Jump to content

ΑΠΟΡΡΙΕΣ


PRINCE

Recommended Posts

ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΡΙΚΑΝΑ ΦΥΣΙΚΑ.....Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ......ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΠΠΟΡΙΕΣ....ΕΧΕΤΕ ΤΑΪΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΣ ΑΦΡΙΚΑΝΕΣ ΣΑΣ ΑΓΓΟΥΡΙ Ή ΚΑΡΟΤΟ??Ή ΑΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ?.....ΕΓΩ ΝΑΙ........ΠΕΙΡΑΖΕΙ???? Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ ΤΣΑΚΙΖΟΥΝ....ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑΪΣΕΤΕ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΣΚΟΥΛΙΚΙ ΖΩΝΤΑΝΟ.....ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΤΟ ΧΩΜΑ.....ΕΓΩ ΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ.....ΤΟ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΖΟΥΝ ΣΕ ΔΕΚΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ....ΠΕΙΡΑΖΕΙ??? ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΤΡΩΝΕ ΦΥΛΛΑΡΑΚΙ Κ ΣΤΙΚΣ......ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΣΠΑΝΙΑ ΤΕΤΕΟΙΟΥ ΕΙΔΟΣ ΤΡΟΦΕΣ......1ΤΟ ΔΗΜΗΝΟ Κ ΑΝ......ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ???? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΤΩΝ ΚΙΧΛΙΔΩΝ.......Κ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑΓΚΑΝΙΚΑ...ΑΥΤΑ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΑΙΣΜΑ.......ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ Κ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ......

ΑΥΤΑ.........

post-7034-1205708184_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αμα τα ψαρια ειναι απο τανγκανικα τοτε δεν εκανες ζημια αλλα πρεπει να τους ταιζεις και πολλες φυτικες τροφες εκτος απο "κρεας".ωραιο φαινετε το ενυδρειο σου αλλα αμα θες να πλησιασεις παραπανω το βιοτοπικο βγαλε φυτα και βαλε πετρα

και σε παρακαλω γρεφε με μικρα

καλη συνεχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

αμα τα ψαρια ειναι απο τανγκανικα τοτε δεν εκανες ζημια αλλα πρεπει να τους ταιζεις και πολλες φυτικες τροφες εκτος απο "κρεας".ωραιο φαινετε το ενυδρειο σου αλλα αμα θες να πλησιασεις παραπανω το βιοτοπικο βγαλε φυτα και βαλε πετρα

και σε παρακαλω γρεφε με μικρα

καλη συνεχεια!!!

....καθημερινα τα ταιζω με φυλλαρακι κ στικς που εχουν βαση τη σπιρουλινα.....τροφες με κρεας τους δινω εξισου σπανια.....οπως κ σκουλικια....θελω να βαλω πετρες αλλα δεν εχω βρει καταλληλες του γουστου μου ακομα...οταν βρω θα το αλλαξω.....ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

....καθημερινα τα ταιζω με φυλλαρακι κ στικς που εχουν βαση τη σπιρουλινα.....τροφες με κρεας τους δινω εξισου σπανια.....οπως κ σκουλικια....θελω να βαλω πετρες αλλα δεν εχω βρει καταλληλες του γουστου μου ακομα...οταν βρω θα το αλλαξω.....ευχαριστω...

:)

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον γαυριλο τον φιλο μου παραπανω σε ολα

παντως εγω αγγουρακι παλια που ειχα αφρικανες εδινα πολλες φορες

και οντως το κατασπαραζαν :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ.....οι γνωμες οι συμβουλες κ γενικα οτι εχω διαβασει εδω μεσα ειναι πολυ σεβαστο....

κ μια ερωτηση ακομα.....ειναι κοπαδιχρομις????η οχι????τι ειναι??????κ . Σωκρατη δεν νομιζω να με θυμαστε αλλα ησασταν παρων οταν το αγορασα απο το γιωργο....τοτε ηταν 3,5 εκατοστα κ ολοι το λεγαμε για αυλονακαρα....τωρα εχει γινει 8-10 εκατ.....

post-7034-1205783584_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ prince ,κατ΄αρχήν τί κάνεις, ομολογώ οτι εχω μπλεχτεί τώρα που βλεπω την εικόνα.Εγώ πήρα δυο copadichromis απο τον Γιώργο ,δεν θυμάμαι τώρα αν τις πήραμε μαζί.Λές να πέσαμε τόσο έξω, συμβαίνουν αυτά.

Εγώ σου παραθέτω ενα προφίλ απο site που μου δίνει την εντύπωση ότι πιθανόν να είναι copadichromis και πάλι έχω μια επιφύλαξη.Θα μας βοηθήσουν πιστεύω και οι περισσότεροι έμπειροι http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1009

Φιλικά Σωκράτης :)

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

....καθημερινα τα ταιζω με φυλλαρακι κ στικς που εχουν βαση τη σπιρουλινα.....τροφες με κρεας τους δινω εξισου σπανια.....οπως κ σκουλικια....θελω να βαλω πετρες αλλα δεν εχω βρει καταλληλες του γουστου μου ακομα...οταν βρω θα το αλλαξω.....ευχαριστω...

Πηγαινε σε καμμια παραλια.Διαμαντια θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ.....οι γνωμες οι συμβουλες κ γενικα οτι εχω διαβασει εδω μεσα ειναι πολυ σεβαστο....

κ μια ερωτηση ακομα.....ειναι κοπαδιχρομις????η οχι????τι ειναι??????κ . Σωκρατη δεν νομιζω να με θυμαστε αλλα ησασταν παρων οταν το αγορασα απο το γιωργο....τοτε ηταν 3,5 εκατοστα κ ολοι το λεγαμε για αυλονακαρα....τωρα εχει γινει 8-10 εκατ.....

Το ψαρακι σου ειναι Copadichromis Borleyi Candango Red Fin.Πολυ ομορφο να το χαιρεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάμε και για πέτρες δες και αυτό http://www.votsalo.net/, έχει ενδιαφέρον .

Φιλικά Σωκράτης :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους....... :) οσο για τις πέτρες εχω βάλει μια φορα (θα επισυνάψω φώτο) αλλα ειχα πρόβλημα στο οτι το εξωτερικό μου φιλτρο δεν ειναι αρκετα δυνατο(2213 κλάσικ) για απομακρίνει ολες τις ακαθαρσίες απο το βυθο και στο καθαρισμα ηταν λιγο μαρτύριο...στην ουσία ηταν σαν να μην το καθάριζα...ολα συσσωρεύονταν κάτω διπλα κ πισω απο τις πέτρες.....κ.Σωκράτη ευχαριστω πολυ για τα σάιτ κ αν δεν κάνω λάθος εγω αγόρασα την κοπαδιχρόμις 3-4 μερες μετά απο εσάς......κ ηταν το τελευταιο....και πάλι σας Ευχαριστώ όλους θερμά.........

post-7034-1205798511_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι θελω για αλλη μια φορα την βοηθεια σας.....χωρις πολυ κοπο...πεισθηκα οτι πρεπει να βαλω πετρες στο ενυδρειο για να πλησιασω το βιοτοπικο των ταγκανικα.......επισης θελω να δωσω κ τον πολυπτερο (polypterus ornitipinis) γιατι τον λυπαμαι να τον τυρραναω μεσα σε 180 λιτρα....κ να νιωθουν κ τα αλλα ψαρακια μου καλυτερα( η κοπαδιχρωμις δεν ειναι ταγκανικα αλλα ειναι πολυ ομορφη για να την βγαλω :bowdown: ) ....τον θελει κανεις???????????????????????..........

Ο φιλος Διας αν δεν κανω λαθος προτεινε να παω σε μια παραλια να μαζεψω πετρες.....εδω στη Λιβαδεια δεν εχει παραλιες ....κ πηγα στο βουνο....βρηκα την εξης πετρα(βραχο) (δειτε φωτο!) η οποια εχει πολλες σπηλιες...με βαθος κ ειναι αρκετα μεγαλη........στην ουσια ειναι σαν κουφια....σαν περτα με σπηλιες λαβυρινθους........κ ας μην φαινεται.....αλλα ειναι λιγο μεγαλη....θα την σπασω λιγακι κ λεω να την βαλω στο ενυδρειο...ακουω συμβουλες για το πως να την καθαρισω(την ετριψα με συρματοβουρτσα κ την επλυνα με καυτο νερο.άλλο?)...ειναι πολυ μεγαλη για να τη βρασω καπου....κ καμια προτση για το πως θα την τοποθετουσατε εσεις σε ενα ενυδρειο.......

Μια αλλη επιλογη μου ειναι να μην χρησιμοποιησω την ανωτερω......και να παρω 2 ωραιότατες φεγγαροπετρες που βρηκα σε μια μαντρα οικοδ/κων υλικων με 30 ευρω!!!!!!!! (π.χ.): μια δεξια μια αριστερα....κ την ανουμπια στη μεση....... ή τί αλλο???

Σας παρακαλω........... :) .......την σεβαστη σας γνωμη θελω κ αναμενω με αγωνια............

Υ.Γ. οι φωτο απο την πετρα που βρηκα.........πριν κ μετα το καθαρισμα......

post-7034-1205967387_thumb.jpg

post-7034-1205967429_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως οι φεγγαρόπετρες είναι πιο σίγουρη λύση γιατί αυτές που βρήκες στο βουνό δεν ξέρεις τι οργανισμούς μπορεί να φιλοξενούν. Κι αφού δεν μπορείς να τις βράσεις καλύτερα φεγγαρόπετρες. Έτσι κι αλλιώς σε λίγο καιρό δεν θα τις αναγνωρίζεις από τις άλγες :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αρέσουν η παραπάνω πέτρες πιο πολύ (γούστα είναι αυτά). Όσο για τον καθαρισμό πιστεύω αυτά που έκανες αρκούν. Δεν της πήρες από ποτάμι να πω ότι έχουν πάνω ενδεχομένως κάποια παράσιτα αλλά της πήρες από βουνό, και του βουνού τα παράσιτα δεν επιβιώνουν ή δεν είναι βλαβερά για τα ψάρια μας. Εγώ προσωπικά όποτε έβαλα πέτρες στο ενυδρείο μου μόνο ένα ξέβγαλμα της έκανα με κρύο νερό και τίποτε άλλο. Έως τώρα δεν αντιμετώπισα το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

καλες μου φαινοντε.ειχες μεσα ποτε polypterus?τι γυρευει αυτο το πανεμορφο ζωο εκει μεσα?!

Εχω τωρα μεσα στο ενυδρειο εναν polyptero ornitipinis......αλλα σου λεω κ παλι οτι τον λυπαμαι μεσα στο 180αρι.....ειναι πολυ μικρο γιαυτον......θελω να τον δωσω κ να προσθεσω μια παρασιπριχρωμις νιγκριτιπινις αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται.......κ ειναι πανεμορφο.....το εχω δει στο γουοτερ ινν...ελπιζω να υπαρχει ακομα.....δειτε τον πολυπτερο.....εχετε μεγαλο ενυδρειο κ θελετε κατι διαφορετικο????παρακαλω εποικινωνιστε μαζι μου.....τον δινω......

post-7034-1206019687_thumb.jpg

post-7034-1206019753_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα κραταω διαφορα τετοια ειδη αλλα δυστυχως πεφτω λιγο μακρια...

γιατι το αγορασες ομως?

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα κραταω διαφορα τετοια ειδη αλλα δυστυχως πεφτω λιγο μακρια...

γιατι το αγορασες ομως?

....λιγες μερες πριν αγορασω τον πολυπτερο ειχα βαλει ενα μαστασεμπελους fire eel.....το οποίο μου σκώτωσε ενα χαπλοχρωμις ομπλιγκουιντενς πολυ αγριο,το ριμαξε το μαστασεμπελους σε 2 μερες.....όμως ηθελα να εχω κ ενα χελι μεσα στο ενυδρειο.....κ μια μερα ειδα σε ενα "πετ σοπ της γειτονιας" στον Κορυδαλο τον πολυπτερο......ρωταω τον υπαλληλο....τι ειναι αυτο?.....μαστασεμπελους μου λεει.......του λεω ειχα μαστασεμπελους κ δεν ειναι ετσι....μηπως κανεις λαθος??....οχι μου λεει....ειναι αλλο μαστασεμπελους αυτο.....ηρεμο....φυτοφαγο.....θα σου καθαριζει κ το βυθο μου λεει....δεν με επεισε...αλλα το πηρα....(παμφθηνα γιαυτο!!)...ηταν πολυ μικρος οταν τον εβαλα μεσα.....τωρα εχει μεγαλωσει πολυ.....με απλα λογια ασχετοσυνη φιλε ολυμπιακακια....δικη μου....του υπαλληλου......θελω καιρο τωρα να το δωσω...το δειχνω σε κανα δυο πετ σοπ εδω στη Λιβαδεια....μηπως ...αλλα τιποτα.....αγρια ομορφια λιγοι την εκτιμουν......

Link to comment
Share on other sites

Φιλες και Φιλοι εκανα την αλλαγη στο ενυδρειο μου κ προσθεσα τις πετρες που βρηκα........μου αρεσει το αποτελεσμα κ βλεπω οτι κ τα ψαρια νιωθουν πολυ καλυτερα........επισης το προβλημα της αλγης εχει μειωθει δραματικα θα ελεγα.......θα βαλω κ μπλε αφησα πισω....ακουω τη γνωμη σας......

Το ενυδρειο ειναι 180 λιτρα....εχω μεσα τον πολυπτερο μια τρφεους μοουρι εναν καλβο και μια κοπαδιχρωμις μπορλεϊ! Επηδει ρυθμιζω το νερο για ταγκανικα και ταιζω για ταγκανικα ψαρια.....σκεφτομαι να βγαλω τα αλλα κ να βαλω 6 τρφεους μεσα.Λετε να εχω προβλημα? 2 αρσενικες κ οι αλλες θυληκες....ολες του ιδιου ειδους.....ειναι δοκιμασμενο σε αυτα τα λιτρα??

post-7034-1206495300_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο δεν παρεχει κρυψωνες αρκετες για αυτα τα ψαρια.σε παρακαλω βρες τροπο να δωσεις το πολυπτερους γιατι να ξερεις εχει εντελως διαφορετικες διατροφικες συνυθειες με τα τροφεους.πιστευω πως εχεις κανει εναν κταστροφικο συνδιαζμο ψαριων ,λεμε βαζεις αλλα τοσα τροφεους μεσα,το πολυπτερους θα χρειαστη καποτε να το ταισεις με κοκκινο σκουλικι και γενικα πλουσιες σε πρωτεινη τροφες ,πραγμα που αν το φανε τα τροφεους θα αρρωστησουν 9/10,και να λεγαμε πως το τροφεους ειναι πιο αργο απο το πολυπτερους ετσι ωστε να προλαβενε να φαει το πολυπτερους ,μα δεν ειναι ετσι δυστυχως.στο κατω κατω δεν θα τολμαγα να βαλω τροφεους σε τοσα λιτρα.ειναι απαιτητικα ψαρακια σε χωρο και διατροφη και σε γενικες γραμμες τα πανε καλυτερα σε ενα σπισις ενυδρειο.

καληνυχτα

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο δεν παρεχει κρυψωνες αρκετες για αυτα τα ψαρια.σε παρακαλω βρες τροπο να δωσεις το πολυπτερους γιατι να ξερεις εχει εντελως διαφορετικες διατροφικες συνυθειες με τα τροφεους.πιστευω πως εχεις κανει εναν κταστροφικο συνδιαζμο ψαριων ,λεμε βαζεις αλλα τοσα τροφεους μεσα,το πολυπτερους θα χρειαστη καποτε να το ταισεις με κοκκινο σκουλικι και γενικα πλουσιες σε πρωτεινη τροφες ,πραγμα που αν το φανε τα τροφεους θα αρρωστησουν 9/10,και να λεγαμε πως το τροφεους ειναι πιο αργο απο το πολυπτερους ετσι ωστε να προλαβενε να φαει το πολυπτερους ,μα δεν ειναι ετσι δυστυχως.στο κατω κατω δεν θα τολμαγα να βαλω τροφεους σε τοσα λιτρα.ειναι απαιτητικα ψαρακια σε χωρο και διατροφη και σε γενικες γραμμες τα πανε καλυτερα σε ενα σπισις ενυδρειο.

καληνυχτα

φιλε ολυμπιακακια εχεις απολυτο δικιο.....επηδει σεβομαι κ εκτιμω την αποψη σου κ ολων φυσικα των εμπειρων εδω....εκανα την αλλαγη κ εβαλα πετρα στο ενυδρειο....ο πολυπτερος θα φυγει εντος της εβομαδας....κ 1-2 μηνες που τον εχω....τον ταιζω ξεχωριστα σε διχτυ τροφη με φουλ πρωτεινη 3-4 φορες την εβδομαδα...

τωρα νιωθω οτι μαθαινω πραγματα για το ενυδρειο γενικα...και ειδικα για τις αφρικανες...πριν επικρατουσε ασχετοσυνη βλεπεις....οι υπαλληλοι στα πετ σοπς...ποτε δεν μου ειπαν κατι σχετικο με αυτα που συζηταμε και διαβαζω εδω......

...θα αλλαξω κ τα ψαρια.....θα ψαξω να δω τι ειναι καταλληλο για τα λιτρα μου και μου αρεσει και θα κανω την αλλαγη αμεσα........να εισαι σιγουρος....αν μου προτεινες τοσο εσυ κ οι υπολοιποι καποιο ειδος...θα ηταν εξαιρετικη βοηθεια.....

Σε ευχαριστω για τις παρατηρησεις γιατι μεσα απο αυτες μαθαινω...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα εκανες και δειχνει πως τα αγαπας τα ζωντανα σου :bowdown:

τωρα για ψαρια προτεινω: 1 ζευγαρι julidochromis(διαλεξε ειδος εσυ)

1 ζευγαρι neolamprologus leleupi

5-6 lamprologus occelatus η multifasciatus αλλα καλυτερα το πρωτο,εχει και παραπανω χρωμα.. :bowdown:

1 altolamprologus calvus/comprescisceps

νομιζω με αυτα καλυπτεσε ,μπορεις και παραπανω οριακα αλλα με τις τανγκανικα καλυτερα λιγοτερες παρα περισσοτερες.

για παραπανω πληροφοριες ριξε μια ματια ΕΔΩ

νομιζω πως η καλυτερη επιλογη σε πετρες ειναι του κηπου μας και γενικα να ειναι στρογκυλες και οχι ιδειατερα φανταχτερες ,με λιγα λογια εχε σαν προτυπο κατι ΤΕΤΕΙΟ προφανως σε μικροτερη κλιμακα :) (σε λιτρα)

καλες αλλαγες

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα εκανες και δειχνει πως τα αγαπας τα ζωντανα σου :blink:

τωρα για ψαρια προτεινω: 1 ζευγαρι julidochromis(διαλεξε ειδος εσυ)

1 ζευγαρι neolamprologus leleupi

5-6 lamprologus occelatus η multifasciatus αλλα καλυτερα το πρωτο,εχει και παραπανω χρωμα.. :blink:

1 altolamprologus calvus/comprescisceps

νομιζω με αυτα καλυπτεσε ,μπορεις και παραπανω οριακα αλλα με τις τανγκανικα καλυτερα λιγοτερες παρα περισσοτερες.

για παραπανω πληροφοριες ριξε μια ματια ΕΔΩ

νομιζω πως η καλυτερη επιλογη σε πετρες ειναι του κηπου μας και γενικα να ειναι στρογκυλες και οχι ιδειατερα φανταχτερες ,με λιγα λογια εχε σαν προτυπο κατι ΤΕΤΕΙΟ προφανως σε μικροτερη κλιμακα :bowdown: (σε λιτρα)

καλες αλλαγες

χιλια ευχαριστω φιλε ολιμπιακακια.....ειλικρινα δεν εχω λογια... :) 1 ζευγαρι julidochromis, 1 ζευγαρι leleupi k 1 calvus που εχω ηδη στο ενυδρειο μου φαινεται πολυ καλη ιδεα.... :blink: και μου αρεσουν πολυ...

πως σου φαινεται αντι για 5-6 occelatus να εβαζα 1 ζευγαρι paracyprichromis nigripinis neon blue που τους εχω αδυναμια :bowdown: ?????

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως θα ηταν καλυτερα να ξεχναγες leleupi και να εβαζες ενα ζευγαρι απο αυτα που θες στην θεση τους γιατι τα leleupi ειναι επιθετικα ενω αυτα που θες ειναι πολυ ηρεμα.

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...