Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας,

Ηρθε η ωρα να παρω και εγω την πρωτη μου ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη με σκοπο οχι μονο να απαθανατιζω τα τοπια τους φιλους και τις γενικα ομορφες στιγμες αλλα και για να εχω ομορφες φωτογραφειες απο το θαλλασινο μου ενυδρειο... :bowdown::buttrock:

Θα ηθελα να ροτισω αν καποιος εχει την Sony DSC-W300

και αν καποιος γωριζει για αυτην να μου δοσει τις εντυποσεις του...

Αυτη ειναι: :buttrock::rasp::rasp:

post-6787-1211797725_thumb.jpg

post-6787-1211797826_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη εχει το φανταστικο 13.6megapixels!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη σκευτομουνα να παρω thn sony w -170 που εχει 10.1 megapixels που κοστιζει 300Ε ενω με 50 Ε παραπανω περνω την sony w-300!!νομιζω οτι αξιζει για 50Ε να παρω την ακομα καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

Επισις θα ηθελα να μου πειται πια θα πρεπει να επιλεξω απο τις 2?

Την Sony dsc-w300 ή sony w-170?

Link to comment
Share on other sites

τα δυο μοντελα δεν τα γνωριζω.αν θελεις ποιοτητα φωτο τοτε κοιτας τι φακο φορανε αν θελεις τεραστιο μεγεθος αφισα κτλ. τοτε megapixel

Link to comment
Share on other sites

Και να εχεις υποψη σου οτι με περιπου 400 € παιρνεις πλεον dSLR που λογικα θα σου δωσει καλυτερη φωτο απο οποιαδηποτε compact.

Προσωπικά θεωρω πολλα τα 300 € για compact μηχανη...

Link to comment
Share on other sites

Τα MPixel δέν είναι το πάν....... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Παντος τωρα που κοιταω και τις DSLR εχουν 150Ε παραπανω οποτε δεν νομιζω να τις προτιμισω...Ισως παρω την sony γιατι ειναι και μικροκαμομενη και ειναι οτι πρεπει για ταξιδια κ.λ.π

Δεν θα την χρεισημοποιω μονο εγω αλλα και η οικογενεια μου και κεινοι προτιμονουν την sony...

Οσο για τα πιελ συμφωνο αλλα δεν μ χαλανε 13.6 megpixels

Ετσι κιαλιος αν κοιταξετε τα χαρακτηριστικα της ειναι πολυ καλα για compact μηχανη....

Link to comment
Share on other sites

pixel*

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη και εγω ψαχνω για μηχανη απο προσωπικη πειρα ( χωρης να ξερω πολλα ) εχω δοκημασει την CANON IXUS 75 ψηφιακη , ευχαριστημενος με φωτο αλλα στο ενυδρειο χανει , παντος οι CANON εχουν ετοιμο προγραμμα για φωτο ενυδρειων και υποβριχιες φωτο ! :bowdown: Εγω μαλον CANON θα παρω γιατι και αλλοι που ασχολουνται μου ειπαν οτι ειναι απο της καλητερες ! ΨΑΧΤΩ !!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και για CANON .Σιγουρα ειναι οι καλυτερες φωτογραφικες μηχανες αλλα προτιμω τις SONY....

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ! Περιμενουμε φωτο μολης επιλεξεις ! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Και να εχεις υποψη σου οτι με περιπου 400 € παιρνεις πλεον dSLR που λογικα θα σου δωσει καλυτερη φωτο απο οποιαδηποτε compact.

Προσωπικά θεωρω πολλα τα 300 € για compact μηχανη...

:buttrock::buttrock::rasp::rasp::thumbup: dslr με τιμες κοντα στα 450€.

δεν θελω να πω καταστημα στον αερα, αν θελεισ με ρωτας και σου λεω με pm/.

οσες τυπωμενες ληψεις εχω δει απο sony ηταν υποδεεστερες του αναμενομενου. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Παντος τωρα που κοιταω και τις DSLR εχουν 150Ε παραπανω οποτε δεν νομιζω να τις προτιμισω...Ισως παρω την sony γιατι ειναι και μικροκαμομενη και ειναι οτι πρεπει για ταξιδια κ.λ.π

Δεν θα την χρεισημοποιω μονο εγω αλλα και η οικογενεια μου και κεινοι προτιμονουν την sony...

Οσο για τα πιελ συμφωνο αλλα δεν μ χαλανε 13.6 megpixels

Ετσι κιαλιος αν κοιταξετε τα χαρακτηριστικα της ειναι πολυ καλα για compact μηχανη....

Εγω ζαχαρωνω αυτή:

http://www.katerelos.gr/product_info.php?c...roducts_id=3288

Οποτε μια φτηνη compact για ταξιδια και πιο "καθημερινη" χρηση και μια dSLR για πιο δυσκολες καταστασεις.

Link to comment
Share on other sites

απο dslr και compact οι πρωτες εχουν καλυτερη ποιοτητα φωτογραφιας .το θεμα τις μεταφορας ειναι ενα θεμα.αυτο ομως εξαρταται απο τις προτημισεις του καθε αγοραστη.

Link to comment
Share on other sites

ι καλυτεροι φακοι που εχουν οι sony ειναι οι vario sonnar και vario sonnar T

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζαχαρωνω αυτή:

http://www.katerelos.gr/product_info.php?c...roducts_id=3288

Οποτε μια φτηνη compact για ταξιδια και πιο "καθημερινη" χρηση και μια dSLR για πιο δυσκολες καταστασεις.

:buttrock: απο το συγκεκριμενο καταστημα δεν θα εχεις εγγyηση αντιπροσωπειας , αλλα καποια αλλη δικη του κλπ...

ρωτα τιμη στο τηλ 3618235 για μηχανη αντιπροσωπειας. :bowdown:

(δεν θα εδινα τηλ στον αερα αν δεν εδινες και εσυ το site )

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί την αγορά από eBay; Με τα λεφτά που θα δώσεις για την Σονυ εδώ θα πάρεις DSLR.

Τα megapixel δεν είναι το παν και η ποιοτητα των οπτικών στοιχείων μιας DSLR δεν συγκρίνεται με αυτά των compact.

Ο φίλος Zorba_The_Freak ζαχαρώνει την Nikon D40 , την οποία αγόρασα από eBay πριν απο δύο μήνες από πολύ αξιόπιστο μαγαζί με τελικό κόστος 326 € , μαζί με τα μεταφορικά.

Ξανασκέψου το και αν χρειαστείς παραπάνω βοήθεια στο θέμα eBay εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις οι DSLR δεν ειναι βολικες...Παω στο χωριο και θα ειμαι στην παραλια κα θελω να βγαλω μια φωτογραφεια με τους φιλους-οικογενεια

Θα βγαλω ολο αυτο το πραμα ?Η COMPACT ειναι πιο βολικη

Το ξανατονιζω, δεν την θελω μονο για την φωτογραφισει του ενυδρειου

Ετσι κιαλιος ειμαι 15 χρονων και δεν μετραει μονο η γνωμη η δικια μου αλλα και των γονιων που εκεινοι αποφασησαν να αγορασουμε μια φωτογραφικη μηχανη...Αλλος βαζει τα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

:buttrock: απο το συγκεκριμενο καταστημα δεν θα εχεις εγγyηση αντιπροσωπειας , αλλα καποια αλλη δικη του κλπ...

ρωτα τιμη στο τηλ 3618235 για μηχανη αντιπροσωπειας. :bowdown:

(δεν θα εδινα τηλ στον αερα αν δεν εδινες και εσυ το site )

Προσωπικά δεν το θεωρω διαφημιση το να δινουμε καποιο site ή τηλεφωνο αλλά βοήθεια στον συνχομπιστα που ψαχνει κάτι οπότε καλα έκανες και το έδωσες.

Αλλά τι ειναι εκεί? Ποιον ζητάμε?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το θεωρω διαφημιση το να δινουμε καποιο site ή τηλεφωνο αλλά βοήθεια στον συνχομπιστα που ψαχνει κάτι οπότε καλα έκανες και το έδωσες.

Αλλά τι ειναι εκεί? Ποιον ζητάμε?

λεπτο κατ'εμε το θεμα.

ειναι καταστημα φωτογραφικων και ζηταμε τιμη απλα.

ειναι μαλλον το φθηνοτερο

διορθωνω το τηλεφωνο γιατι το αλλο ηταν μαλλον φαξ.

σωστο τηλ ειναι το 3225809

δοκιμαστε το αξιζει :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...