Jump to content

Καλώς σας βρήκα!


tzafarela

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμβολή σας σε αυτό το χόμπι :D !!

Ασχολούμαι με τα ενυδρεία εδώ και 3 χρόνια αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό, ξεκίνησα με μια μονομαχίνα η οποία δυστυχώς αρρώστησε (μεγάλη στεναχώρια τότε), συνέχισα σε ένα ελαφρώς μεγαλύτερο ενυδρείο 40*30*25 περιπου με γκάπι και γατόψαρα αλλά αναγκάστηκα να τα δώσω και να σταματήσω να ασχολούμαι με το "άθλημα" γιατί λόγω υποχρεώσεων (ταξίδια κτλ...) δεν΄ήμουν σε θέση να τα φροντίζωκαι δεν ήθελα να τυρρανιούνται.

Πήρα την άπόφαση ,τώρα που έχω χρόνο να αφιερώσω,να ξαναασχοληθώ πιο ενεργά!

Τότε ας πούμε δεν είχα σκεφτεί καν να φυτέψω και τώρα έχω διαβάσει τόσα πολλά που θέλω να αρχίσω να το κάνω.

Προς το παρόν διαθέτω ένα πολύ μικρο ενυδρείο 60*30*30. Η λατρεία μου είναι οι κιχλίδες αλλά προφανώς δε χωράει ούτε μια σε ένα τέτοιου μεγέθους ενυδρείο. Γι'αυτό σκέφτομαι για "μικροκιχλίδες"(ramirezi ας πούμε) έστω ένα ζευγαράκι αν αρκούν τα λίτρα. Έπειτα για φυτά σκέφτομαι vallisneria tiger kai ανούμπιες καθώς διάβασα πως είναι καλό ξεκίνημα για αρχάριους και δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικά.Αρκεί τα ψάρια να ταιριάζουν με αυτά τα φυτά.Αυτά!Θέλω να φτιάξω ένα ενυδρείο που να μη τυραννιούνται τα ψάρια και να βλέπω πραγματικά τη συμπεριφορά τους!Γι'αυτό και έχω πολλές απορίες τις οποίες και θα παραθέσω στα κατάλληλα topics λίαν συντόμως ελπίζοντας στη βοήθειά σας!

Cheers!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στην ομορφη παρεα μας..!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες tzafarela στο forum μας!!

Πιστελυω ότι στις σελίδες μας, θα βρεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι για το νέο σου ξεκίνημα.

Καλή περιήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες!!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες και καλο διαβασμα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...