Jump to content

βοήθεια για λογισμικό...


Recommended Posts

Καλησπέρα, ζητάω βοήθεια για το εξής:

Έκανα format στον υπολογιστή μου και ξαναφόρτωσα τα Windows xp Profesional service pack 2 στη θέση των Windows xp Home service pack 1 η μητρική είναι LGA 775 Intel Pentium 4 και όταν φόρτωσα το λογισμικό της, δεν φόρτωνε το realtek driver (για τον ήχο) γιατί δεν είναι συμβατό με το service pack 2 που έχω, υπάρχει τρόπος να το αναγνωρίσει ή κάποιο άλλο driver για service pack 2?

ευχαριστώ πολύ εξ αρχής. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τους Νέους Drivers 4.04

ftp://152.104.238.19/pc/audio/WDM_A404.exe

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, σ'ευχαριστώ αλλά το εγκατέστησα και δεν δούλεψε, ξε-εγκατέστησα τον παλιό driver, πάλι τίποτα :wub:

Link to comment
Share on other sites

αν και χαζο,εχεις κανει τσεκ απ σε ολες τις ρυθμισεις της καρτας ηχου....?

μηπως κατι εχει τσεκαρισμενο τη σιγαση...

(λεμε τωρα....)

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε klaz αποκλείεται, παιδεύομαι με έναν φίλο μου 2 μέρες τώρα και αυτό που ψάχνω είναι drivers realtek για windows xp sp2. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ γιατί έχω το ίδιο σύστημα ήχου. Δεν ξέρω αν σου βγάζει το ίδιο πρόβλημα αλλά σε μένα μου έβγαζε ότι δεν μπορεί να βρει κάποιο αρχείο και σταματούσε η εγκατάσταση σχεδόν από την αρχή.

Η λύσει ήταν να μπω μέσα στα αρχεία από το cd του Driver για τον ήχο και έναν έναν φάκελο τον έλεγχα και όπου υπήρχε εφαρμογή πατούσα πάνω. Σε κάποιο φάκελο δεν θυμάμαι σε ποιον έκανα κλικ σε μια εφαρμογή και η εγκατάσταση πέτηχε.

Τώρα μπορεί και να σε μπέρδεψα αντί να σε βοηθήσω :wub:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες έκανα ακριβώς το ίδιο, format και φόρτωσα XP Pro SP2, ο driver του realtek φόρτωσε κανονικότατα... Ακκρη δε βρίσκεις :wub:

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο,μπες στο ΒΙΟS και δες αν ειναι on η off η επιλογη στην καρτα ηχου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...