Jump to content

Ζητείται λύση για ενυδρείο με πάφερ.....


mahites9

Recommended Posts

καλησπέρα έχω ένα 60άρι στο οποίο είχα βάλει πριν περίπου 6 μήνες 6 πάφερ dwarf.μετά έβαλα και 4οτόκυκλους οι οποίοι πέθαναν όλοι.τώρα έχω και 4 κούλι λόυτς που είναι μια χαρά.

το θέμα είναι ότι τα πάφερ έχουν μείνει δυστυχώς 3 (μόλις έχασα το τρίτο).τα δύο μάλλον πήγα από σκούπα βυθού και το τρίτο από άγνωστο λογο.

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τώρα που έχω μόνο 3 πάφερ σε 60λίτρα μπορώ να βάλω και κάτι άλλο μέσα???άλλα πάφερ??????αν ναι ξέρετε κάποιο μαγαζί που να έχει???

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα να τα αφησεις οπως εχουν.Παλιοτερα που ειχες 10 ψαρια στα 6ο λιτρα σου αρεσε αυτο που εβλεπες.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τώρα που έχω μόνο 3 πάφερ σε 60λίτρα μπορώ να βάλω και κάτι άλλο μέσα???άλλα πάφερ??????αν ναι ξέρετε κάποιο μαγαζί που να έχει???

εσυ τι νομίζεις,? .....πρέπει να βάλεις και αλλα σε 60 λίτρα :bowdown::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο μια ερώτηση έκνα.

πριν πάρω τα πάφερ όλοι μου έλεγαν οτι σε 60 λίτρα 6 πάφερ είναι ιδανικα.....

Link to comment
Share on other sites

Κ' εγώ ερώτηση σου έκανα,................

καί θα σου κάνω αλλη μια,........τι βιολογία έχεις ( τι φίλτρο και τι υλικά περιέχει μεσα ) ????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τα dwarf puffer(Carinotetraodon travancorius) μπορουν να συνδιαστουν μονο με τα carinotetraodon irrubesco.Στα λιτρα σου θα μπορουσες να βαλεις ενα Μ και δυο F.

Link to comment
Share on other sites

εννοείς 1 +2 irrubesco έτσι????δε θα υπάρχει πρόβλημα με τα dwarf???έχουν κάποια κοινή ονομασία???

ξέρεις κάποιο μαγαζί στην αθήνα που να έχει αυτήν τη στιγμη΄?????

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...