Jump to content

πρόβλημα και απόγνωση


Recommended Posts

με αφορμή το πρόβλημα που έχω αυτόν τον καιρό τυχαίνει να ξαναγράψω στο φορούν κάθι αυτήν την φορα όχι κάτι ευχάριστο. εδώ και λίγες μέρες μου έχασα μια αφρικάνα από αρρώστια την οποια δεν την έχω ξανά συνaντηση ποτε μου. τα πράρι μου από το πουθενά άρχιζε και "πριζοτα" λες και ήταν έγγειος μετά από δυο μέρες είχε φτάσει σε σημείο να μοιάζει με μπαλόνι και τα ματια του είχαν πεταχτεί έχω, λες και ήταν έτοιμα να βγούν.

κακήν κακός το ψάρι ψόφησε. το θέμα είναι ότι έχουν αρχίσει και πρήζονται κάνα δυο αφρικανές μεγάλες σαν και αυτή που έχασα κεντέν ξέρω το γιατί.

εδώ να πω πως υπάρχει μια γεννα μέσα στο ενυδρείο από αφρικανές και ένα από τα μικρά περίπου ενός μηνός είναι και αυτό πολύ φουσκωμένο.

πήγα σε κάποιο κατάστημα και μου έδωσαν "ΤΡΕΜΑΖΟΛ" SERA έκανα την θεραπεία όπως ακριβώς έγραφαν η οδηγίες αλλα cmeta από δυο εργάσιμες δεν βλέπω αποτελέσματα και μάλλον έχουν φουσκώσει λίγο ακόμα.

ΚΎΡΙΟΙ ΤΑ ΦΏΤΑ ΣΑΣ HELLP

post-1761-1208801416_thumb.jpg

post-1761-1208801460_thumb.jpg

post-1761-1208801487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν στο κατάστημα ποια αρρώστεια μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πρώτα αυτό το κείμενο

Επίσης δες αν ταυτόχρονα με το πρήξιμο φαίνεται να τεντώνονται τα λέπια τους.

Επίσης πες μας τί ταϊζεις. Τέλος για ρίξε μια ματιά και σε αυτό το κείμενο.

Φιλικά

Ανδρέας

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πρώτα αυτό το κείμενο

Επίσης δες αν ταυτόχρονα με το πρήξιμο φαίνεται να τεντώνονται τα λέπια τους.

Επίσης πες μας τί ταϊζεις. Τέλος για ρίξε μια ματιά και σε αυτό το κείμενο.

Φιλικά

Ανδρέας

SE EYXARISTO POLY I VOITHIA SOU ITAN POLITIMI THA DO TI THA KANO AURIO

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

γράφω και πάλι. το ενυδρείο μου έχει ακόμα αυτό το πρόβλημα μέσα σε 2 μήνες έχω χάση της καλύτερες αφρικανές μου, και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. σε διαφορα μαγαζιά που γύρισα μου είπαν για υδρωπικία αλλα μου είπαν για το έντερο και για κακή διατροφή, τι απόλα να ισχύ;; έχω δοκιμάσει τα πάντα "τρεμαζολ" κάποιοι μου είπαν για αντιβίωση flatzil, έχω δοκιμάσει ένα σορό φάρμακα και τίποτα δεν έχει κάνει δουλειά. εκεί που πίστευα πως ήταν όλα καλά μια αφρικάνα μου χθες που την έχω μέσα στο ενυδρείο από τότε που το έστησα δηλαδή πριν περίπου 2 και κάτι χρονια την έχασα ξαφνικά σήμερα το πρωί, συμπτώματα; όλη μέρα χθες ανόρεκτοι το βραδυ λίγο πρήξιμο στην κοιλια και το πρωί παρα πολύ φουσκωμένο το ψάρι χωρίς να εξέχουν λέπια η να έχει αλλοιώσεις η οτιδήποτε άλλο στα πτερύγια της και ξαφνικά ασταθές κολύμβηση και μετά νεκρό, όλα κάπως έτσι έχουν φύγει με διαστήματα 10 με 15 μέρες το ένα από το άλλο. να τονίσω πως έχω δοκιμάσει και συνεχίζω να ταΐζω με υγρό σκόρδο που μου έχουν δόση από κατάστημα όλες της αφρικανές γιατί μου είπαν πως η τροφή δημιουργεί προβλήματα εντέρου καμια φορα

φάρμακα που έχω δοκιμάσει είναι FLATZIL ΑΝΤΙΒΊΩΣΗ, "ΒΑΚΤΟΠΟΥΛ" αν θυμάμαι καλά και "ΒΑΚΤΟΠΟΥΛ" DIRECT επίσης αν θυμάμαι καλά, αποτέλεσμα όμως τίποτα.

οποιος έχει γνώσει η έχει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα περάσει στο παρελθόν θα ήταν ευχάριστο να παραθέσει την γνώσει του. :buttrock:^_^:rasp::wacko::wacko::wacko:

τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...