Jump to content

Μεταμορφώσεις ενυδρείου σε 12 μήνες


Χρήστος

Recommended Posts

Μετά από ένα χρόνο περίπου σας παρουσιάζω της μεταμορφώσεις που έχει υποστεί το ενυδρείο μου.

Και να φανταστείτε ακόμη δεν τελείωσε, βασικά δεν ξέρω αν τελείωση ποτέ. :bowdown:

Aquarium01m.jpg

Aquarium02m.jpg

Aquarium03m.jpg

Aquarium04m.jpg

Aquarium05m.jpg

Aquarium06m.jpg

Aquarium07m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα με τελειωσες ......

Πρεπει να βρω χωρο για ενα 120αρι βρε παιδι μου τελος.

Να εισαι καλα .

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βρε Χρηστο..... :bowdown::)

αψογος!! :)<_<

ολα τα setup μου αρεσαν,ιδιαιτερα τα 2 τελευταια....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο,μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο το ενυδρείο σου και τα σκαλάρια κουκλιά :):)

Κατα την ταπεινή μου γνώμη, ειναι λίγο πυκνοφυτμένο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο το ενυδρείο σου και τα σκαλάρια κουκλιά :)<_<

Κατα την ταπεινή μου γνώμη, ειναι λίγο πυκνοφυτμένο :)

Ναι είναι πυκνοφυτεμένο αλλά επειδή είναι τρίγωνο το ενυδρείο έχει μεγάλο βάθος και τα ψάρια έχουν πάρα πολύ χώρο για κολύμβηση απλός στην φωτογραφία δεν μπορείς να διακρίνεις το βάθος.

Βασικά με αρέσει κιόλας το πολύ πράσινο και να πω την αλήθεια οι περισσότεροι συντηρούν ενυδρείο για τα ψάρια και έχουν σαν διακοσμητικό (ας το πούμε έτσι) τα φυτά.

Εγώ έχω το ενυδρείο για τα φυτά και σαν διακοσμητικό τα ψάρια με απλά λόγια τα φυτά με αρέσουν ένα τικ παραπάνω από τα ψάρια. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πυκνοφυτεμένο αλλά επειδή είναι τρίγωνο το ενυδρείο έχει μεγάλο βάθος και τα ψάρια έχουν πάρα πολύ χώρο για κολύμβηση απλός στην φωτογραφία δεν μπορείς να διακρίνεις το βάθος.

Βασικά με αρέσει κιόλας το πολύ πράσινο και να πω την αλήθεια οι περισσότεροι συντηρούν ενυδρείο για τα ψάρια και έχουν σαν διακοσμητικό (ας το πούμε έτσι) τα φυτά.

Εγώ έχω το ενυδρείο για τα φυτά και σαν διακοσμητικό τα ψάρια με απλά λόγια τα φυτά με αρέσουν ένα τικ παραπάνω από τα ψάρια. :bowdown:

Πολυ ομορφο Χρηστο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε και η αρχικη του μορφη....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο σε ολες του της φασεις , για να πω και εγω την αληθεια η αρχικη του μορφη μου αρεσε περισσοτερο και εμενα , ισως να φταιει οτι μου αρεσουν πιο πολυ τα <νταμαρια> :bowdown: . Παντος εχεις κανει πολυ καλη δουλεια μπραβο Χρήστος !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό μπράβο!

Όλες οι φάσεις έχουν την δική τους χάρη.

Είσαι πολύ καλός μάγος στις μεταμορφώσεις, μεταμόρφωσες και τα μεγάλα σκαλάρια σε μικρά :):bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο Εύγε !

Όλα τα setup μου άρεσαν, πολύ καλή δουλειά φυτά και ψάρια και με διατήρηση της φυσικής όψης, δεν μοιάζει καθόλου φτιαχτό (αναφέρομαι στα γνωστή ενδιαφέρουσα συζήτηση περί του aquascaping).

Μπράβο πάλι :bowdown::):)

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :bowdown:

Παιδιά το ενυδρείο μεταβάλλεται συνέχεια παράδειγμα στην τελευταία φωτογραφία τα φυτά την επόμενη μέρα κλαδεύτηκαν γιατί όπως βλέπετε έφτασαν στην επιφάνεια, αμέσως το ενυδρείο απέκτησε άλλη όψη. Και γενικά το ενυδρείο μεταβάλλεται συνέχεια αφού τα φυτά είναι αληθινά μεγαλώνουν απλώνουν βγάζουν νέα φυτά κτλ καμιά φορά επεμβαίνω και εγώ με το να μετατοπίζω κάποιο φυτό. Αυτό είναι που με αρέσει στο ενυδρείο ότι ποτέ δεν έχω ένα ενυδρείο με την ίδια όψη.

ΥΓ

Πάντως τους φανατικούς τον νταμαριών θα τους άρεζε αν ξερίζωνα όλα τα φυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τους φανατικούς τον νταμαριών θα τους άρεζε αν ξερίζωνα όλα τα φυτά <_<

καθε αλλο... :):) ολα τα ενυδρεια εχουν την ομορφια τους... :thumbup:

αν και φανατικος των νταμαριων,το 20λιτρο με τον μονομαχο ηταν fullplanted...τωρα μετακομισε σε 30λιτρακια... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ομορφα ειναι ολα τους!!!!!πως φαινεται αν ο ανθρωπος εχει μερακι και ορεξη για δουλεια.....μπραβο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο περίπου σας παρουσιάζω της μεταμορφώσεις που έχει υποστεί το ενυδρείο μου.

Και να φανταστείτε ακόμη δεν τελείωσε, βασικά δεν ξέρω αν τελείωση ποτέ. :bowdown:

Aquarium01m.jpg

Aquarium02m.jpg

Aquarium03m.jpg

Aquarium04m.jpg

Aquarium05m.jpg

Aquarium06m.jpg

Aquarium07m.jpg

:):)<_<:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ καλός μάγος στις μεταμορφώσεις, μεταμόρφωσες και τα μεγάλα σκαλάρια σε μικρά :thumbup:<_<

:thumbup: Καλόοοοο...!!! :bowdown:

Μπράβο Χρήστο. Πολύ όμορφες όλες οι φάσεις (μου άρεσε ιδιαίτερα η προ-τελευταία)...!!!!!! :)

Να σε ρωτήσω: Στην προ-τελευταία εικόνα ο τάπητας που έχεις σ' όλο το βυθό είναι java moss? Δείχνει πολύ όμορφο... :)

Έγινε επεξεργασία - miltosbitoulis2
Link to comment
Share on other sites

Ολα πολύ όμορφα.Μου αρέσει γιατί δείχνει αντίληψη του μη " στημένου" .Ομορφη ζούγκλα Χρήστο.

Φιλικά Σωκράτης Γεωργίου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο περίπου σας παρουσιάζω της μεταμορφώσεις που έχει υποστεί το ενυδρείο μου.

Και να φανταστείτε ακόμη δεν τελείωσε, βασικά δεν ξέρω αν τελείωση ποτέ. :bowdown:

ειμαι 100% σιγουρος οτι ΔΕΝ θα τελειωσει ποτε γιατι πολυ απλα εισαι....ΑΡΡΩΣΤΟΣ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΤΙ να πω ???

Μπραβο σου Χρησταρα .... Παντα τετοιες ομορφιες ..... :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Φοβερο,κατι τετοια βλεπω και μετανιωνω που πηρα 60αρι.Και παλι Μπραβο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μπραβο βρε Χρηστο..... :thumbup::P

αψογος!! :hysterical::hysterical:

ολα τα setup μου αρεσαν,ιδιαιτερα τα 2 τελευταια....

Καλά είναι τέλειο!!! Και τι δε θα'δεινα για μια κατάδυση εκεί μέσα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο όντως Χρήστο μπράβο πραγματικός βιότοπος!

:thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...