Jump to content

Νεος ζητει βοηθεια!!!!!


Recommended Posts

γεια σε ολους!!!!ειχα εδω κ καιρο ενα 60 λιτρα ενυδρειο.τελικα με πολυ οικονομια και μερακι απεκτησα ενα 180λιτρα με ραμιρεζι.το προβλημα μου ειναι οτι το 60 το ξαναεφτιαξα για φιλοξενησω ενα ζευγαρι απο αφρικανες.ομως προβλημα!!!!το pet shop μου ειπε πως δεν θα ξαναφερει κιχλιδες και ειναι το μοναδικο στην καβαλα!!!!!(αν ειναι δυνατον!!)εχα ετοιμασει το ενυδρειο καταλληλα με αμμο και ασβεστολιθικες πετρες!!!τι αλλο θα μπορουσα να βαλω!λογο οικονομικων δεν μπορω να το αλλαξω!!! οι μετρησεις: pH:7,8-8

(ΚΗ):11

(ΝΗ3):0

(ΝΟ2):0

Link to comment
Share on other sites

Καλός μας ήρθες.....Δέν πιστεύω ότι δέν θα ξαναφέρουν αφρικάνες μιάς και είναι εμπορικά ψαράκια αλλά σε αυτό το PH και σκληρότητα δέν έχεις και πολλές επιλογές....

Δέν μπορεί να σου στείλει κάποιο κατάστημα από Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι δεν θα ξαναφερει και οντως μου εκανε εντυπωση μηπως ηθελε να μου πουλησει οτι ηθελε αυτος!ξερεισ κανενα καταστημα θεσσαλονικη που μπορει να μου στειλει?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβα;Δηλαδη αντι να σε εξυπηρετησει σαν πελατη,προσπαθει να σε πεισει να κανεις κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβα;Δηλαδη αντι να σε εξυπηρετησει σαν πελατη,προσπαθει να σε πεισει να κανεις κατι αλλο;

Προφανως νιμιζωντας οτι δεν γνωριζω ηθελε να με πουλησει κατι που ειχε εκεινη τη στιγμη!μου ελεγε να βαλω σκαλαρια η γκαπυ. τι θα μπορουσα να βαλω πραγματικα αν δεν βρω τις αφρικανες?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως νιμιζωντας οτι δεν γνωριζω ηθελε να με πουλησει κατι που ειχε εκεινη τη στιγμη!μου ελεγε να βαλω σκαλαρια η γκαπυ. τι θα μπορουσα να βαλω πραγματικα αν δεν βρω τις αφρικανες?

μια καλη λυση ειναι τα ζωοτοκα..

Link to comment
Share on other sites

μολις πηγα στο pet shop και μου ειπαν πως ειχαν 200 κομματια απο αφρικανες αλλα τα εστειλαν αθηνα γιατι ειχαν μεγαλη ζητηση εκει!!!!Δυσκολα να ξαναφερει για του επομενους 6 μηνες μου ειπε!!!!!!!Τι αλλο θα μπορυσα να κανω ρε παιδια?δεν με βοηθησαν τα καταστηματα που υπαρχουν στο forum διοτι ειναι μακρια και πως θα τα φερω στην Καβαλα?τι Ψαρια να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ Lamprologus multifasciatus? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΑ?ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΑ Labidochromis caeruleus ΑΛΛΑ ΚΣΕΡΩ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΑ ΛΙΤΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...