Jump to content

Ασθενεια ή κατι αλλο?


iki28

Recommended Posts

Παιδια μολις εκανα τον καθημερινο ελεγχο στα ψαρια μου και ειδα αυτο τι ειναι :)

post-530-1205754283_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για εξωφθαλμία μου κάνει περίμενε και τους εμπειρότερους

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω προκειτε για βακτηριδιακη μολυνση Saprolegnia Fungus αλλα για να ειμαι 100% σιγουρος δειξε φωτο απο το ψαρι ποιο καθαρες δειχνοντας και τα 2 ματια γιατι αυτο ειναι σημαντικο

Link to comment
Share on other sites

Ποιο φαρμακο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/neu/...UdMixkr0fvquwlu

και γενικα φαρμακα απο επωνημες μαρκες που να λενε οτι κανουν για τον σκοπο,σου δειχνω μια που εμπιστευομε εγω

Link to comment
Share on other sites

:)

Δε μου λες φιλε ολυμπιακακια?Αυτη η μολυνση πως δημιουργειτε?Απο δαγκωμα,χτυπημα η καποια παραμετρο του νερου?

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος λιγο στην ονομασια (ηταν ονομασια ενος μυκυτα)αλλα δεν πειραζει νομιζω.το σωστο φαρμακο σου ειπα.αλλα επειδη υπαρχουν πολλες παρομοιες αρρωστειες με ασπρα ματια,κανε μια μεγαλη αλλαγη νερου γιατι υπαρχει και to cloudy eye το οποιο οφειλετε σε βρωμικο νερο και με μια μεγαλη αλλαγη νερου μπορει να φυγει.ανα κανεις μεγαλες αλλαγες νερου τις επομενες δυο μερες και δεν εχει φυγει τοτε ξεκινα θεραπεια.ελπιζω να μην σε ζαλισα βραδιατικα.

φιλε σωκρατης γεωργιου αν ειναι αυτη η μολυνση προκαλειτε απο διαφορα παρασιτα οπως το flukes.δεν ειμαι σιγουρος απο που ηρθε ομως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...