτρα καλα ειναι??Γιατι θα γινει της κακομοιρας απο μωρα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..Λοιπον εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρα με 1m-2f guppies , 2m-4f mollies , 2 angelfish k.a Που ολα ειναι ετοιμα να γεννησουν.Τα angelfish τριβονται στα φυτα και τα αλλα πρισμενα και φαινονται τα ματακια των μωρων.Πηρα μια γεννιστρα για να βαλω τα αυγα των angelfish αλλα μπικε μεσα ενα guppy μονη της και αμολισε 4 μικρα και εφυγε μονη της(δεν παμε καλα :) )ΑΑΑ ναι εχω στη γεννιστρα ενα μωρο molly που μου χαρισαν οταν πηρα τα guppies......Θα αλλαξω ενυδρειο , ποσα λιτρα να ειναι ???300 λιτρα καλα ειναι??Γιατι θα γινει της κακομοιρας απο μωρα

Ξεχασα να πω ειναι τινγκα στα φυτα , να μου πειτε την επιστιμονικη ονομασια του φυτου κερατοφυλλου και του γκαλαχερ γιατι κανω μια ερευνα ...thnx

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω ειναι τινγκα στα φυτα , να μου πειτε την επιστιμονικη ονομασια του φυτου κερατοφυλλου και του γκαλαχερ γιατι κανω μια ερευνα ...thnx

Εγραψα λαθος ειναι 130 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Τα αγγελόψαρα δε ταιριάζουν με τα υπόλοιπα. Μπορεί να σου φάνε τα ζωοτόκα στα ξαφνικά, ακόμη κι αν όλα πηγαίνουν καλά τώρα... Τώρα για τα μωρά αρκεί να κρατάς μικρούς πληθυσμούς και να δίνεις μερικά όταν μεγαλώνουν. Το κερατόφυλλο έχει λατινική ονομασία Ceratophyllum Demersum και υπάρχει και η ποικιλία Ceratophyllum Demersum "Foxtail"

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμενα ειναι καλα δεν πειραζοθν τιποτα εκει μεσα!!!τωρα αν θα φανε μερικα εεε για καλο θα ειναι , να υπαρχει ισοροποια στον αριθμο ψαριων..Και η επιστιμονικη ονομασια του γκαλαχερ ποια ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...