Jump to content

Φόντο


aigagros

Recommended Posts

Είναι υποχρεωτική η τοποθέτηση φόντου στο ενυδρείο;

Σας ρωτάω γιατί στο ενυδρείο που έστησα τώρα δεν έχω βάλει και μου αρέσει έτσι όπως αντικατοπρίζονται τα φυτά και γενικότερα η διακόσμηση του εσωτερικού του. Φαίνεται αχανές...!!!

Μήπως όμως αυτός ο αντικατοπτρισμός είναι ενοχλητικός για τους "ενοίκους";

Δεν έχω δει κάποια συμπεριφορά όταν πλησιάζουν το τζάμι, συμπαριφέρονται όπως και στο μπροστινό μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε…

Πρώτων από τα είδη των ψαριών, κάποια τρομάζουν εύκολα και κάποια είναι πέρα βρέχει.

Δεύτερων τη υπάρχει πίσω από το τσάμι του ενυδρείου; Βαμμένος τείχος, γλάστρες με φυτά άνθρωποι κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε…

Πρώτων από τα είδη των ψαριών, κάποια τρομάζουν εύκολα και κάποια είναι πέρα βρέχει.

Δεύτερων τη υπάρχει πίσω από το τσάμι του ενυδρείου; Βαμμένος τείχος, γλάστρες με φυτά άνθρωποι κτλ.

Το ενυδρείο είναι γωνιακό και οι δύο πλευρές του είναι σχεδόν κολλητές στους τοίχους, οι οποίοι έχουν χρώμα προς το απαλό λευκό - κίτρινο.

Μέχρι τώρα έχω μόνο ένα ζευγάρι ξιφοφόρων, το ενυδρείο είναι στο στρώσιμο. Η συμπεριφορά των ψαριών πάντως δεν αλλάζει σε σχέση με τις κινήσεις τους στο μπροστινό τζάμι. Το μόνο που κάνουν στη μία πλευρά είναι να παίζουν με τη ροή του νερού που έρχεται από τον κυκλοφορητή, δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το καθρέπτισμα του τοίχου. Στο γενικότερο χώρο κινούνται κανονικά, ψάχνοντας για τροφή (λόγω στρωσίματος περνάνε δύσκολες μέρες :bowdown: ).

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ενοχλουνται τα ψαρια απο το χρωμα του τοιχου...απ'την στιγμη που αντικρυζουν

μονο εναν τοιχο

τωρα το θεμα ειναι μονο θεμα γουστου

αν σου αρεσει εσενα ετσι...ασ'το ετσι :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

OK , θα το αφήσω για λίγο ακόμα έτσι και άμα μεγαλώνοντας τα φυτά αλλάξει η εμφάνιση βάζω και το φόντο :bowdown: .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτική η τοποθέτηση φόντου στο ενυδρείο;

Σας ρωτάω γιατί στο ενυδρείο που έστησα τώρα δεν έχω βάλει και μου αρέσει έτσι όπως αντικατοπρίζονται τα φυτά και γενικότερα η διακόσμηση του εσωτερικού του. Φαίνεται αχανές...!!!

Μήπως όμως αυτός ο αντικατοπτρισμός είναι ενοχλητικός για τους "ενοίκους";

Δεν έχω δει κάποια συμπεριφορά όταν πλησιάζουν το τζάμι, συμπαριφέρονται όπως και στο μπροστινό μέρος.

Μπορω να πω οτι αυτο ειναι και θεμα αισθητικης για το ματι σου.......Δοκιμασε ενα φοντο σε μπλε ας πουμε και αν σου αρεσει το καρατας.Κανε δοκιμη με χαρτονι που κοστιζει ελαχιστα. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι αυτο ειναι και θεμα αισθητικης για το ματι σου.......Δοκιμασε ενα φοντο σε μπλε ας πουμε και αν σου αρεσει το καρατας.Κανε δοκιμη με χαρτονι που κοστιζει ελαχιστα. :bowdown:

ΟΚ, μπορώ να βάλω για δοκιμή το φόντο που είχα στο παλιό μου ενυδρείο και μετά πράττω αναλόγως.

TKS. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...