Jump to content

νεο μελος


viviane

Recommended Posts

γεια σε όλους σας .Εχω ένα ενυδρείο 80 λίτρων εδω και ένα χρόνο.Μέχρι τώρα είχα αρκετές απόλειες αλλά δεν απογοητεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='viviane' date='20/03/2008, 17:56:36' post='131178'γεια και χαρα :bowdown: δεν μας ειπες φιλε μου τι εχεις στα 80 λιτρα σου?? :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους σας .Εχω ένα ενυδρείο 80 λίτρων εδω και ένα χρόνο.Μέχρι τώρα είχα αρκετές απόλειες αλλά δεν απογοητεύομαι.

Γειά σου "viviane"και καλώς όρισες.

Και πολύ καλά κάνεις και δεν απογοητεύεσαι γιατί το hobby μας θέλει και υπομονή αλλά και επιμονή.

:):bowdown::bowdown::blink:

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχη έκανα λαθος στα λιτρα το ενυδρειο μου ειναι 60 και οχι 80 .Και έχω 1 αγγελοψαρο, 3 τιγρακια,2 zebrafish,2 που δεν θυμαμαι πως τα λενε, 1pangasius (καπως ετσι),2 χρυσα δολαρια,και ενα καρχαρια με κοκκινη ουρα.Αυτα ειναι οτι απεμειναν απο την τελευταια αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγνώμη που είμαι αγενής και δεν σε καλοσόρισα όπως θα έπρεπε :)

καλός όρισες λοιπόν στην όμορφη παρέα μας.

Τα ψαράκια σου πίστεψέ με είναι πολύ δυστηχισμένα΄,εάν υποθέσουμε πως ταιριάζουν ώς πρός τις συνήθειες ώς προς τις παραμέτρους και ώς προς τις συνθήκες διαβίωσεις τα λίτρα που θα έπρεπε να φιλοξενούνται είναι τουλάχιστον 200-300, εάν δεν αλλάξεις κάτι σύντομα δεν θα μείνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καλωσορίζω στο forum μας!!

Κάνοντας περιήγηση στις σελίδες μας, θα βρεις πολλές πληροφορίες για τα λάθη, που τυχόν κάνεις και χάνεις τα ψαράκια σου.

Ότι απορίες προκύψουν, μπορείς να ρωτήσεις τους Φίλους ενυδρειστές της μεγάλης παρέας μας, να σε βοηθήσουν.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες viviane :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες λοιπόν!!

Χαιρετισμούς στα όμορφα Γιάννενα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο Αquazone ... :)

Καλη διαμονη ... :bowdown:

Μια μικρη παρατηρηση και απο μενα οτι τα ψαρακια σου ειναι παρα πολλα και μερικα απο αυτα γινοντε παρα πολυ μεγαλα για τα λιτρα που διαθετεις ...

Ανοιξε ενα θεμα στην αντιστοιχη κατηγορια για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε και να κανεις ενα ενυδρειο οσο το δυνατον καλητερο με καλες συνθηκες και χωρις απωλειες ( οσο αυτο ειναι δυνατο ) .

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους σας .Εχω ένα ενυδρείο 80 λίτρων εδω και ένα χρόνο.Μέχρι τώρα είχα αρκετές απόλειες αλλά δεν απογοητεύομαι.

Καλως ορισες.Να σου πω κι εγω οτι τα ψαρακια που εχεις ειναι πολλα για τα λιτρα του ενυδρειου σου,γι αυτο πρεπει κατι να κανεις.Η να αποχωριστεις καποια η να προβεις σε αγορα μεγαλυτερου ενυδρειου.Εσυ αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλό διάβασμα (θα το χρειαστείς)

ΚΥΡΙΩΣ

Μην απογοητεύεσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο Αquazone

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...