Jump to content

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΝΕΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΦΙΛΟΥ


eyripidis

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΜΠΙ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ Μ'ΕΝΑ 60ΛΙΤ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΕΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΡΟΠΙΚΑ ΨΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ Μ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ,1 350ΛΙΤ ΜΕ ΣΥΝΟΛΟ 35 ΨΑΡΙΑ(20 ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΔΗ ΚΙΧΛΙΔΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ 15 ΔΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΨΑΡΟΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΑ)ΤΟ ΦΟΝΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ ΚΑΙ Η ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΤΡΟΣΠΗΛΙΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ(PSEDOTROPHEUS SOCOLOFI)ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΔΙΑΙΩΝΙΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ.ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΛΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΣΧΕΣΗ)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τοτε η πειρα σου θα επρεπε να σου πει οτι εφ οσον εχεις κιχλιδες αφρικανικες απ οτι καταλαβα,δεν βαζεις αλλου ειδους ψαρια,ακριβως γιατι ειναι κριμα να πηγαινουν στον ψαροπαραδεισο;Επισης η δικη μου μικρη πειρα μου λεει,οτι 35 κιχλιδες που θες να φτασεις σε αριθμο,ειναι πολλες για τα 350 μεικτα λιτρα φανταζομαι......

Link to comment
Share on other sites

Για σου eyripidis προσπαθησε με περισσοτερο διαβασμα απο εδω μεσα και σιγουρα θα καταλαβεις μεγαλη διαφορα στης γνωσεις σου , οπως βοηθηθηκαμε ολοι , πιστευω οτι και μονος σου θα καταλαβεις οτι πρεπει να αλλαξεις αρκετα πραγματα στο ενυδρειο σου , καλη συνεχεια !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ευριπίδη και καλώς ήρθες στο φόρουμ μας εύχομαι να τα λέμε συχνά όπως υπόσχεσαι. Επίσης κάνε και μια παρουσίαση του ενυδρείου σου στην ανάλογη κατηγορία.

ΥΓ.

Αν μπορείς σε παρακαλώ γράφε με μικρά ελληνικά και όχι κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΙΣ 35.ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΨΑΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΑΠΛΩΣ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΜΙΚΡΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΕΓΩ.ΜΕ Τ'ΑΛΛΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ.ΕΧΩ ΤΟ ΓΝΩΘΙ Σ'ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΠΛΩΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ Μ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΜΠΙ.ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΚΤΗ ΓΙΑ ΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΨΑΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη αυτοπεποιθηση εχεις βασικα. Κανεις το ενα λαθος πισω απο το αλλο.

Κατσε και διαβασε.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΙΣ 35.ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΨΑΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΑΠΛΩΣ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΜΙΚΡΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΕΓΩ.ΜΕ Τ'ΑΛΛΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ.ΕΧΩ ΤΟ ΓΝΩΘΙ Σ'ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΠΛΩΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ Μ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΜΠΙ.ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΚΤΗ ΓΙΑ ΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΨΑΡΙΑ

Αν νομιζεις φιλε μου οτι εδω προσπαθουμε να δειξουμε ποιος ειναι ο καλυτερος κανεις λαθος.Και δεν ειναι το μοναδικο οπως σου ειπαν ηδη και τα αλλα παιδια..Λες δεν εγινες μελος για να το παιξεις εμπειρος,αλλα απο την πρωτη στιγμη λες οτι η εμπειρια σου ειναι μεγαλυτερη του χρονου ενασχολησης σου.Αυτο μου λες πως γινετε;Και βεβαια σε λιγο χρονο στο ενυδρειο σου θα συνυπαρχουν τα σωστα ψαρια,αφου θα εχουν φαει πρωτα τα υπολοιπα κακομοιρα ασυμβατα με αυτα.Κατσε φιλε μου να διαβασεις οπως κανουμε ολοι μας εδω.Ακομη και ο πιο<< εμπειρος>> παντα κατι εχει να μαθει.Εγω που σου λεω αυτα,ειμαι λιγοτερο εμπειρος απο σενα,δεν εχω ομως στο ενυδρειο μου μαζι Nibochromis Venustus kai Gurami, ουτε Zebra με Molly.Παντα φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει λαθος δικο μου εγω φταιω για την κακη αρχη.Παντως χαιρομαι που θα επικοινονω με ατομα που γνωριζουν πολλα απο ψαρια(δεν θελω ουτε να τα χαρισω ουτε να τα πουλησω τα πλεοναζοντα ψαρια απο τις κιχλιδες απλως αυτη τη στιγμη δεν μπορω για αλλο ενυδρειο)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κριμα ομως να πανε αδικοχαμενα;Πιστευω η καλυτερη λυση θα ηταν να τα χαρησεις σε καποιον.Αν βαλεις μια αγγελια εδω στο φορουμ,καποιος θα βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτηκα αλλα 6 μηνες ζουν αρμονικα ειναι περιπου ιδιο μεγεθος.Παντως εαν δε μπορεσω να τοποθετησω αλλου τοτε σιγουρα θα τα χαρισω σε οποιον θελει στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ καλωσορίζουμε τα νέα μέλη.

Θα έρθει η στιγμή που ο φίλος μας αν θέλει θα μας παρουσίαση το ενυδρείο του και εκεί μετά μπορούμε να συζητήσουμε.

Και φίλε Ευριπίδη δεν έκανες κακή αρχή ο κάθε ένας μπορεί να εκφραστή ελευθέρα, φτάνει να μη θίγουμε την προσωπικότητα του άλλου.

Και τέλος το γράφω αυτό για όλους δεν κάνουμε διαγωνισμό γνώσεων και δικαιολογούμε 100% κάποιους που πιστεύουν ότι έχουν γνώσης. Όταν δεν έχουμε μέτρο σύγκρισης δεν μπορούμε να γνωρίζουμε σε τη βαθμό γνώσης βρισκόμαστε. Επίσης η γνώση δεν εξαρτάτε από τα χρόνια, υπάρχουν χομπιστες που είναι δέκα χρόνια στον χώρο και ξέρουν μόνο τα βασικά και άλλοι πάλη που είναι ένα χρόνο και έριξαν το διάβασμα της αρκούδας και ξεπέρασαν κατά πολύ κάποιους που είναι χρόνια στον χώρο.

ΥΓ.

Σε ευχαριστώ φίλε Ευριπίδη που γράφεις με μικρά

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum μας, και καλή συνέχεια :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.... και καλό διάβασμα!!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για την υποδοχη, ελπιζω να μπορεσω σε λιγο καιρο να παρουσιασω το ενυδρειο μου

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε Ευρυπίδη. Καλή διαμονή και καλή μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...