Jump to content

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


KIARA

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΕΤΕΡΩ , ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ!!!ΕΙΧΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΓΕΘΩΝ , ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ , ΠΗΡΑ ΕΝΑ JEWEL 70lt...ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ , ΡΥΘΜΙΣΑ PH ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΡΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟ...ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ (1 ΕΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????? :wub:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΕΤΕΡΩ , ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ!!!ΕΙΧΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΓΕΘΩΝ , ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ , ΠΗΡΑ ΕΝΑ JEWEL 70lt...ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ , ΡΥΘΜΙΣΑ PH ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΡΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟ...ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ (1 ΕΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????? :wub:

Καλημέρα και καλώς ήρθες!

Τα πράγματα για σένα ίσως είναι λίγο απογοητευτηκά...

ΔΙΣΚΟΙ:

Πάνε κοπαδάκι 4+ (εκτός και άν έχεις εξακριβομένο ζευγάρι)

Θέλουν το λιγότερο 40 λ ο καθένας.

Και γενικότερα είναι ψάρια "απετήσεων".

Αυτά τα λίγα κατά την ταπεινή μου γνώμη.Διάβασε λίγο γι' αυτούς και εδώ είμαστε :D

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΦΥΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΣΚΟΣ?ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΡΟΠΙΚΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΞΕΡΩ, ΤΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ.ΑΝ ΕΧΩ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ 70LT? :wub:

Link to comment
Share on other sites

:wub:

ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 150 ΛΤ , ΜΕ ph:6.6 , ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 29 , ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

Link to comment
Share on other sites

:wub:

ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 150 ΛΤ , ΜΕ ph:6.6 , ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 29 , ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

Οι παραμέτροι που δίνεις είναι οκ αλλά δεν αρκούν για να ζουν ευτυχισμένα τα δισκάκια σου..

Κάνε μετρήσεις no2-no3-nh3/nh4..

Έχεις σίγουρο ζευγάρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας.

Θα ήταν καλύτεο να ανοίξεις νέο θέμα συζήτησης στην κατηγορία των κιχλίδες-discus lovers.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο ζευγαρι απο οτι μου ειπαν..εγω δεν ξερω να ξεχωριζω το φυλο.Μετρησεις κανω συνεχεια και παρακολουθω τα παντα ανα 4ωρο!

Υπαρχει κατι παραπανω που πρεπει να κανω ωστε να ειναι ευτυχισμενα τα δισκακια μου?

Ο ενασ δισκος ειναι 10.6cm και ο αλλος 11cm.Οσον αφορα τη σκληροτητα , ειναι καλο το JBL PH MINUS/KH REDUSER? :wub:

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο φόρουμ μας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Καλως σας βρηκα και παλι!Μια ερωτηση θελω να κανω...πριν πεντε μερες αγορασα το καινουργιο μου δισκο και μεχρι τωρα δεν εχει φαει καθολου..τον εχω στο ενυδρειο 150 lt μαζι με αλλον ενα δισκο.Ειναι ζευγαρι , το καινουργιο ειναι θηλυκο.Θερμοκρασια , ph και σκληροτητα ειναι στις απαιτουμενες τιμες , αλλα δυστυχως δεν τρωει.Στο καταστημα που το πηρα , μου ειπαν οτι προκειται για στες και οτι ισως το βραδυ να τρωει τη τροφη του...Ισχυει αυτο?Το αρσενικο παντως την αγνοει τελειως!ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδια.

Πριν 2 μηνες περιπου πηρα ενα ενυδρειο 400lt και το εστρωσα με σκοπο να γινει δισκοενυδρειο..Οι τιμες ειναι ολες οκ...Εχω το εξης προβλημα..Εχω 6 δισκους μεσα , οι οποιοι τη τελευταια βδομαδα εχουν χασει το χρωμα τους.Δεν υπαρχουν αλλοι κατοικοι στο ενυδρειο...Τι μπορει να εχει συμβει?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να ανοιξεις ενα θεμα στην αντιστοιχη κατηγορια των δισκων και να μας δωσεις και περισσοτερες πληροφοριες για το ενυδρειο σου .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...