Jump to content

ειναι ετοιμο


teris_1984

Recommended Posts

φιλε δεν μπορεις να εχεις τροφεους σε 180 λιτρα ποσο μαλλον 2 ειδη τροφεους...12 ψαρακια σου ειπα στα 300 λιτραδεν σου ειπανα βαλεις 12 στα 180!ειχες απωλειεςκαι σταδιακα θα τα χασεις ολα τα ψαρακια.πρεπει να παρεις μεγαλυτερο ενυδρειο αν θες τα τροφεους αλλιως κρατα λαμπιντος με καποιο αλλο ειδος mbuna

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν μπορεις να εχεις τροφεους σε 180 λιτρα ποσο μαλλον 2 ειδη τροφεους...12 ψαρακια σου ειπα στα 300 λιτραδεν σου ειπανα βαλεις 12 στα 180!ειχες απωλειεςκαι σταδιακα θα τα χασεις ολα τα ψαρακια.πρεπει να παρεις μεγαλυτερο ενυδρειο αν θες τα τροφεους αλλιως κρατα λαμπιντος με καποιο αλλο ειδος mbuna

ειπα οτι τα λαμπιδοχρομισ λιαν σηντομωσ θα τα βγαλω και θα μεινουν μονο 6 τροφεουσ δεν εινα ενταξει για 6 ψαρια

Link to comment
Share on other sites

τα λιτρα αυτα ειναι λιγα για τα ψαρακια αυτα(τροφεους)...το ακουασκειπινγ ειναιθ λαθος θελουν αμμο και πολλες πετρεσ για να κρυβονταικαι τελος οι ανουμπιες πρεπει να εχουν τον κορμο τους εξω απο το χαλικι γιατι θα σαπισουν..αν δεν παρεις νεο ενυδρειο αμεσα βγαλτα..αυτη ειναι η αποψη μου αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι παλιοτεροι

Link to comment
Share on other sites

η κορμι απο τησ ανουμνιεσ μου ειναι εξω μονο καπιεσ ριζεσ ειναι μεσα στο χολικι οσο για τησ πετρεσ ειναι μεγαλεσ και εχουν πολεσ τρυπεσ εχουν πολλεσ διοδουσ για να περναν απο μεσα καινα κριβονται μεσα σε αυτεσ.τορα αν μου λετε οτι 6 ψαρια ειναι πολα τι να πω κατι παραπανω ξερετε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποια είναι το λιγότερο δυνατόν λίτρα που προτείνετε για ένα μια ομάδα 10-12ατόμων Tropheus...?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποια είναι το λιγότερο δυνατόν λίτρα που προτείνετε για ένα μια ομάδα 10-12ατόμων Tropheus...?

εγω δεν ειχα ποτε τροφεους αλλα συμφωνα μεαυτα που εχω διαβασει και δεδομενης της δυσκολιας αυτων των ψαριων θα ελεγα 300 λιτρα...και να μπουν ολα μαζι και οχι τμηματικα!!!

Link to comment
Share on other sites

μια αποικια 12 ατομων τροφεους θελει ως ΜΙΝΙΜΟΥΜ τα 400 λιτρα ΙΜΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

εδω μπορεις να μιλησεις με ατομα που ασχολουνται ΜΟΝΟ με τροφεους. αν ξερεις αγγλικα.

http://trophs.com/forums/index.php?act=idx

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...