Jump to content

απορια σχετικα με γεννες


Recommended Posts

Χαιρετω ολους τους φιλους του aquazone.gr εχω μια απορεια σχετικα

με τα ψαρια που εχω στο ενυδρειο μου και αφορα το οτι δεν εχω δει ουτε μια γεννα

σε αυτο.

Τα ψαρια μεσα στο ενυδρειο(340λτ) ειναι γυρω στους 10 μηνες και παρολα αυτα δεν εχουν κανει ουτε μια

γεννα.

Δεν ξερω εαν ενοχλουνται απο τα pleco 2-3 η απο το γατοψαρο(αφριψανος κλοουν) η εαν πρεπει απλως να κανω και αλλο υπομονη... :bowdown:

το ενυδρειο ειναι σχετικα ησυχο(χωρις μαχες)

τα ατομα που εχω μεσα ειναι....

2 frontoza

7 Lamprologus brichardi

5 Neolamprologus moorii

8 Cyprichromis leptosoma

4 leleupi

2 calvus

φιλικα Γιωργος

neomooriicambr9.jpg

cyplep2cc8.jpg

brichardilm2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο και που δεν εχεις συγκρουσεις λογω των 7 brichardi,αλλα και που δεν εχεις γεννες τουλαχιστον απο αυτα.Εγω εχω 2 απο τον Νοεμβρη,και αυτη τη στιγμη ουτε και ξερω ποσο γοννο εχουν κανει.......

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο και που δεν εχεις συγκρουσεις λογω των 7 brichardi,αλλα και που δεν εχεις γεννες τουλαχιστον απο αυτα.Εγω εχω 2 απο τον Νοεμβρη,και αυτη τη στιγμη ουτε και ξερω ποσο γοννο εχουν κανει.......

[/quote

αυτο λεω και εγω φιλε αλλοι γνωστοι μου 2 εχουν και βγαζουν γεννες .

Ο αδερφος μου πηρε 6 μονα τους σε ενα ενυδρειο 120λτ και εχουν κανει 3 ζευγαρια με μικρα ολα :thumbup::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

εμεις εδω τιποτα :rasp::rasp::thumbup::bowdown::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Απο τα Lamprologus brichardi θα δεις αν εχεις σπιλιες ειναι απο τα ποιο ευκολα απο ΤΑΝΓΑΝΥΙΚΑ , τωρα για τα υπολοιπα μαλον πρεπει να τα βαλεις ανα ειδος γιατι σε κοινωνικο ενυδρειο ειναι δυσκολο .

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι βλεπω κινησεισ για ζευγαρωμα απο το cyprichromis και απο τα brichardi αλλα τιποτα :bowdown::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...