Jump to content

θαμπωμα.....


Recommended Posts

καλησπερα!φτοιαχνω ενα nano reef 30l κ ενο ολα ηταν μια χαρα μεσα σε 3 ωρες θαμπωσε το νερο κ ψωφησαν τα 2 ψαρια που ειχα (1clown k 1 blue tank)μονο το σαλιγκαρι εμεινε..εκανα τεστ νιτρικα κ αμονια κ ειναι οκ κ τα 2. τι μπορει να εγινε? στο ενυδρυο εχω(λογο του οτι ειμαι ασχετος ακομα) περνω ετοιμο στρωμενο νερο της nature's ocean(nutri.seawater) ζωντανη αμμο τις ιδιας εταιριας 3 κιλα βραχο. ενα σαληγαρι.μια ανεμονη (δεν θυμαμε ονομα) κ ενα πολυποδα.εχω ενα εσωτερικο φιλτρο (με ανθρακα σφουγαρι κ υαλοβαμβακα)(σκιμερ θα πηγενα να παρω αυριο). τα ψαρια τα εβαλα πριν 3 μερες. ο clown ηταν μια χαρα το blue tank φερονταν παραξενα, ηταν συνεχεια πισω απο τουσ βραχους κ πηγενε σαν μεθυσμενο... εφυγα για 3 ωρες απο το σπιτι κ οταν γυρισα βρικα το νερο θαμπω κ τα ψαρια νεκρα...ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι στο ΝΑΝΟ σου ΔΕΝ έπρεπε να βάλεις blue :wub: και ακόμη περισσότερο την ανεμώνη :D:rasp::rasp: ...,......και τα δυο είναι δύσκολα ζωντανά, θέλουν αρκετά λίτρα νερού, και προπαντός ΣΤΡΩΜΕΝΟ ενυδρείο.

Για το ενυδρείο που έχεις 1 – 2 κλοουνακια είναι αρκετά

Link to comment
Share on other sites

για την ανεμονη το σκευτικα κ εγω οτι δεν επρεπε να την βαλω αλλα λιγο αργα.....τι λετε να κανω τωρα ωστε να μπορεσω να ξαναβαλω ψαρια? αλλαξα σχεδον ολο το νερο κ τωρα ειναι καθαρο.αλλα δεν βαζω ψαρι. παω να παρω σκιμερ πρωτα..

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εχεις τον βραχο μεσα.Ποσο καιρο δουλευει το ενυδρειο.Πες μας λιγο τις μετρησεις αναλητικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...