Jump to content

αναγνώριση...


Guest n3xus

Recommended Posts

  • 5 months later...

:thumbup:

eyxaristw

:D

Φίλε μου, για να είναι όλα αυτά τα ψάρια στην επιφάνεια (και ειδικά κιχλίδες) ρισκάρω να σου πω ότι έχεις πρόβλημα ποιότητας νερού. Δλδ δεν βρίσκουν οξυγόνο να αναπνεύσουν. Κάνε μετρήσεις πριν είναι αργά και τα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρια σου, εκτός από 2 πλεκόστομους του γένους Pterygoplichthys είναι κιχλίδες αφρικής και συγκεκριμένα της λίμνης Malawi.

Τα ψάρια σου δέν ταιριάζουν μεταξύ τους λόγο χημείας νερού και άν κρίνω και ίσως είναι και πολλά για τα λίτρα σου, λόγο της επιθετικότητας των κιχλίδων. :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, για να είναι όλα αυτά τα ψάρια στην επιφάνεια (και ειδικά κιχλίδες) ρισκάρω να σου πω ότι έχεις πρόβλημα ποιότητας νερού. Δλδ δεν βρίσκουν οξυγόνο να αναπνεύσουν. Κάνε μετρήσεις πριν είναι αργά και τα χάσεις.

Αγαπητέ φιλε xristis,

τα ψάρια κατά πάσα πιθανότητα είναι κοντά στην επιφάνεια λόγο του ότι ο n3xus πήγε κοντά στο ενυδρείο για τις φωτό και αυτά νόμιζαν ότι έρχεται φαΐ.Άν δείς προσεκτικά στις φωτό ΚΑΝΕΝΑ ψάρι δέν έχει το στόμα του στην επιφάνεια.

Μην κινδυνολογούμε χωρίς λόγο.... :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, για να είναι όλα αυτά τα ψάρια στην επιφάνεια (και ειδικά κιχλίδες) ρισκάρω να σου πω ότι έχεις πρόβλημα ποιότητας νερού. Δλδ δεν βρίσκουν οξυγόνο να αναπνεύσουν. Κάνε μετρήσεις πριν είναι αργά και τα χάσεις.

Βλεπω σωληνακι αεραντλιας,αλλα και κυματισμο,οποτε προβλημα οξυγονωσης δεν πιστευω οτι υπαρχει.Οι κιχλιδες ειναι Malawi,αλλα οι pleco δεν ταιριαζουν μαζι τους.Προσπαθησε οταν τραβας φωτο,να μην χρησιμοποιεις φλας.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να έχετε δίκιο Husky και Dias, εμπειρία με κιχλίδες δεν έχω, αλλά απο φωτογραφήσεις άλλων ενυδρείων με κιχλίδες βλέπω ότι είναι πιστά στον βυθό τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...