Jump to content

Κιχλιδες Tanganyika 2


Δίας

Recommended Posts

Αφου προσθεσα μερικες πετρες ακομα,καθως και μερικα αδεια κοχυλακια επειτα απο τη συμβουλη του φιλου Ζ.Χ.Μακαρι να εβγαζα και τοσο ομορφες φωτογραφιες οπως αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αποτέλεσμα, πρόσεχε μόνο τα brichardi γίνονται πολύ διεκδικητικά με τη περιοχή τους.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αποτέλεσμα, πρόσεχε μόνο τα brichardi γίνονται πολύ διεκδικητικά με τη περιοχή τους.

Ειναι Neolamprologus Dafodil.Ανηκουν βεβαια στην ιδια οικογενεια με τα brichardi,αλλα ευτυχως ειναι πολυ λιγοτερο διεκδηκιτικα και επιθετικα

Link to comment
Share on other sites

ομορφοτερο εγινε,αλλα δεν νομιζεις πως ειναι λιγακι στοκραισμενο για τανγκανικα σε τοσα λιτρα?

μπορεις να κανεις και αναλυτικοτερη παρουσιαση π.χ φιλτρα,παραμετροι,ειδη ψαριων κτλ?

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

ομορφοτερο εγινε,αλλα δεν νομιζεις πως ειναι λιγακι στοκραισμενο για τανγκανικα σε τοσα λιτρα?

μπορεις να κανεις και αναλυτικοτερη παρουσιαση π.χ φιλτρα,παραμετροι,ειδη ψαριων κτλ?

Εχεις δικιο.Ειναι λιγο φορτωμενο,αλλα εντος της εβδομαδας πιθανοτατα τα 2 tretocephalus , 1 moori, 1 tetracanthus και 1 leleupi,θα μετακομισουν σε αλλο ενυδρειο το οποι ετοιμαζετε,οποτε τα πταγματα θα ειναι καλυτερα.Για ολα τα υπολοιπα νομιζω εχω αναφερθει σε αλλο post,εκτος απο το φιλτρο, το οποιο ειναι το fluval 205

Link to comment
Share on other sites

αν ακουσα καλα εχεις tropheuus moori?αμα ειναι ετσι σε παρακαλω δωσε το σε καποιο μεγαλυτερο ενυδρειο με μεγαλο κοπαδι γιατι με ολο το σεβασμο,δεν το βλεπω καλα..

Link to comment
Share on other sites

αν ακουσα καλα εχεις tropheuus moori?αμα ειναι ετσι σε παρακαλω δωσε το σε καποιο μεγαλυτερο ενυδρειο με μεγαλο κοπαδι γιατι με ολο το σεβασμο,δεν το βλεπω καλα..

Δεν ειναι tropheus.Ειναι lamprologus moori.Ειναι το ψαρακι στην 6η και 7η φωτο απο πανω

Link to comment
Share on other sites

:) λεω και εγω..

Καλως το επισημανες.Δεν το ειχα αναφερει απο την αρχη οτι δεν ηταν tropheus.Οποτε αν ειχα κανει πατατα με την αναφορα σου θα τη διορθωνα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ολα ομορφα μες την υγεια.Μπραβο!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Neolamprologus Dafodil.Ανηκουν βεβαια στην ιδια οικογενεια με τα brichardi,αλλα ευτυχως ειναι πολυ λιγοτερο διεκδηκιτικα και επιθετικα

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο με υπεροχες Τανγκανικες !!! Πολυ καλα θα κανεις που θα μεταφερεις καποια ψαρια σε αλλο θα τα βοηθησεις ετσι να ειναι πιο ανετα . Το μονο που ισος θα μπορουσες να προσθεσεις ειναι καποια φυτα anumbies η και vallisneries , νομιζω πως δεν θα τα πειραξουν .

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο με υπεροχες Τανγκανικες !!! Πολυ καλα θα κανεις που θα μεταφερεις καποια ψαρια σε αλλο θα τα βοηθησεις ετσι να ειναι πιο ανετα . Το μονο που ισος θα μπορουσες να προσθεσεις ειναι καποια φυτα anumbies η και vallisneries , νομιζω πως δεν θα τα πειραξουν .

Σκεφτομαι να δοκιμασω να βαλω δυο anubia,αν και οταν ειχα βαλει στα Malawi haps,εζησε για πολυ.Βεβαια,αλλα ψαρια,αλλες διατροφικες συνηθειες,αλλα ειμαι λιγο επιφυλακτικος.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δοκιμασω να βαλω δυο anubia,αν και οταν ειχα βαλει στα Malawi haps,εζησε για πολυ.Βεβαια,αλλα ψαρια,αλλες διατροφικες συνηθειες,αλλα ειμαι λιγο επιφυλακτικος.

Sorry.Ξεχασα ενα <<δεν>>.Εννοω δεν εζησαν για πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αν τα φανε δεν ειμαι συγουρος παντος νομιζω εχουν περισοτερες πιθανοτητες απο τα Malaui . Παντος σαν ομορφια πιστευω θα δωσει ενα συν !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...