Jump to content

Recommended Posts

ΣΤΟ 1 ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ 280 ΛΙΤΡΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΤΗΡΟΥΣΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΔΟ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑ 2 ΠΛΕΚΟ 4 ΣΙΛΒΕΡ ΣΑΡΚ 1 ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΓΚΑΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΚΑΛΑΧΕΡ.ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ 3 ΜΙΚΡΑ ΓΚΑΛΑΧΕΡ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ.

Η ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΕΓΕΙΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ. ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΤΑ 3 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΙΑ ΛΕΥΚΗ ΒΛΕΝΗ ΚΑΙ ΑΣΠΡΑ ΣΗΜΑΔΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΕΣΧΑ 2000 ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΟ.ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΝΕΚΡΑ.ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ (ΟΧΙ ΜΕ ΣΚΟΥΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ) ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΛΙΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΙΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ 7-8 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΒΑΛΑ 5 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΙΛΒΕΡ ΣΑΡΚ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΟΛΑ ΝΕΚΡΑ .

ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΛΙΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ.ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΛΛΑ ΨΑΡΑΚΙΑ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ).

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ. ΤΑΣΟΣ-ΣΤΕΡΓΙΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νομιζω οτι η αμμωνια ανεβηκε στα υψη.Εχεις και εβαλες πολλα ψαρια για τα λιτρα σου.

Τα καρχαριακια ο γκαλαχερ οπως και τα πανγκασιους ζουν σε παρα πολλα λιτρα μονο....

Απο μετρησεις ειδες καθολου οταν εγινε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΚ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΑ 3 ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΚΑΛΑΧΕΡ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΚ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΑ 3 ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΚΑΛΑΧΕΡ.

Και να μετεφεραν καποια αρρωστια ειναι δυσκολο να κολλησει τα υπολοιπα σε τοσο λιγο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Τάσο.

Πρώτα από όλα καλώς ήρθες στο Aquazone.... :bowdown:

Τα λίτρα σου είναι πολύ λίγα για τα είδη που είχες διαλέξει και θα σου συνιστούσα το επόμενο 'setup' που θα κάνεις να είναι πιό προσεκτικό για να μήν έχεις απώλειες.....

Τα ψαράκια σου τα έχασες από πρωτογενείς βακτηριακές μολύνσεις από αυτά που περιγράφεις και όχι από αμμωνία ?Δεν υπάρχει περίπτωση μεσα σε τρείς ώρες να έπαθαν 'ammonia burn'....

Θα σου πρότεινα πρίν από το στρώσιμο να κάνεις μία ισχυρή απολύμανση στο ενυδρείο με κάποιο αντιβακτηριακό για ενυδρειακή χρήση....

Κράτα μας ενήμερους με την εξέλιξη του ενυδρείου...... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μιπως εβαλες ή επλινες το ενυδρειο με κατι χημικο που ειναι θανασιμο για τους οργανισμους σου?Απο την ωρα που ξαναεστροσες το ενυδρειο μπορει να ειναι νωρις 7-8 μερες για νεα ψαρια.Εχεις καλες τιμες νερου οπως λες.Σκεψου και την εκδοχη της αρρωστιας.ΑΛΛΑ Ας ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙ EXPERTS...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ..........ΝΑ'ΣΤΕ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...