Jump to content

καλησπερα σας


kosger

Recommended Posts

φιλοι μου καλησπερα!!

με λενε κωστα και για πρωτη μου φορα εχω ενυδρειο!!!(πολυ καιρο το ηθελα!!)

μου το εφεραν χθες δωρο για την γιορτη μου!! και χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!

ειναι 50λιτρων και εχει θερμοστατη και φιλτρο !! του εβαλαν (οι φιλοι μου) και πετρες απο ποταμι τις οποιες και τις αγορασαν απο το μαγαζι !!!

το εβαλα χθες σε λειτουργια και του εριξα καποιο αντιχλωριουχο υγρο!!

μου ειπαν οτι απο το σαββατο 8α μπορω να βαλω ψαρακια μεσα!!

1) τι ψαρακια να βαλω για αρχη?(κατι ευκολο σκεφτομαι για να αρχισω να μαθαινω)

2) χρειααζεται να κανω κατι αλλο τωρα στην αρχη ή ειμαι καλα?

αν μπορειτε να βοηθησετε θα γινομουν πολυ χαρουμενος!

ευχαριστω και θα ειμαι εδω για να παρακολουθω και να συμμετεχω οσο μπορω σε αυτο το forum!!

Έγινε επεξεργασία - kosger
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κώστα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Το ενυδρείο σου χρειάζεται στρώσιμο προτού να βάλεις τα ψάρια σου. Διάβασε πρώτα τα σχετικά άρθρα που υπάρχουν στο site και καλή συνέχεια με το ενυδρείο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Welcome to AZ!!!!!!!!

Kαταρχην πρεπει να σου πω καλη επιτυχια με το πρωτο σου ενυδρειο..

Καταρχας πρεπει να σου πω οτι δεν πρεπει να βιαστεις γιατι θα εχεις απωλειες..

Κατα την γνωμη μου πρωτα ψαρια θα πρεπει αν μπουνε σε 2-3 εβδομαδες.Ας σρτωσει πρωτα το ενυδρειο και μετα το συζηταμε...Ετσι κιαλιος θα παρεις πολλες γνωμες που θα σε οδηγησουν στο καλυτερο αποτελεσμα...

Επειδι λοιπον εισαι καινουριος διαβασε αυτο:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=5266

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=1563

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=598

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας!

Δώσε μεγάλη προσοχή στο στρώσιμο του ενυδρείο σου. Αυτό θα σε βοηθήσει ώστε να μην απογοητευτείς και χάσεις τον ενθουσιασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες σας !! θα τις ακολουθησω και θα κοιταξω να κανω ενα πολυ καλο ενυδρειο!!

να ρωτησω τωρα κατι που μου ειπε καποιος φιλος!! "μην βαλεις χρυσοψαρα στο ενυδρειο για ειναι πολυ βρωμικα και μετα δεν θα μπορεις να βαλεις αλλο ειδος μεσα"

ισχυει κατι τετοιο παιδια? βρωμιζει πιο ευκολα το ενυδρειο με τα χρυσοψαρα? αν πω μετα να αλλαξω και να βαλω αλλο ειδος μεσα θα μπορει να επιζησει αυτο?

:bowdown::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες σας !! θα τις ακολουθησω και θα κοιταξω να κανω ενα πολυ καλο ενυδρειο!!

να ρωτησω τωρα κατι που μου ειπε καποιος φιλος!! "μην βαλεις χρυσοψαρα στο ενυδρειο για ειναι πολυ βρωμικα και μετα δεν θα μπορεις να βαλεις αλλο ειδος μεσα"

ισχυει κατι τετοιο παιδια? βρωμιζει πιο ευκολα το ενυδρειο με τα χρυσοψαρα? αν πω μετα να αλλαξω και να βαλω αλλο ειδος μεσα θα μπορει να επιζησει αυτο? τα χρυσόψαρα εκτος αυτου είναι ψάρια κρύου νερου και δεν πάνε μαζι με τροπικά.Διαλεγεις και παίρνεις!

:bowdown::buttrock::buttrock:

Καλως ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...