Jump to content

τραγωδια


antonis t83

Recommended Posts

σημερα το μεσημερι μολις πηγα σπιτι με περιμενε μια δυσαρεστη εκπληξη.

το 1 απο τα 3 pygocentrus piraya μου ηταν μισοφαγωμενο αλλα ακομα ζωντανο.

τα αλλα 2 πλεον θα πρεπει να τα χωρισω ή να τα πουλησω εκτος αν βρω καποιο αλλο στο μεγεθος τους, γιατι θα εχω προβλημα...

τα ψαρια υπερταιζονταν καθημερινα . μολις ειχαν μπει σε κανουριο ενυδρειο 400 λιτρων.

χθες τους εκανα καθαρισμο ενυδρειου κ σημερα εντελως ξαφνικα ειχα αυτο το απροσμενο γεγονος...

δεν ξερω τι να πω. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Αντώνη εγώ πρέπει να σε κόλλησα. Και μου φαίνεται ότι είναι ψιλοσπάνια τα piraya. Εγώ τον σημαδεμένο τον έχω ακόμα μόνο του. Τρείς φορές προσπάθησα να τον βάλω μαζί με τα άλλα ..... αλλά..... Εν πάσει περιπτώσει λυπάμαι γιαυτό που έπαθες. Θα τα πούμε και τηλεφωνικώς.

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη είναι σύνηθες στα Piraya κατά την περίοδο της αναπαραγωγής να επιτίθενται σε θηλυκά που έχουν αυγά.

Τί μέγεθος έχουν τα ψάρια σου?

Αυτό που έφαγαν ήταν θηλυκό?Είχε αυγά?

Link to comment
Share on other sites

το 1 ηταν λιγο πιο μεγαλο . το ειχα παρει πρωτο. πανω απο 12 cm . τα αλλα 2 που εβαλα μετα περιπου στα 12 cm κ αυτα. ερλαφρως μικροτερα. το 1 απο τα 2 ηταν αυτο. τα αλλα 2 ειχαν πιο εντονο χρωμα. δεν ξερω αν ηταν θυληκο. δεν εκανα νεκροψια. δεν ξερω αν ειχε αυγα. ολα ηταν μονιμως πρησμενα απο το πολυ φαγητο. γαριδες - ψαρια. δεν μαλωναν συχνα αν κ εβλεπα κατι ουρες κομμενες αραια κ που. η θερμοκρασια στους 28(ασχετο).

πανω απο 100 ευρω ψαρι υγιεστατο εκανε φτερα. επειδη ηταν εγγυο?

δημητρη τωρα τι γινεται με τα αλλα 2??????????????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...