Jump to content

Recommended Posts

εδω και 2 μερες περιπου ενας απο τους δισκους μου εχει σκουρινει και ξυνεται (οχι παντα) στα διφορα φυλα ττων φυτων του ενυδρειου.επισης κινειται οχι με δυσκολια αλλα σαν να παιζει τρωει κανονικα .πιστευεται οτι ειναι ασθενεια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ρωταω λεπτομεριες αλλες (αν και μου χρειαζονται ) πιστευω σαν παλιος στο ΑΖ εισαι σχολαστικος στη διατηρηση των δισκων .

Βαλε Εκτοζον μαζι με αλλαγη νερου και πιστευω οτι θα εισαι εντάξει .

Το αργότερο σε δυο ημέρες θα πρέπει να μας ενημερώσεις οτι ολα πανε καλα .

Αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη νερου εκανα χθες 100 λιτρα.σε περιπτωση ασθενειας εχω ενυδρειο καραντινα.κατα την γνωμη σου να τον βαλω αμεσα εκει και να αρχισω θεραπεια αμεσα ή να περιμενω να δω πως παει?

Link to comment
Share on other sites

Εφ οσον εκανες αλλαγη νερου χθες βαλε σημερα το Εκτοζον μεσα στο ενυδρειο οχι στη καραντινα ακομα .

Link to comment
Share on other sites

το εκτοζον ομως υπαρχει περιπτωση να επιδρασει αρνητικα στους υπολοιπους οργανισμους του ενυδρειου?

Link to comment
Share on other sites

Απορω που δεν το χρησημοποιης προληπτικα καθε 20 ημερες !

Σαφως και δεν εχει καμία αρνητική επίδραση .

Εκτος του οτι χτυπα παρασιτα και μυκητες βελτιωνει την οξειδοαναγωγή του νερου βελτιωνει το υπάρχον οξυγόνο να γινεται ποιο εύληπτο και κατα συνεπεια βελτιωνει τη λειτουργία του βιολογικου μας φιλτρου .

Link to comment
Share on other sites

το προιον αυτο δεν το γνωριζα οποτε οκ θα το χρησιμοποιησω αμεσα.ευχαριστω φιλε σταματη :D

Link to comment
Share on other sites

Πως είμαστε σήμερα ;

Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει.ο δισκος ξαναβρηκε το χρωμα του.εριξα και to ektozon .ευχαριστω για τις συμβουλες. :excl::excl::D:D:excl:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσεις να κάνεις μια περίληψη και να γράψεις την ιστορία εδώ ;

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=132103

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...