Jump to content

Σχέδιο διαφυγής από την Ελλάδα παρέλαβαν οι Φινλανδοί κάτοικοι της χώρας μας!


Recommended Posts

rania20062 έχουν φτάσει να γίνονται ενοχλητικά τα ποστ αυτά που βάζεις .

Μας έβαλες ενα ποστ τώρα που δεν έχει κανένα νόημα για να μην πω οτι πας να μας παραπλανήσεις διότι αυτό το σχέδιο διαφυγής το έφτιαξαν οι Φινλανδοί για όλο το κόσμο και οχι ειδικά για εμάς στην Ελλάδα .

Θα σε παρακαλούσα πολύ μην μας βάζεις να χάνουμε το χρόνο μας ψάχνοντας κάτι το οποίο τουλάχιστον δεν ανταποκρίνεται στο τιιτλο του θέματος που βάζεις .

Ενημερωτικά σου λεω οτι εισηγουμε στην ομάδα του Aquazone να γίνεις ΒΑΝ και απο εμένα έχεις 33% warnig .

Link to comment
Share on other sites

το σχέδιο διαφυγής των Ελλήνων από την Ελλάδα είναι έτοιμο ?

:rasp::rasp::rasp::wub::D

Link to comment
Share on other sites

file eisai oti na nai........kanena enydreio den exeis?

sorry alla den krath8hka...........

Link to comment
Share on other sites

τίποτα ενυδρειακό....

Link to comment
Share on other sites

Ας μην πυροβολουμε ετσι.Νομιζω οτι ο τιτλος του θεματος που εβαλες δεν ταιριαζει με το θεμα.δημιουργειται η αισθηση οτι ετοιμαζεται πολεμος στην ελλαδα.ας μην διαδιδουμε κυνδινολογιες χωρις λογο και αιτια.αλλωστε ειναι γεγονος οτι ζουμε σε μια απο τις ασφαλεστερες χωρες του κοσμου.

Link to comment
Share on other sites

Aquazone Cafe

Μια γενική κατηγορία όπου μπορούμε να συζητήσουμε εκτός ενυδρειακών θεμάτων.

Βάλτε καφέ και ελάτε να τα πούμε...

από μένα ηρεμία...

το σχέδιο διαφυγής των Ελλήνων από την Ελλάδα είναι έτοιμο ?

τα σπας!!!!!

:wub::D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Aquazone Cafe

Μια γενική κατηγορία όπου μπορούμε να συζητήσουμε εκτός ενυδρειακών θεμάτων.

Βάλτε καφέ και ελάτε να τα πούμε...

από μένα ηρεμία...

Για ολα πρεπει να υπαρχει ενα μετρο! Απο τις αρχες τις λειτουργιας του Aquazone δεν εχουμε κανει τετοια παρεμβαση ομως πλεον η κατασταση εχει ξεφυγει. Ριξε μια ματια στα post των τελευταιων μηνων και θα καταλαβεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί τέτοια επίθεση? Δεν ξέρω για αυτό το θέμα αλλά σε όλα τα άλλα του συγκεκριμένου χρήστη δεν είδα κάτι το επιλήψιμο. Από τη στιγμή που τα βάζει στη σωστή κατηγορία εσείς τι πρόβλημα έχετε? Στο κάτω κάτω όλα τα θέματα του ανθρώπου στην κατηγορία καφέ είναι είτε περιβαλλοντικά είτε φιλανθρωπικά είτε εθνικά. Δηλαδή εκτός από τα ενυδρεία δε μπορούμε να κοιτάξουμε και τι γίνεται στον κόσμο γύρω μας? Τα ανέκδοτα και οι ιστορίες που κατά καιρούς ανοίγονται είναι πιο ενδιαφέροντα? Όποιος δεν ενδιαφέρεται απλά να μην τα διαβάζει, αλλά αυτή η επίθεση εμένα προσωπικά δε μου δίνει καλή εντύπωση, δεν ξέρω για τους υπόλοιπους. Και στην τελική γι' αυτό δημιουργήθηκε η συγκεκριμένη κατηγορία...

Προσωπική μου εκτίμηση και αν μου διαφεύγει κάτι εξηγήστε μου σας παρακαλώ ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημά σας γιατί εγώ δεν είδα κάτι το ενοχλητικό. (ίσα ίσα που βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα τα θέματα που ανοίγεις φίλε...!!!)

Αυτά... και με το συμπάθειο κιόλας...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα μιλας κι εσυ? (ΒΑΚΙS)

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

καλα μιλας κι εσυ? (ΒΑΚΙS)

τι ενοείς;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί τέτοια επίθεση? Δεν ξέρω για αυτό το θέμα αλλά σε όλα τα άλλα του συγκεκριμένου χρήστη δεν είδα κάτι το επιλήψιμο. Από τη στιγμή που τα βάζει στη σωστή κατηγορία εσείς τι πρόβλημα έχετε? Στο κάτω κάτω όλα τα θέματα του ανθρώπου στην κατηγορία καφέ είναι είτε περιβαλλοντικά είτε φιλανθρωπικά είτε εθνικά. Δηλαδή εκτός από τα ενυδρεία δε μπορούμε να κοιτάξουμε και τι γίνεται στον κόσμο γύρω μας? Τα ανέκδοτα και οι ιστορίες που κατά καιρούς ανοίγονται είναι πιο ενδιαφέροντα? Όποιος δεν ενδιαφέρεται απλά να μην τα διαβάζει, αλλά αυτή η επίθεση εμένα προσωπικά δε μου δίνει καλή εντύπωση, δεν ξέρω για τους υπόλοιπους. Και στην τελική γι' αυτό δημιουργήθηκε η συγκεκριμένη κατηγορία...

Προσωπική μου εκτίμηση και αν μου διαφεύγει κάτι εξηγήστε μου σας παρακαλώ ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημά σας γιατί εγώ δεν είδα κάτι το ενοχλητικό. (ίσα ίσα που βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα τα θέματα που ανοίγεις φίλε...!!!)

Αυτά... και με το συμπάθειο κιόλας...!!!

Το φόρουμ μας είναι ένα καθαρό φόρουμ για ενυδρεία, και για να χαλαρώσουμε λιγάκι φτιάξαμε και τον καφέ, να πούμε και καμιά βλακεία αλλά και σοβαρά θέματα.

Από εκεί και πέρα αν κάποιος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την συγκεκριμένη κατηγορία και να μην ασχολείται με τίποτε άλλο είναι λίγο ενοχλητικό. Αυτό όμως που μας έκανε να φερθούμε αυστηρά ήταν η συγκεκριμένη είδηση που είναι άκρος λανθασμένη και παραπλανητική. Η συγκεκριμένη διαταγή δεν εκδόθηκε αποκλειστικά για την Ελλάδα αλλά στάλθηκε σε όλες της πρεσβείες του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

τι ενοείς;;;;;

ΕΝΝΟΩ οτι για να γεμισεις τα ποστ σου το μονο που κανεις ειναι :rasp: αυτο :wub: αυτο :D αυτο :rasp:

Συμφωνεις μονο με αλλους και καμια προσωπικη γνωμη

το μονο που κανεις ειναι copy-paste

εχεις γινει ενοχλητικος σε πολλους

Link to comment
Share on other sites

Το φόρουμ μας είναι ένα καθαρό φόρουμ για ενυδρεία, και για να χαλαρώσουμε λιγάκι φτιάξαμε και τον καφέ, να πούμε και καμιά βλακεία αλλά και σοβαρά θέματα.

Από εκεί και πέρα αν κάποιος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την συγκεκριμένη κατηγορία και να μην ασχολείται με τίποτε άλλο είναι λίγο ενοχλητικό. Αυτό όμως που μας έκανε να φερθούμε αυστηρά ήταν η συγκεκριμένη είδηση που είναι άκρος λανθασμένη και παραπλανητική. Η συγκεκριμένη διαταγή δεν εκδόθηκε αποκλειστικά για την Ελλάδα αλλά στάλθηκε σε όλες της πρεσβείες του κόσμου.

Χρήστο, αν ήταν καθαρή παρατήρηση για την λάθος είδηση θα γινόταν με διαφορετικό τρόπο και σε πιο φιλικό τόνο. Εδώ όμως έγινε επίθεση και το θεώρησα σκόπιμο να επέμβω και να πω κι εγώ τη γνώμη μου γιατί έχω ξανασυναντήσει επίθεση στο συγκεκριμένο άτομο... Εγώ προσωπικά δε βρήκα κάποιο ανούσιο ή ενοχλητικό ποστ, γιατί όπως είπα και πιο πάνω τα βρίσκω ενδιαφέροντα και τα διαβάζω. Δεν πρόσβαλλε κανέναν, δεν έκανε καμία πολιτική διαφήμηση κτλ κτλ... Σας πειράζει δηλαδή τόσο πολύ να υπάρχουν θέματα που να λένε πχ ότι κάποιο παιδάκι πεθαίνει και χρειάζεται επειγόντως αίμα? Εγώ το βρίσκω πολύ γλυκό και ανθρώπινο να προωθούμε αυτές τις ειδήσεις και να προσπαθούμε να βοηθήσουμε αν μπορούμε (ειδικά σε ένα τόσο μεγάλο φόρουμ που έχει δύναμη γιατί έχει πολλά μέλη)... Στο κάτω κάτω ρε παιδιά άνθρωποι είμαστε... Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι για να ασχολείται κάποιος με ενυδρεία και γενικότερα με ζώα πρέπει να είναι ευαίσθητος σαν άνθρωπος και επίσης ότι σ' αυτό το φόρουμ υπάρχουν άνθρωποι με παρόμοιες ευαισθησίες με τις δικές μου... Έτσι λοιπόν δε μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει εδώ μέσα άνθρωπος που δε τον ενδιαφέρει το περιβάλλον ή ο συνάνθρωπός του... Όταν κάνετε όμως επίθεση σε κάποιον επειδή έβαλε κάποια περιβαλλοντικά θέματα ή φιλανθρωπικά, αυτό δείχνετε...

Λοιπόν εγώ θα πρότεινα να ασχοληθείτε με άλλα ανούσια ποστ των "γνωστών-άγνωστων" (καταλαβαίνετε για ποια ποστ μιλάω-αυτά που αναφέρει ο φίλος venom στο προηγούμενο ποστ) και να μην ανοίγουμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει... Επίσης όσοι έχουν νεύρα για κάποιο λόγο να μην ψάχνουν άτομο για να ξεσπάσουν, γιατί εδώ μέσα είμαστε όλοι μια παρέα και μας χαλάει όλους να βλέπουμε ανεβασμένους τόνους...(μιλάω όχι μόνο για τη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά και για περιπτώσεις με κακοπροαίρετα σχόλια ή παρατηρήσεις με επιθετικό τόνο κτλ...)

Αυτή είναι η άποψη μου και αν θέλετε ας το συζητήσουμε...!!!!!!

Έγινε επεξεργασία - miltosbitoulis2
Link to comment
Share on other sites

Μιλτο το προβλημα δεν ειναι το οτι ανοιγει καποια θεματα οπως λες... καθημερινα ανοιγει πολλα θεματα, ασχετα με ενυδρεια, τα οποια παραπεμπουν στο προσωπικο του forum! Μετα δεν διαβασει ποτε τις απαντησεις στα θεματα του, δεν απανταει ποτε και δεν γραφει ποτε κατι ενυδρειακο... Αυτο που βλεπω εγω ειναι μια προσπαθεια προωθησης του δικου του forum...

Link to comment
Share on other sites

Μιλτο το προβλημα δεν ειναι το οτι ανοιγει καποια θεματα οπως λες... καθημερινα ανοιγει πολλα θεματα, ασχετα με ενυδρεια, τα οποια παραπεμπουν στο προσωπικο του forum! Μετα δεν διαβασει ποτε τις απαντησεις στα θεματα του, δεν απανταει ποτε και δεν γραφει ποτε κατι ενυδρειακο... Αυτο που βλεπω εγω ειναι μια προσπαθεια προωθησης του δικου του forum...

Αν είναι έτσι πάω πάσο... Εγώ τα έκρινα καθαρά ως θέματα γιατί μου φαίνονται πολύ ανθρώπινα... Για παράδειγμα, αν πάρουμε όλοι πιο ζεστά τα περιβαλλοντικά θέματα ως φόρουμ, θα κάνουμε αρκετή διαφορά... Τι εννοώ: Ας πάρουμε για παράδειγμα το θέμα που είχε ανοίξει με την "Ώρα της Γης". Πιστεύω πως πολλοί δεν ήξεραν καν την ύπαρξη αυτής της κίνησης (συμπεριλαμβανομένου και εμού). Σκεφτείτε ένα φόρουμ με εκατοντάδες (ενεργά) μέλη και χιλιάδες άτομα που πέφτουν τυχαία πάνω σε θέματά του κάνοντας αναζητήσεις πόση ενημέρωση και οργάνωση μπορεί να προσφέρει... Όπως είπα και παραπάνω θεωρώ ότι κάποιος που ασχολείται με ενυδρεία, αλλά δεν τον νοιάζει το περιβάλλον την έχει χάσει την ουσία...!!!

Αν όλα αυτά τα θέματα ανοίγονται για διαφήμηση κάποιου άλλου φόρουμ, όπως είπες, δεν το ξέρω. (πάντως εγώ δεν έχω διακρίνει κάτι τέτοιο). Και αν είναι αυτό το πρόβλημά σας γιατί δεν το λέτε απ' την αρχή παρά επιτείθεστε στο περιεχόμενο των θεμάτων του...?

Πάντως συνοψίζοντας, εγώ πιστεύω πως πρέπει όλοι μας σαν φόρουμ να υποστηρίζουμε τέτοιου είδους ενέργειες (περιβαλλοντικές και φιλανθρωπικές) και όχι να τις σαμποτάρουμε, γιατί για μένα τουλάχιστον το να έχει κάποιος ζωάκια και να είναι αναίσθητος για τον κόσμο γύρω του, είναι δύο πράγματα που δεν ταιριάζουν...!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Μιλτο το προβλημα δεν ειναι το οτι ανοιγει καποια θεματα οπως λες... καθημερινα ανοιγει πολλα θεματα, ασχετα με ενυδρεια, τα οποια παραπεμπουν στο προσωπικο του forum! Μετα δεν διαβασει ποτε τις απαντησεις στα θεματα του, δεν απανταει ποτε και δεν γραφει ποτε κατι ενυδρειακο... Αυτο που βλεπω εγω ειναι μια προσπαθεια προωθησης του δικου του forum...

αν ισχυει αυτο τοτε δικαιολογημενα το BAN

Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα!!!!παντως οσοι ειναι μεσα στο φορουμ γνωριζουν οτι και ενυδρειο εχω και στις αλλες κατηγοριες εχω γραψει αλλα οταν εχω θεμα να γραψω και οχι χωρις λογο.Στην κατηγορια Aquazone Cafe γραφουμε πιστευω θεματα γενικου ενδιαφεροντος,αν καποιους τους ενοχλουν αυτα που γραφονται και δεν θελουν να γνωριζουν τι γινετε γυρω τους ας με συγχωρεσε τε ειλικρινα δεν θα ξαναποσταρω οτιδηποτε :wub: για να μην σας ενοχλησω....αλλα ουτε στις αλλες κατηγοριες γραφω θεματα χωρις να υπαρχουν ετσι για να γραψω :D καλημερα σας και καλη μεγαλη εβδομαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...