Jump to content

Malawi 360 Litres


odin79

Recommended Posts

Όγκος:360 λιτρα

Κατηγορία:malawi

Φυτά:anubia valisneria

Ψάρια / Άλλα είδη pseudotropheus socolofi 5,labeotropheus trewavasae 4,melanochromis johanni 4

Διακοσμητικά υλικά:πετρες λαβας και αμμος

(χαλίκι, ξύλα κ.λ.π.)

Φόντο:αφισα μαυρη

Φωτισμός:2 τ8

Διάρκεια φωτισμού:9 ωρες

Φιλτράρισμα:1 ehein 2217 kai 1 eheim 2213

Θερμοστάτης:300w

Λίπανση:

Παροχή CO2:

Παράμετροι:

pH:8.3

Γενική σκληρότητα (GH):13

Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):

Αμμωνία (ΝΗ3) 0

Νιτρώδη (ΝΟ2):0

Νιτρικά (ΝΟ3):0

Αλλαγές νερού:30 τοις εκατο καθε εβδομαδα

Θερμοκρασία:27

Άλλες πληροφορίες:προσπαθησα νακανω το στησημο τωμ πετρων συμφωναμε τον χρυσο κανονα (1/3) δεν ξερω αν τα καταφερα..

Φωτογραφία:

post-6223-1210363178_thumb.jpgpost-6223-1210363236_thumb.jpgpost-6223-1210363285_thumb.jpgpost-6223-1210363318_thumb.jpgpost-6223-1210363368_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο!!

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο.Μονο χαμηλωσε λιγο τη θερμοκρασια.Στους 25 ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο.Μονο χαμηλωσε λιγο τη θερμοκρασια.Στους 25 ειναι καλα

:D

ευχαριστω για τα καλα σας λογια...οι φωτογραφιες το αδικουν αρκετα

Έγινε επεξεργασία - odin79
Link to comment
Share on other sites

αρκετα περιεργο σαν ακουασκειπινγκ.

περιεργα ομορφο θα ελεγα,αν και ειναι αρκετα μουντο σαν συνθεση.

αυτο που μαλλον δεν μου αρεσε αγαπητε φιλε ειναι το στησιμο των βραχων.δεν φαινονται σταθερα,και `μου δεινουν ενα αισθημα ανασφαλειας οτι ολα θα γκρεμισουν σαν τραπουλοχαρτα.

εισαι σιγουρος οτι ειναι τα παντα 150% σταθερα..?σε ρωταω γιατι οι κιχλιδες σκαβουν πολυ και ειναι κριμα να βρεθεις προ εκπληξεως....

Link to comment
Share on other sites

ειναι κολημενες σε συσταδες οι πετρες και πατανε σε φελιζολ.το εκανα αρκετα προσεκτικα φιλε κlaz γιατι στο περελθον μου εσπασε ενα ενυδρειο και επαθα ψυχολογικα απο τοτε,για αυτο και επελεξα αυτε τις πετρες αφ`ενως γιατι μου αρεσαν αισθητικα και αφ`εταιρου γιατι ειναι αρκετα ελαφρες

Έγινε επεξεργασία - odin79
Link to comment
Share on other sites

οκ.καλη συνεχεια τοτε,και αφου σ'αρεσει οπτικα το ενυδρειο σου μην ακους κανεναν..!!!!

(και`οντως χαμηλωσε τη θερμοκρασια για να.μην πειραξεις τον μεταβολισμο τους,και στους 24 μια χαρα θα ειναι. και προσθεσε ακομη μερικες βαλισνεριες...)

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

οκ.καλη συνεχεια τοτε,και αφου σ'αρεσει οπτικα το ενυδρειο σου μην ακους κανεναν..!!!!

(και`οντως χαμηλωσε τη θερμοκρασια για να.μην πειραξεις τον μεταβολισμο τους,και στους 24 μια χαρα θα ειναι. και προσθεσε ακομη μερικες βαλισνεριες...)

την κατεβαζω ηδη την θερμοκρασια 1 βαθμο την ημερα..μου αρεσει φιλε klaz το ενυδρειο μου αλλα οταν πολυ εμπειροι ανθρωποι με καταπληκτικα ενυδρεια και καθολικη αποδοχη της δουλειας τους μου λενε την γνωμη τους δεν εχω παρα να την ακουσω και να δω αν εχουν δικιο..οι βαλισνεριες την δευτερα!!ευχαριστω πολυ για την ανταποκρηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε ωραίο το ενυδρείο σου.Μία ερώτηση μόνο.ΤΟ Ph και η ολική σκληρότητα είναι απο το νερό της βρύσης ή το φτιάχνεις εσύ ; και αν ναι με το πιό τρόπο το κάνεις.

Ευχαριστώ ,φιλικά Σωκράτης :D

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε ωραίο το ενυδρείο σου.Μία ερώτηση μόνο.ΤΟ Ph και η ολική σκληρότητα είναι απο το νερό της βρύσης ή το φτιάχνεις εσύ ; και αν ναι με το πιό τρόπο το κάνεις.

Ευχαριστώ ,φιλικά Σωκράτης :D

εχω βαλει τριμμενο κοραλι στην αμμο σε αναλογια 1προς 3.μετα οι εξοδοι των φιλτρων ειναι αντικρυστα και κανει αρκετο κυμματισμο για οξυγωνωση και για αερισμο του νερου οποτε γιαυτο εχω αρκετο ph για to gh εβαλα μια φορα διτανθρακικο νατριο εχω κανει 3 αλλαγες νερου και δεν εχει πεσει.τελος να σου αναφερω οτι τα τεστ ειναι της σερα και το χρωμα που προκυπτει ειναι πανω απο8 και κατω απο 8.5 οποτε το 8.3 ειναι κατα προσεγγιση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...